Eşim, başımda kayınvalide gibi!..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ygzey tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ygzey
  1. ygzey

ygzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar merhaba,
    Aranıza yeni katıldım.Sorunumu ne yazık ki, çok çabalamama rağmen tek başıma çözemedim. 0 yüzden paylaşacağınız fikirler, benim için çok önemli. Aslında amacım, eşimi sizlere şikayet etmek değil. Çünkü onu gerçekten seviyorum ve bir daha kırıcı kavgalar yaşamak istemedimden, sizlerden yardım bekliyorum!
    Gerçekten evine bakan,beni ve çocuğumu rahat yaşatmak için çabalayan, herşeyden önemlisi beni seven bir eşim var. Buraya kadar her şey iyi, ammaaa...İnanılmaz otokontrolcü! Özellikle ev'le ilgili herşeye karışsın, herşey onun istediği gibi olsun istiyor. Örneğin bir yere hediye mi götürülecek, o karar versin ister. Eve beğendiğim bir obje mi aldım, eğer o beğenmediyse mümkün değil, çöpe atar, gene de koyamazsın bir yere...Hele çocuk olduktan sonra sormayın gitsin...Bugün çocuk ne yedi, niye onu yedi, ne giydi, altı temiz mi? Bugün dışarıya çıkacağız, çocuğun herşeyini hazırlamışım, kapıdan seslenir, yedek kıyafette al yanına vs. vs. vs.....
    Defalarca tartışıp, karşılıklı konuştuk. Bir daha karışmayacağım diyor, 2 gün sonra aynı. Ben de, tamam karışmalarına tepki vermeyeceğim, alttan alacağım diyorum ııhh, bu defa da kendimi hiçbirşey bilmeyen, sürekli yönlendirilmesi gereken birisi gibi hissediyorum.( İşim gereği 70-80 kişiyi ben yönetiyorum:)
    Dolayısıyla, tartışmalarında sonu gelmiyor. Böyle bir durum karşısında, nasıl davranmam, ne yapmam gerekir, lütfen beni yalnız bırakmayın...

2. 4 Nisan 2010
  3. mamamiya

mamamiya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    seni çok ii anlıyorum aslında bundan birtanede bende var :) allah eksikliğini göstermesin ama erkeğinde bukadar müdaheleci tavırları hiç çekilmiyo be arkadaşım bu tipler böyledir malesef değişmez..!! sen onu duymamaya çalış ben öyle yapıyorum ama değşmes nafile .ben huyunu bildiğimden 7 senedir evlilğimzde çocuk olayına hiç girmedim bile sen anltınca bian kendi yeriime koydum düşünemiyorum bile o durumda.:KK43: kuruntulu takıntılı tipler ../ama herşeye rağmen bunların nesilleri tükeniyor numunelikler yani kıymetini bil heryerde karşına çıkmaz böylesi :KK66:

4. 4 Nisan 2010
  5. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    herkesin iyi ve kötü yönleri vardır canım hıhı de geç madem bunun dışında herşey süper bu kadar takma kafana

6. 4 Nisan 2010
  7. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zor bir durum okurken bile bunaldım eyvahedigeldismile degişmez ama kendini türpiliye bilir senin ruh saglıgın için yapa bilir bunu ev hem kadının hem erkegindir ama organizesi biz kadınlara aittir . yuvayı dişi kuş yapar misalii boshayallersmile

8. 4 Nisan 2010
  9. ygzey

ygzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Hemen cevap verdiğinizğiniz için, sağolun arkadaşlar. MissA, inan ben de zaman zaman kulaklarımı tıkıyorum ama, sürekli olunca bazen tahammül edemiyorum.
    Sevgili mamamiya, ben de 7 yıllık evliyim. Çocuk yokken o kadar takmıyordum, ama çocuk olduktan sonra müdahaleleri on kat arttı. Şimdi bir çocuk daha yapalım diyor ama ,inan ki korkudan istemiyorum....

10. 4 Nisan 2010
  11. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.034
    Ödül Puanları:
    163
    ay nasil is öyle yaaaaaa
    bir erkek herseye karissin olacak ismi
    evdeki aksesuarlara kadar tam yolunacak adamalsanaalsanasmile
    saka bi yana bence sen esini duymamazdan gel o ne derse desin sen bildigini yap mudahale edersede hani karismayacaktin sen karisma bunlar kadin isi ben senin islerine karisiyormuyum de
    baktinki devam ediyor sende ona mudahale etmeye basla
    mesela arabayi nerde bakima sokuyorsun cvp verince yok oraya götürme felan yere götür
    benzini ordan alma surdan al onu giyme bunu giy baya bi bunlat bakalim nasil oluyormus

12. 4 Nisan 2010
  13. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım arada eşimin ev temizliği konusunda titizlik damarı tutar ben buna bile dayanamam:jeyyar:yani evde herşeye karışan erkeğe tahammül etmek kolay değil seni anlıyorum
    senin sorunun her ne kadar büyük bir sorun gibi görünmesede insanı bir yerden sonra bunaltır en azından ben bunalırımaklinialirimsmile
    bence eşinle ciddi ciddi konuş.gerekirse sert çık ama seni dinlemesini sağla
    biraz bile bu huyundan vazgeçse senin için kar canım

14. 5 Nisan 2010
  15. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Herkesin olumlu olumsuz yönlerinin olması doğaldır. Dört dörtlük olamayız.
    Her şey iyi diyorsunuz takıntıları var ve bu onun elinde değil demek ki.
    Siz söyleyince tamam diyor ama karışmadan da yapamıyor.
    Eğer içine atsa bu sefer başka sorunlar çıkar.
    Onun için beraberce bir uzmana gitmenizde yarar var bence.

16. 5 Nisan 2010
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    büyük ihtimal eşinizinki alışkanlık olmuşu.r istese de engellemesi zor. o kendini tutamayıp karıştığın siz bir dk'lık bir bakış atın. ikinizde yavaş yavaş önleyebilirsiniz.
    benim eşimde ilk zamanlar yemek yaptığımda neyi ne kadar koyduğumu sorardı. hangi yağı attın kaç kaşık tuz koydun bir sürü sorular. evi silmediğim yerleri gösterirdi. bak burası kalmış falan. ben yavaş yavaş engelledim. artık hiç karışmaz.

18. 5 Nisan 2010
  19. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    babamda eve cok mudahale eden bırıdır. annem sorunu kendı sınırlarını cekmekle halletmıs olmalı :)
    mutfaga yemek ıslerıne babam cok karısır. annemde mutfak benım kontrolmunda olan bı yer lutfen mutfagımdan cıkar msn der :) belkı kontrol alanlarınızı belırleyebılırsınız. bıde aldıklarınızı begenmemek falan bana bıraz cok karısmyla deılde saygı duymayla ılgılıymıs gıbı geldı..