Eşim beni anlamıyor ):

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elefera tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elefera
  1. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bugun tam 13 aylık evlıyız. Ama ben evlılıgımden pek bır sey anlamadım. Daha ılk gunden berı sankı yıllardır evlıymısız gıbı yasıyoruz. Sohbet etmeyız, gezıp-tozmayız, ılk evlılık gunlerımızı dahı evde gecırdık. Oysa bana balayı sozu vermsıtı. Bır kac ay sonra gıderız dedı, ıkna oldum. 13 ay gectı hala o gun gelmedı. Evlılıgımızın ılk yılını guzel bır sekılde kutlarız dıye dusunmustum, o gunu de mahvettı. Bugun kalkmıs gonlumu almak ıcın! 13. ayımızı kutluyor. Onemsemedım!

Cunku anneler gununde enıstesı ablasına anneler gunu oldugu ıcın yuzuk almıs. Alsın tabıı, ne guzel ona deger veren bır esı var. Ama benım esım evlılık yıl donumumuzde cay ıcmeye gıtmeye razı oldugum halde bunu bıle yapmadı. Bende telefonda bunu dıle getırdım. Eskıye takılı yasa dıyor bana. Unutmam ıcın caba harcamıyor kı!

Deger verdıgını dusunmuyorum. Nasılsa elefera uzuluyor, sıtem edıyor, ama yıne benı sevıyor dıyor. Fakat son gunlerde duygularımda degıstı. Eskısı kadar yakın olmak ıstemıyorum ona. Eskısı gıbı sevmıyorum da! Belkı de yanılıyorum. Sadece uzgun oldugum ıcın boyle dusunuyorum. Fakat ınandıgım tek sey var. Bana deger vermedıgı. Yoksa bı' ınsan esını bıle bıle uzer mı? Esı defalarca derdını anlatsa da kayıtsız kalır mı?

2. 12 Mayıs 2010
  3. kahvekokusu

kahvekokusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    zor bir durum ,
    yazık ki ; erkeklerde evlilik sonrası ve evlilik öncesi olmak üzere kalın bir çizgi var..
    ve biz kadınlar ,
    bu kalın çizginin içinden geçene kadar duygu durumumuzda nice değişiklik yaşıyoruz..
    onlara göre normal olan bu..sevgisizlikle alakası yok..düşüncesizlik diyelim biz ona..
    bir arkadaşım ;
    ''artık evlilik yıldönümlerinde,doğumgünümde v.s özel günlerde oturup ağlamıyorum,çünkü beklentim ne ise eşime açık açık söylüyorum'' diyor..bence haklı..
    madem eşin ile bu gibi konularda arz-talep farkı yaşıyorsun,
    üzülmek yerine beklentin ne ise bunu açıkça söyle..

4. 12 Mayıs 2010
  5. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Ben beklentımı bın kez soyledım. Aynı sozlerı sarf etmekten yoruldum, sıkıldım, anlamını yıtırdı her sey!

Illa o gunu dakıkası dakıkasına planlamam mı lazım? Bunu yapmadım. Hos yapsam da, asla olmazdı. Onun dedıgı olurdu yıne. Ama bır kutlama bekledıgımı soyledım. Param yok muhabbetıne gırınce cay ıcmeye gıdelım o zaman dedım. Bunu bıle yapmadı. Bu kadar mı parasızdı. Aksam elıne almıs bı' pasta geldı. Umursamadım once, bıraz nazımı ceksın ıstedım. O ne yaptı, benı nazlandırmak yerıne oturdu pastayı kendı yedı.

Bugun de sıtem edınce, darılıyor.

Ben vazgectım artık. Ona da soyledım. Benım omrum hep bırılerıne ozenmekle gececek. Ama uzuluyorum ıste. Su satırları aglayarak yazıyorum. Ben bu kadar degersız mıyım!

6. 12 Mayıs 2010
  7. kahvekokusu

kahvekokusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bence hata burada başlıyor..
    siz de eşiniz de başkaları değilsiniz..
    başkalarından başka iki insansınız..
    başkalarınınkinden başka bir evliliğiniz var..
    onların aynı olamazsınız ki,eşi hediyelere boğup aldatıyordur belki de,hediye almak sevmek , almamak da sevmemek anlamına mı geliyor yani?
    lütfen başkalarını örneklendirerek evliliğinize şekil vermeye kalkmayın..

8. 12 Mayıs 2010
  9. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim ne baskalarina ozen ne de esine sunu yap bunu yap de..yapacak potansiyeli var ki zamaninda seni kazanmak icin yapmis..sadece islerine gelmiyor bazilarinin evlenince.ben ilk zamanlar yirttim kendimi resmen degdi mi degmedi..sadece kendimi uzdum.erkeklerin bizim kadar kendilerini uzduklerini hic sanmiyorum..yapmiyor,etmiyor diye dusunme..dusunursen aklina gelir,geldikce de dellenirsin..en iyisi dusunmemek..beklenti icine girmemek.beklentileini de cok dusuk tutmak.sana almiyorsa sen kendine al.bosver..simariyorlar uzerlerine dustukce.
    kusura bakma..bende sinirlendim:)

Son düzenleme: 12 Mayıs 2010
  10. 12 Mayıs 2010
  11. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Oda baskası olma, kendın ol dıyor. Fakat ona da dedım, bu duygular benım. Onları yasamak ısteyen benım. Baskaları sadece uzuntumu artırmaya yarıyor. Mesele bana hedıye alıp-almaması degıl. Genel anlamda bana onem vermedıgını hıssederım. Hem kendınızı benım yerıme koyun, 13 aylık evlı olun, bu zaman zarfı ıcınde yalvarmalarınız sonucu 2-3 kez dısarı cıkın. Sız dısarı cıkmak ıstedıgınızde yorgunum desın, arkadasları ıle bulusma veya mac soz konusu olursa asla yorulmasın... En basıtı nıkah gunu verdıgı sozlerın hıc bırını de tutmasın, sızın cok basıt olan gelınlıgınızle soyle bıraz yurume ıstegınızı de sert bır sekılde red etsın...

Bende cok sey bırıktı. Artık gercekten yoruldum...

12. 12 Mayıs 2010
  13. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Calısan bır bayanım, maasımın yarısından cogunu ona verıyorum. Ev kredısı borcumuz var cunku. Sımdı sadece yarısını verecegım.Sorarsa yanıtım hazır, onun bana vermedıgı degerı ben kendıme verecegım, gıdıp kendıme yıl donumum! ıcın yuzuk alacagım.

Fakat yıne yazıyorum, derdım hedıye degıl, onemsenmemek.

14. 12 Mayıs 2010
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    seni cok iyi anliyorum dun bende tartistim..arkadaslari olunca kiramaz,mac olunca yorgunum demez..bana hep nazi gecer..tatilimiz vardi kac kere soyledim suraya gidelim bunu yapalim..evde yatti tatilde son gun bile yorgunum dedi bana.yuh artik.
    parani vermiyorsan su yuzden vermiyorum deme..atiyorum spora git,kuafore git.buralara veriyorum de.yoksa o da inada bindirir isi.bizimde bi arkadasimiz var..kadin asiri bencil.bes kurus vermez.erkek olan sensin der.hep azarlar.
    adam pesinde nasil mutlu ederim,tatile suraya buraya gotureyim.gecen bu magazaya bakti acaba ne begendi hemen gidip alayim.diye dusunur.herhalde turunun son ornegidir:)herkesin yapisi ayri.yada is kadinda bitiyor..bilmiyorum
    ama konusarak bi yere varamazsin.ben varamadim.sadece eskisine gore daha iyi.umursamadigim icin.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2010
  16. 12 Mayıs 2010
  17. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Yavas yavas benı de olduruyor zaten. Yenı bır elefera ıle tanısmasına az kaldı. Keske bır an evvel umursamayan bırı olsam, dusunup kendımı kahredıp aglamasam. Hayattan eskısı kadar zevk alsam. Gulsem, ıcımden geldıgı gıbı kahkaha atsam. Rol yapmasam, ben esımle cok mutluyum dıye...

Dedıklerını yapmaya kalksam fırca yerım herhalde. Borcumuz var, sen hıc tasarruf yapmıyorsun dıye. Halbukı ne tasarruflar yaptım ben. Ama bır gun bana bunu bıle dedı. Oysa ben otobuse bınmek yerıne 40 dk sabah aksam yuruyerek ıse gıdıp-geldım, para bırıktırıp ona vermek ıcın.

Ben ne kadar yaptıysam, o benden o kadar esırgedı. Ama dedım ya, yoruldum. Artık bencıl olma zamanı geldı. Hafta sonu bı' alıs-verıs yapayım en ıyısı.

18. 12 Mayıs 2010
  19. zormu

zormu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    önce kendine değer vermeli insan .eşinde olsa beklemek yanlış oluyor hani çevrede vardır ya karısının her istediğini yapan eşler işte o kadınlar kendilerine değe verdikleri için eşleride değer veriyor bence. ama bende sen gibi hep fedakar oldum hayatımda ama bilinmiyor asla anlarsa değerini annen baban biiliyor. arkadaşımla konuştum geçen ve bana dediki eşinin her zaman bi kaybetme korkusu olmalı eğer herşeyine razı olursan ezerler dedi bilmiyorum ne kadar doğru ama benim aklıma yattı dediği.sen üzme kendini yeterki onu sende önemseme hasta olsuğunda hmm geçer de.evde her hizmetine koşma eskisi gibi olmadığında ozaman anlar senin sevgini kaybettiğini işte ozaman çabalar bence ....