Eşim beni ENAYİ Mİ zannediyor?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve JELARSXIXN tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : JELARSXIXN
  1. JELARSXIXN

JELARSXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar, normalde ailem dahil kimselere tam olarak anlatamadığım bir sorunum var.. hızlı hızlı anlatmaya çalışacağım sizce ben ve benim gibi kadınlar ENAYİ mi...6 yıllık evliyim, eşim orta halli bir aile tarafından pek sorumlu olarak yetiştirilmemiş yeterki üniversite okusun niteyiyle bir dediği iki edilmemiş bir insan.. 10 yıl şehir dışında ailesinden uzak üniv. okumuş, çalışmış v.s. , bu 10 yıl sonunda biz tanıştık evlendik eşim İstanbul a yerleşti, 5 yıldır çalışıyor olmasına rağmen hiç birikimi yoktu, onun evlilik masraflarını ailesi benimkileri ben kemdim karşıladım (ailemin maddi durumu kötü), evliliğin ilk yılı internette borsa ve kumar oynadı küçük rakamlar kaybediyordu her seferinde bir daha yapmayacağım dedi, inandım, ben 9aylık hamile iken başkasından borç alarak borsada batırdı, bir kısmını ailesi bir kısmını beraber ödedik , kredi falan, hiç birikimimiz yok bu arada doğum sonrası sıkıntılar vs. söz verdi artık borsa kumar v.s. oynamıyor ama her zaman KISA YOLDAN ZENGİN olma planları var, internet sitesi kurdu google reklamlarından gelir elde etmeye çalışıyor (babası da kumar oynar ve borsa oynar) çünkü her yıl sözleşme yenilemesi gereken bir sektörde çalışıyor iyi para kazanamıyor (bu onun zengin olma uğraşılarının kendince sebebi), çok dışa dönük nazik bir insandır, bulunduğu ortamlarda herkes onu çok sever, ben ise küçüklüğünden beri herşeyi tırnaklarıyla kazıyarak elde etmiş, aşırı sorumluluk sahibi, güvenilir diye tabir edilen bukadar sıkıntı çekince tabii hayatı hep ciddiye alan neşesiz ciddi bir insanım.. kanımca Ağustos böceği ve Karınca misali... konuya tekrar dönersek bu borsa durumları bitti ama bu aralar eşim internetten para kazanma hırsıyla sözleşmesini yenilemedi daha az çalışıyor vs. aslında işin özü ben 7/24 çalışsam ve para kazansam sanki eşim bundan hiç rahatsız olmaz kısaca SORUMSUZ bir insan .. ben bunları aile anlatmıyorum ANNEM ÜZÜLMESİN diye (ablamın evliliği çok problemli olmuştu tüm akrabalara vs. yansıdı), ARKADAŞLARIMA anlatmıyorum ne biçim kocan var demesinler diye, aynı evi paylaştığın insanı ONU TANIYAN birilerine KÖTÜLEMEYİ GRURUMA YEDİREMİYORUM, öbür yandan sorunlu bir ailede büyüdüm evimde huzur olsun en ufak sıkıntıda ANNESİNİN EVİNE giden kadınlardan olmayayım KIZIM kavgalı bir ortamda büyümüsin diye AYILIP BAYILMALI AKRABALARIN EVE DOLUŞTUĞU kavgalar yapmıyorum...CİDDİ ANLAMDA SORUYORUM BEN ENAYİ MİYİM????

2. 14 Eylül 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Moral bozmak gibi olmasın ama,biraz öyle görünüyosunuz:nazar:
    Yaslamış size sırtını ohh karı çalışsın o yesin..Ne güzel dünyaboshayallersmile

4. 14 Eylül 2010
  5. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Çok sabırlısın..
    Elini vermişsin, kaptırılmadık yanın kalmamış.
    "en ufak sıkıntıda ANNESİNİN EVİNE giden kadınlardan olmayayım KIZIM kavgalı bir ortamda büyümüsin" demişsin de,
    bu sıkıntı bana hiç ufak gelmedi.
    Eşinin babası da kumar oynuyormuş, armut uzağa düşmemiş yani..
    Kızını riske atma..

6. 14 Eylül 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
  8. 14 Eylül 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Enayilik mi bilemem..
    Böyle bir adamla evli kalıp bir de onu baba yapmanız...
    Farklı tanımları da var bunu...
    Ya neyse...

10. 14 Eylül 2010
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    üzüldüm...zor bir durum...ama biraz öyle gibi olmuş...size güvenmiş eşiniz hep, çok sorumsuz...nasıl çıkılır bu durumun içinden bilmem ama çok zor hakikaten...

12. 14 Eylül 2010
  13. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Bence ilişkiniz sizin sayenizde belki düzelir belki kumardan vazgecer belki değerimi anlar diye... belkilerle bugüne kadar gelmiş..Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

14. 14 Eylül 2010
  15. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bence esin cok sorumsuz..sana enayi demek istemiyorum cünkü dedigin gibi tırnaklarınla gelmissin bu zamana herkes ailesinde gördügünü yapıyor calısmadan kazanayım..
    piyangodan ondan bundan para kazanan insanlara bakılsa bgün ellerınde kurus yok emeksiz alın terisiz kazanma böyle birsey...
    esinizle konustunuz mu peki

16. 14 Eylül 2010
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    enayi degilsede fazla derecede iyi niyetlisiniz
    bu iyi niyeti bir kenara birakip esinizi calismaya
    ikna etmelisiniz yetmedigi yerde gider kendimi heba eder
    calisirim yetiririm dememelisiniz
    erkek olarak onun yapmasi lazim bunu

18. 14 Eylül 2010
  19. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bazı erkekler öyle kadına çok güveniyorlar .kadın yapıyor bunu herşeyi hallediyor.salağa yatmak varsada yok demek en iyisi. o sorumluluk almalı nasıl olsa hayat devam ediyor. kadın idare ediyor buluyor buluşturuyor erkek niye bişey yapsınki