Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve siyahbeyaz2012 tarafından 28 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Eylül 2012
    Konu Sahibi : siyahbeyaz2012
  1. siyahbeyaz2012

siyahbeyaz2012 SiL BaŞTaN BaŞLaMaK GeReK BaZeN... Üye

Beğenildi:
    299
    Beğendikleri:
    600
    Ödül Puanları:
    83
    Selam kızlar ,bugün derdim öyle büyük ki derdimi anlatacak yer ararken burayı buldum...Sizlerin beni anlayabileceğine ve yardımcı olabileceğine ınandım ve yazmaya karar verdım.Çunkı derdımı kımseye anlatamıyorum ,içim dopdolu acıyla taşacak gibiyim:KK43:(
    Eşimle 3,5 yıldır evlıyız ve 8 aylık bır bebegımız var.Çok severek kısa sürede evlendık.Bebeğimiz doğduktan sonra sanki benden soğudu gibi yani artık onun karısı değilim de çocuğunun annesi gibi hissediyorum.Eskiden olduğu gibi davranmıyor çok değişti,hamıleyken cınsellık yasamamıstık sımdı de o yaklasmıyor,benimle ilgilenmiyor,güzel bir laf etmiyor,kıskanmıyor,umursamıyor gibi..Hatta yok gibiyim..

Ben her şekilde düzeltmeye çalıssam da 8aydır hıcbırsey duzelmıyor..

Bana göre bu hale gelışımızdekı sebepler:
    1.Ailemle uzun zamandır aynı apartmanda olusumuz,
    2.Doğum sonrası değişimi (babalıga adapte mı olamadı)
    3.Benı kılolu bulması
    4.Cinsellık yasamayısımız
    5.Bebegımızın uyku sorunu

Ona göre ıse; sık sık yaptıgımız kavgaların bırıkımı ve bu durumdayken cınsellık dusunemıyormus..Bense kardes gıbı oldugumuzu,cınsellıgın önemlı oldugunu söyluyorum ama nafıle..

En son 1hafta önce konustuğumuzda ,bana ne istediğini ne hissettigini bılmedıgını,hıcbırseyden mutlu olmadıgını,içinden bırsey gelmedıgını,hayattan zevk almadıgını söyledi..Ben de ''benı sevmıyor musun'' dedım ,''sevıyorum dıyemem '' lafı benı bıtırdı ...
    Anladıgım kadarıyla EŞİM; devamlı yaptıgımız kavgaların hep surecegıne ve bırlıkte olmamızın gereksız olduguna ınanıyor..
    Kendıne yenı ve kafası rahat bır hayat planlıyor..Uyku sorunu olmadan, bebegı olmadan tek yasayıp kafa dınleyecegı,huzurlu
    olabılecegı bır hayat..
    BEN; bebegım ıcın devam etmek istiyorum,hatta aşık oldugum ıcın de ...Onsuz olmak ıstemıyorum ,cunkı özunde harıka bırıdır ve uzerımde cok emegı vardır..Böyle bırını kaybedersem bır daha kendıme gelemem,bebegıme tek basına aılemle bakamam..Kızımın gelecekte bır uvey babası-annesı olmasına dayanamam..Ama,kavgalarla onu korkutarak saygısızca da bır yere kadar gıder..Eninde sonunda o gitmeyı kafaya koymus,bense bırakmıyorum ..
    O gun ben ''Benı sevmeyen ,ilgilenmeyen bırıyle ben de olamam ama bebegımızın sana da ıhtıyacı var,bu zor dönemlerını beraber atlatalım,aıleme söylemem ıcın zaman ver onları uzmek ıstemıyorum''dedım,o da kabul etti.Yani pamuk ipliğine bağlıyız ve ınsanlara rol yapacagız bırkac ay duracak,sonra da gidecek: ((
    En son dunden önceki gunkı kavgada eve gelip eşyalarını alıp gideceğini söyledi,ben de ''bu evden birşey alamazsın o zaman çöpe atarım eşyalarını''dedim.Bütün gün kavga küfür mesajlastık ,bu da bahanesı oldu ''bir daha asla dönmem'' dedi;ben de ablasına anlattım
    (bu arada 6 aylık hamıleyken benı evlı cocuklu lıse askıyla mesajlasarak aldatmıstı,yakaladıgımda da ayrı sehırde olduklarını ve sadece eslerını cekıstırdıklerını söylemıstı) benı aldattıgından ıtıbaren dogumdan sonrakı değişimine kadar herşeyi..O da onunla konustu ,ama maalesef ''çok sinirliyim konusmak ıstemıyorum ''deyıp kapatmış:KK43:

Hala nedensiz bir umut ıcındeyım ve kaybetmek ıstemıyorum onu..(Çünki en son bayramda duzeldıgımız zaman eskısı gıbı bırıne dönusmus her dakıka benı öpen bırı olmustu) Ama ne yapabılecegımı de hıc bılmıyorum kızlar..Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor,meslegım olsaydı asla durmazdım ama bulacagım ıs bebegıme yetmemı veya onunla tek yasamamı saglayamaz..Kurulu duzenımı bozmak,sevdıgım adamı ellerımle baska kadınlara teslım etmek ıstemıyorum..İntiharı bıle dusundum ,ama bebegım ıcın yasıyor,herkese mutlu rolu yapıyorum ..Kimseyle paylasamıyorum..Bana fıkır verebılır mıısnız kızlar,sız olsanız ne yapardınız?Yuva kurmak kolay,ama yıkmak cok zormus özellıke de mınık bır bebekle :KK43:(

Son düzenleme: 28 Eylül 2012
  2. 28 Eylül 2012
  3. uragan

uragan Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    normalde olsa bosver o adami derdim ama benimde 9 aylik bir bebegim var esim bunlari yapsa ne olurum bilemedim. cok uzucu yasadiklarin. ne demeli ne etmeli cozemedim. hamileligin 6. ayinda diyorsun aldatmaya ondan oncesi olmadigina eminmisin. birde cocuk ikinizin verdigi bir karar miydi.

4. 28 Eylül 2012
  5. maya37

maya37 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hala hayatında bırı olabılır mı neden bu kadar rahat gozden cıkarabılıyor sızı gercekten cok uzuldum bı sure ayrı kalıp bırbırınızı ozlesenız belkı ayrı kalmak duzeltır bıseylerı

6. 28 Eylül 2012
  7. heidi139

heidi139 Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ailenle aynı apartmanda oluşunuz ne gibi sıkıntılara neden oluyor?

8. 28 Eylül 2012
  9. deli_musakka

deli_musakka Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim ben iki yillik evliyim cocugum yok
    ben olsam bosanmamak icin ne gerekiosa yaparim cocugum olmamasina ragmen boyle dusunuorm
    yuva kurmak birisini anlamak kendini anlatmak ne kadar zor
    bencce esinle konus
    artik bebegimiz var ikimizin de buna adapte olabildigini sanmiyorum bence donusu olmayan karar vermeden once sakinleselim aile terapistine gidelim de
    hemen karar vermek zorunda degiliz de
    sakin olmaya calis canim fevri olmak kimseye yaramiyor
    zor bir durum biliyorum ama

belki maddi durumunuz uygun mudur degil midir bilmiorum ama bi sekilde gitmeye ikna et

Allah hakkinizda hayirlisini nasip etsin dua et canim dua muminin silahi...

10. 28 Eylül 2012
  11. haticezehra

haticezehra La bize her yer Angara:) Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence eşini bir süre rahat bırak kafasını toparlasın, mutlaka hata yaptığını farkedecektir.
    Bebeğiniz büyüdükçe herşey rayına oturacak, sen eski haline döeneceksin böyle kalmayacaksın.Benimde ilk bebeğimden sonra sebebbini bilmediğim bir soğukluk olmuştu eşimle aramda uzun süre cinsellik yaşamadık.Ama sonra herşey düzeliyor.11 senelik evliyim eşimle evliliğimin ilk yıllarında bile bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum.Hemde 3 çocuk var düşün.
    Allah yardımcın olsun, inşaallah eşin bir an önce aklını başına alırda ne yaptığının farkına varır.

12. 28 Eylül 2012
  13. TinyLove

TinyLove EgemHerşeyimMm Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Başka bir sitede de vardı konunuz. Kendinizi yenileyin , fazla kilolarınızı verin. Saçınızda, giyiminizde değişiklik yapın.

14. 28 Eylül 2012
  15. azerinnn

azerinnn o artık melek annesi:( Pro Üye

Beğenildi:
    510
    Beğendikleri:
    441
    Ödül Puanları:
    113
    su cumleniz icimi burktu
    Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor

insallah esiniz duzelir evinin bebeginin kiymetini anlar
    bu 2 ayi iyi degerlendirin onunla araniza mesafe koyun
    bakimli olun makyajli suslu cocuguyla ilgilenen gerekirse cocugunuzu alip diger odada uyuyun adamin kafasi rahat etsin biraz
    bi is yaptiginizda soguk bi sekilde bebegi tutarmisin deyin onu bebegiyle basbasa birakin biraz
    onun yaninda baskalariyla cocugunuzla ilgili konusurken evet bu konuda babasina cekmis surasi babasina benziyo diye bebeginizi ona sevdirmege calisin
    unutmayin annelik duygusu dogustan varolan bi sey babalik duygusuysa zamanla olusuyo

insallah her sey istediginiz gibi olur.

Son düzenleme: 28 Eylül 2012
  16. 28 Eylül 2012
  17. melsa34

melsa34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herşey o kadar üstüste gelmiş ki..
    bence ikinizinden biraz kafanızı ve kendinizi dinlemeye ihtiyacınız var..
    o da bakma şimdi böyle söylüyor ama minik kızından ayrı kalamaz ki
    biraz zaman verin birbirinize ama o mesajlaşmalar,küfürleşmeler eşliğinde değil tabi kii
    biraz ayrı kalsın senden ve kızından,biraz bekar gibi yaşasın bakalım ne olacak
    bence aklı başına gelecek ve yuvasına geri dönecek,az sabır...

18. 28 Eylül 2012
  19. senbensema

senbensema Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    canım, kavga sebepleriniz neler. neden kavga ediyorsunuz? sen çocuktan dolayı çok streslisindir anlıyorum, eşin de alışammaıştır. biz de yaşadık bunları. hatta kızımın 12. ayından 16-17 ay olana kadar aramz eşimle o kadar kötüydü ki anlatamam, 1 mayısta bir kavgamız oldu hiç unutmam, birbirimize girdik ve kızımı kucağına alıp ben gideceğim memlekete, sen de ben de kafamızı dinleyelim dedi. ben kızımı alıp defol dedim eşime. sonra ablamlar yan komşudayken oldu bunlar ve ablamın haberi oldu, eniştemle gelip bizi güya barıştırdılar! ondan önce de annem bizle kalmıştı 3-4 ay kadar, kızıma bakıyordu ben kurstayken.

neyse uzatmayayım; durum benzer. 1-erkeklere eşinin ailesiyle yakın olmak zor gelyor(benim eşim anneme tahammül edemezdi, annemle de çok büyük bir atışması olmuştu). 2- her erkek çocuğun sorumluluğunu kaldıramıyor, uykusuzluğa gelemiyor(bir de o zaman ben ücretsiz izindeydim, evdeydim ve eşime göre çocuğun tüm sorumluluğu bende olmalıydı, çocuk komalık olmadığı sürece onu uyandırmamam, çağırmamam gerekliydi. senin eşin de bunu düşünüyor olabilir, sen evde olduğun için onu asla rhtsız etmemeniz gerektiğine inanıyordur).

erkekleri anlamak zor. ben o dönemde eşimin bir başkasına karşı bişeyler hissettiğini ve beni sevmediğini düşünüyordum. çünkü insan sevdiği birine(arkadaşına dahi) bu kadar kötü davranamaz ve ilgisiz olamaz diyordum. sende böyle bir düşünce var mı? hala o bahsettiğin kişiyle görüşüyor olabilir mi???

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.