Eşim bir garip davranıyor... Lütfen yardım!!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Samle_Tweety tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Samle_Tweety
  1. Samle_Tweety

Samle_Tweety Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,
    Eşimle 8 aylık evliyiz. Ama benim çok derdim var.
    Bizim tanışmamızdan bu yana eşim çok değişti. Önceden son derece ilgiliydi. Benim onu çok sevdiğimi anladıktan beri son derece rahat ve çok da ilgilendiğini söyleyemem. Futbol delisi. Her pazartesi ve cuma futbol oynamaya gider. Bir kaç kez itiraz edecek oldum. Sen beni engelleyemezsin dedi. Bu beni çok yaraladı. Benim tek derdim onunla kaliteli zaman geçirmek ve bir şeyler paylaşmak.
    Kendim bankacıyım ve eve en erken 8'de gelebiliyorum. Eşim ise 6:30'da evde. Kayınvalidemlerle aynı apartmanda oturuyoruz. Çok ilginç ve benim hiç alışmadığım bir şekilde anahtarlar kapının üzerinde duruyor. Tabi benim kapımın da anahtarı herkesin bildiği yerde. Evime kayınvalidem giriyor. Toparlıyor. Bu ilk başta göze kulağa hoş gelse de bir noktadan sonra müdahale oluyor. Geçen gün perdelerimi yıkamış eve geldim yorgun argın. Eşim hadi perdeler kurumadan ütüle hayatım dedi. Zaten yorgunum. Nerden çıktı bu??? Ben kimseye perdelerim yıkansın demedim! Ayrıca da yeni yıkanmıştı zaten. Neyse. ütüledim. Üstüne bir de astım! Eşim de futbol oynamaya gitti. Halbuki biz evlenmeden önce bütün bunların olabileceğini ben eşime söylemiştim ve o da " hayır hayatım biz sanki aynı apartmanda oturan kapı komşusu olacağız. Bunu ben sağlayacağım" demişti. Ama olmadı.
    Arabamız var. Eşimin babası almıştı biz evlenmeden önce. Hala parasını ödüyoruz ancak anahtar babasının evinde duruyor. Önüne gelen arabayı kullanıyor!!! Bu beni deli ediyor. Bizimse anahtar bizde dursun. Değilse neden parasını ödüyoruz??? Bir kez soracak oldum. "Bizim ailemizde bunlar problem olmaz" dedi. Sustum.
    Beni istemeye geldiklerinde kayınpederim "istedikleri her şey olacak" dedi. Evlerini düğünlerini yapacağım dedi. Yaptı ama hepsini biz ödüyoruz. Bu Mayıs'da şükürler olsun bitiyor ama diğer gelin hiç bir şey ödemedi. Bir de biz bunca sıkıntı çekerken düğünün hemen ertesinde kayınpederim yeni son model bir araba aldı!!! İnanamıyorum. Benim ailem kılı kırk yararken bunların yaptıklarını hazmedemiyorum. Sizce ben ne yapayım? Ne yapmalıyım da bunları eşime anlatmalıyım???
    Yardım edin daha çoook şey var ama buraya sığmaz!

2. 21 Nisan 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Araba anahtarını al ayrıca arabanın parasını eşinle sen ödüyosun niye hala kayınpederim bize araba aldı diye anlatıyosun ki? Adam da arabayı hakkaten kendi aldı zannedecek. Eşine söyle çekinme. Evin anahtarı kapıda durmasın çok tehlikeli de. Ayrıca araba anahtarı da bizde dursun de ve bu isteklerinde ısrar et.

4. 21 Nisan 2009
  5. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim ailede böyle derse benim ailemde böyle değil de. Ezdirme kendini.

6. 21 Nisan 2009
  7. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evinin ve arabanın anahtarlarını bir şekilde almalısın.yoksa herşeyi kendilerinin gibi görürler.rahat davranırlar.birde aynı apartmanda oturuyorsun evini degiştirme gibi bir şansın varsa taşın derim ben.siz orada oldukca ha birlikte oturuyorsunuz ha aynı apartmanda oturuyorsunuz fark eden birşey olmaz.erkeklerinde şu futbol merakını anlıyamıyorum oturup evinde eşiyle vakit geçirmek varken.evde yalnız kalmakta korkuyorum de belki o zaman gitmez.

8. 21 Nisan 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    belki benimle aynı fikirde olan da olur,olmayan da ama...
    kayınvalidemi çok sevdiğim halde bile aynı semtte,hatta aynı binada oturmayı
    hiç istemem...hayatta sevmem evime izinsiz girilmesini ki,hiç
    yaşamadığım halde...şimdi siz en başta biliyordunuz aynı binada oturulacağını...
    peki anneyle aynı binada oturup,komşu ilişkisi yaşayan kaç kişi var Allahaşkına...
    arabanızın anahtarını da,evinizin anahtarını da bu saatten sonra
    alıp da kendi evinize koyamazsınız...farklı odalar ama aynı çatı altında
    olmanın dezavantajını yaşıyorsunuz...yapacağınız tekşey eşinizle
    konuşup,haklı olduğunuzu ona inandırmak,onu arkanıza almaktır...
    yani,kısaca sizin bu sorunlarınız konuşarak halledilebilir ama
    eşinizin sözüne ne kadar güvenilir,onu kimse bilemez tabi...
    sevgiler...

10. 21 Nisan 2009
  11. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    araba anahtarını alırım kullanırım evime götürürüm bende durur biz öderken kayınpederimin evinde anahtarın işi ne :dilcikar:
    kapının üstünde anahtar duruyor bizimki gibi ben bişey yapamadım heralde sende bişey yapacağını zannetmiyorum benneyaptımki
    çoğu eşler kadınlar sorunlarını paylaştıklarında hemen sorunlu eş olarak algılıyorlar
    uygun bi ortamda anlayacağı bi dille konusman gerek
    ben olsam kayınpederime söylemiştim anahtar niye bizde durmuyo diye yeminle :1closedeyes:

12. 21 Nisan 2009
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Songül'e kesinlikle katılıyorum.
    bana göre de aynı apartmanda oturmakla aynı evde oturmak arasında zerre fark yok.
    benim karşı dairemde kuzenim oturuyor nerdeyse duvara kapı yapacak duruma gelmiştik.
    evlenmeden önce tahmin etmeliydiniz az çok böyle olacağını.
    bu saatten sonra bence birşey yapamzsınız.
    arabanın anahtarını alsanız, gelin bizden arabayı esirgiyor olur.
    eve girip işimi yapma deseniz nankör olursunuz.
    çözebilecek tek kişi eşiniz..
    ama daha önceki vaatleri konusundaki tutarlılığa bakılırsa işiniz zor..

14. 21 Nisan 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    offff çok zor bu işler yaaa
    hadi önceden konuşmasanız neyse, evlenmeden konuşmuşsunuz ama birşey farketmemiş
    evninize girip işlerinizin yapılmasını istemediğinizi uygun bir dille anlatın bence direk kayınvalidenize
    bu perde örneği iyi olmuş, işten gelip ütülemek asmak çok zor oldu, h. sonları yaparım ben, kendme göre bir düzenim var deyin, kırmadan kızmadan
    ehliyetiniz var mı bilmiyorum, yoksa alın ve işe giderken araba bana lazım deyip siz kullanın

16. 21 Nisan 2009
  17. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    tek kelimesine kadar katılıyorum arkadaşıma
    diğer gelin ödemiyor dediniz acaba siz çalıştığınız için size dahamı faza yük bindirildi.
    bende kayınvalidemi çok seviyorum ama aynı binada oturmayı tercih etmem.
    eşinizin anne babası olduğu için rahat davranıyor sizin için ne kadar anne baba dsekde el yani. Bu saatten sonra ne arabanın anahtarını almak hoş olur nede evinin anahtarını gizlemek. Eşinizle konuşmanız gerekir.

18. 21 Nisan 2009
  19. forga

forga Guest

:1shok::1shok::1shok:

Ya arkadaşım bankacıyım diyorsun yani arabanın parasını sende ödüyorsun.(gerçi ev hanımı olsanda farketmezdi ya) Ayrıca "bizim ailemizde bunların lafı olmaz" ne demek en çok bu laf dikkatimi çekti. Sen aileden değilmisin. Eğer aileden isen bu kurallar koyulurken senin fikrin alındımı
    Bence anlatttığın ayrıntılarla hiç uğraşma başka bi daire taşınmaya ikna et eşini derim, çünkü dipsiz kuyu bu anlattıklarının sonu gelmez, hadi mücadele ettin bunların sonu geldi diyelim bu defa da sen bitmiş tükenmiş olursun
    Çok karamsar yazdıysam üzgünüm ama böyle düşündüm, bol şans sana
    :teselli: