Esim bebek istiyor ama korkuyorum ..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Kelebek_00 tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Kelebek_00
  1. Kelebek_00

Kelebek_00 seviyorum nan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Esimle 3 yil flort edip 4 yil nisanli kaldik. 17 aydir evliiz fakat maddi durum imkanlardan dolayi bu 17 ayin 16 ayi ailesiyle kaldik. Anliycaginiz 1 aydir kendi evimizdeyiz. Yeni evimize tasindik ve iste bu zaman evli oldugumu hissettim. evimin hanimi oldum yani sanki yeni evlenmis gibiyim. Tam tadini cikarayim derken esim habire baski yapiyor bebek zamani geldi cok istiyorum diye.. Zamani gelmis olabilir diye dusunuyorum bende de icimde bir eminsizlik var. Ne kadar cocuklari sevsem de kendi cocugum olmasindan korkuyorum yapabilecekmiyim hazirmiyim diye..Iyi bir anne olabilecekmiyim? ya olamazsam? diye sorular geciyor aklimdan..esime biraz zaman ver bana diyorum ne zamani diyor 8 yil zamanin oldu daha ne zamani istiyon diyor..benneyaptımki

Bu konuda aramizdaki anneler fikir versin..sizde bu korkuyu eminsizligi yasadinizmi? bu sorular aklinizdan gectimi?normalmi ? cocugunuz dunyaya geldiginde nasil bir duygu idi? ne bileyim yardimci olursaniz cok sevinirim .. simdiden tskederim.a.s.

2. 19 Aralık 2008
  3. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım.öncelikle allahım mutlulugunuzu bozmasın katlansın inşallah daha.
    benimde eşim ocak ayında pat diye durup dururken bebek istiyorum demişti.:KK46: o anki heycanımı anlatamam.aslında erken diye düşünüyordum.hazır hissetmiyordum kendimi.ve olmazmı acaba ya yapamazsam ya doguramassam diye düşünür dururdum.ama eşimi o heycan o mutluluk içinde görünce fikrini onayladım.ve 4 ay sonra tam 4 ay sonra bebeğimizin güzel haberini aldık beraber.işte o an bambaşkaydı.bakıp bakıp birbirimize sarılıyorduk.ve allahım ta buralara kadar getirdi bizii.7.5 aylık kızıma hamileyim şu an.ve nedeennnnn daha önce hamile kalmadıgımı kara kara düşünüyorum.neden daha önce kızıma kavusmadıgımı düşünüyorum.bu mutlulugu bu zamana kadar kaçırdıgıma yanıyorum.
    bence eşinde istiyorken kabul et derim.görüceksin ki sende neden zaman kaybettim diyceksin.keşke daha daa baştan yapsaymışım diyceksin emin ol.allahım nasip etsin inşallah bu mutlulugu:nazar:

4. 19 Aralık 2008
  5. DERYAK45

DERYAK45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    127
    Ödül Puanları:
    123

bende aynı senin gibiyim.17 aydır evliyim.evlendiğim günden beri eşim çocuk diye tutturuyo ama ben kendimi daha hazır hissetmiyorum. daha doğrusu eşimin işi dolayısıyla beraber hiç gezemedik. tatilllerde bile ben memleketime giderim o çalışır. yani anlayacağınız çocuk yokken evliliğin tadını çıkaramadım.çocuk olursa o zaman hiç bir şey yapamam diye düşünüyorum. bunun içinde istemiyorum. birde çocukla her işe yetişebilirmiyim ,iyi anne olabilirmiyim diyorum. şu anda bile iş hayatı ve ev işi beni o kadar yoruyorki bazen yaşamak bile istemiyorum. eşimde yardım etmezken o çocuğa nasıl bakarım. üstelik burda yalnızım. ihtiyacım olduğunda çocuğu bırakıpdışardan bir şey almaya bile gidemem.:çok üzgünüm:

6. 19 Aralık 2008
  7. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    açık söylemek gerekirse madem eşiniz bebek isitiyor bence biran önce yapın.
    bende evlendım 2,5 sene oluyorr.2 sene istemedık.6 aydırda biz istiyoruz olmuyor.
    içimden keşke borçlarımız biter bitmez çalışmalara başlasaydık 2 yıl beklemeseydık şimdiye belkide bebeğim kucagımda olurdu dıye üzülüyorum.bence beklemeyın.çünkü korunmayı bıraktınız dıye hemen cocuk olacagı garanti degıl bunuda unutmayalım lutfen.tabiki bu herkes için geçerli değil ama denemeden bilinemez.a.s.a.s.

8. 19 Aralık 2008
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    konunuzu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum...
    lütfen oradan devam edelim...
    sevgiler...

10. 19 Aralık 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Herşeyden önce söylemek isterimki bir bebek sahibi olduktan sonra bir daha hiçbir zaman eski hayatını yaşayamıyacaksın.Madem şuan istemiyorsun bir süre erteleme konusunda eşinle anlaşmaya çalış.Bir insanın çocuğu olduktan sonra alınan yükün gösterilen sabrın bir sınırı yoktur.Evine yeni taşınmışsın madem ve korkuların varsa bir süre daha yanlızlığınızın tadını çıkarın.Ama önemle belirtmek isterimki iyi bir anne olabilecekmiyim ,bebeğe bakabilecekmiyim vs...bebek doğduktan sonra bunlar hiçte anlamlı kelimeler olmuyor onu kucağına aldığın ilk andan itibaren dünyada senden daha iyi bir anne olmuyor yani ayrıntılar hariç birçok anne çok iyi bir anne oluyor.Bilki yüreğine öyle bir sevgi yerleşiyorki daha önce buna benzerini yaşamamış ve tatmamış oluyorsun.Bebeğinle birlikte yeniden doğup yeniden büyümeye başlıyorsun bildiğin bütün doğrular uçup gidiyor hayatın bambaşka bir boyuta taşınıyor.Mutlaka bir gün anne ol ne zaman istersen o zaman ol.

12. 19 Aralık 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bizde ilk 1 yıl olmasın borçlarımız bitsin dedik.hatta günüm geçmişti eşim hamileyim diye karşıma gelme demişti..o zaman allaha dua ettim olmasın borçlarımız var diye.ama 6 yıl oldu şimdi olsun diye dua ediyorum..eşim çok pişman keşke korunmasaydık diyor ama iş işten geçti...17 ay olmuş yeterli bi zaman bence..bebek evinize neşe katacak iyice..

14. 19 Aralık 2008
  15. NiDaa

NiDaa Guest

canım kusurama bakmazsan bırsey soracagım haplamı korundun..

16. 19 Aralık 2008
  17. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bu önemli bir karar
    karnında 9 ay taşıyacak her sıkıntıya katlanacak olan sensin
    eğer göze alamıyorsan sakın düşünme
    kimseninde lafına bakma
    ruhen hazır olmak gerke bence..

18. 19 Aralık 2008
  19. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım,:çok üzgünüm: geri çekilme yöntemiyle....