Eşim, benimle ailesinin yanında tartışıyor..?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hayat ve ben tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : hayat ve ben
  1. hayat ve ben

hayat ve ben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    şuan çok kötüyüm en küçük bir tartışma bile olsa çok büyütüyorum hiçbirşey gözüme gelmiyor herşeyi sayıp söylüyorum eşime kendimi frenleyemiyorum çok istiyorum biraz sakin olayım ama her tartışmamızda hiç yapamadım sakin olmayı. iş artık aileye kadar yansıdı eşim hep ailesinin yanında tartışıyor benimle bana karşı böle yapınca bende tutamıyorum kendimi bende tartışıyorum.ve bu şekilde olunca eşimin ailesine çok soğuk oluyorum konuşmuyorum.iş saygısızlık aşamasına kadar geldi. düşünüyorumda ben ne yaptımda bu duruma geldim. bilmiyorum ve sinirlerim çok bozuk....

2. 25 Haziran 2010
  3. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ne kadar zamandır evlsiniz? Nasıl evlendiniz? Ailesi ile yakın mı oturuyorsunuz? Sizin aileniz nerede? Ve en önemlisi neler oldu da bu kadar doldunuz? Hadi anlatki yardımcı olmaya çalışalım.

4. 25 Haziran 2010
  5. hayat ve ben

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    daha çok yeni evliyim. 8 aydır .severek evlendik.beraber oturuyoruz.benim ailem yok burda gurbetteyim yani..neler oldu kısmına gelirsek bende bilmiyorum belki eşimde o anki sinirle belki hemen tartışmaya yöneliyo bilmiyporum ama böle de yapınca ben daha kötü oluyorum ve daha çok sinirli halde tartışıyorum.

6. 25 Haziran 2010
  7. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Siz işi resmen ailelerin önünde gövde gösterisine çevirmişiniz. Eve kadar sabredemiyor musunuz? Eşinle bugün kavga etsen yarın barışır unutursunuz ama aileler unutmaz, oğullarına kötü davrandığını görüp sana kin bağlar kötü davranırlar ve ne yaparsan yap düzeltemezsin. Bence en kısa zamanda bir psikiyatriste git biraz konuş olmadı rahatlatıcı bir ilaç kullanırsın ikiniz de yıpranmazsınız.

8. 25 Haziran 2010
  9. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148

Yaşlarınız kaç?

10. 25 Haziran 2010
  11. hayat ve ben

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim 24 eşimin ise 26.

12. 25 Haziran 2010
  13. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    ıkiniz de daha çok gençsiniz, aile kavramını önce bir düşünün. Sen anlatmak istediğin herşeyi yaz, ben daha akşam yemeği yemedim bir yemek molası vereyim. Sonra devam ederim. Esasında sana daha yazmak istediklerim var ama karnım zil çalmaya başladı...

14. 25 Haziran 2010
  15. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilişkinizde olması gereken şey 'saygı' nın olmayışı..

Birbirinize karşı ne kadar saygılı olursanız,o derece düzgün yürür evliliğiniz.

Ailesinin yanında sizinle tartışması onun ayıbı..Onun çocukluğu.Ne gerek var ki tartışmaları ailesinin gözü önünde yürütmeye.Onlar görünce siz kötü olacaksınız ya ondan tabi

16. 25 Haziran 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Mevzu nedir belli değil ama iki taraflı yanlış var ortada.
    Sonuçta eşiniz ailesi yanında tek başına tartışmıyor.
    Siz de buna vesile oluyorsunuz.
    Tartışılan konuda tamamen haklı olabilirsiniz.
    Ama ailelerin buna ortak olması ve herşeyi bilmesi gerekmiyor.
    Eşiniz bunu düşünemiyorsa, sizde o ortamda karşılık vermeseniz iyi olur.
    Tartışma iki taraflı olur sonuçta.

Son düzenleme: 25 Haziran 2010
  18. 25 Haziran 2010
  19. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Evet, ben geldim. Sen 24 eşin ise 26 yaşında. Ne şartlar altında evlendiniz de eşinin ailesi ile beraber yaşıyorsunuz bilemiyorum. Artık flört devresinde değilsiniz, evlisiniz, eş oldunuz. Hayat şartlarınız bunu gerktirmiş eşinin ailesi ile beraber yaşıyorsunuz. Aynı evde iki aile yaşıyorsunuz. Eşinle yaşadığınız şeyler ikinizin arasında kalmalı, o evde sizin özeliniz yatak odanız. Evlilik zor. Sverek evlensen de görücü usulü de olsa sonuçta iki farklı insan, iki farklı aile, farkı alışkanlıklar bir araya gelmeye çalışıyor. Bu şiddetle sayısızlıkla değil, ttlı dille sabırl rayına oturur. Sabredeceksiniz, sadee en değil eşinde sbredecek. Sinirlensen bile eşin sinirli iken cevap verme, zamanla senin ne yaptığını fark edip o da aynı şekilde davranır. Tartışmalarınız yıkıcı değil yapıcı olsun. Ama herşeyden önce saygı, herkes birbirini saymak zorunda. Kendi odanız sizin özelinizdir. Özelinizi odanızda yaşamalısınız. Konumayı, eşinle irtibatı sakın ihmal etme. Eşler rasında en önemli bağ iletişimdir. ıletişimi ne kadar sağlam utarsanız ilişkiniz o kadar sağlam olacakdır.