eşim bütün altınları bana sormadan satmış

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EU1 tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba; 8 aylık evliyim bu sürede çok şey yaşadım.eşimle maddi konularda çok kavga ettik.ne zaman kredi kartı ekstresi gelse bana bir ton laf söyler.bana sürekli yük olduğumu söyler.benim kadınlığıma tonlarca laf söyler.beni başka kadınlarla bile karşılaştırır.ben bir kez başka erkekler dedim saçlarımdan tutup evirdi çevirdi.ikinci kez başka erkekler dedim bir tokat attı.ben bu tokat üzerinr boşanmayı düşündüm ama eşimi sevdiğim için tekrar deneyelim dedim evliliğimi kurtarmaya çalıştım.fakat dün öğrendim ki eşimin ailesinin kasasında bulunan bütün altınlarımız satılmış.bunu aralarında konuşurlarken öğrendim hemde.bana niye sormadın bile demedim bana niye haber vermedin dedim.sana haber vermeme gerek yoktu dedi.senin payın kaç altın söyle vereyim dedi.bana takılan set ve bilezikler meğer ortak değilmiş onunmuş.benim sülalemin taktıklarını da hiçe saymış ama umrundamı! bana senin kazandığın para senin benimki benim.altınlarda benimdi senin diye birşey hiç olmadı.bu evlilikte zaten çoktan bitti dedi.artık kurtaramayacağım bir evlilik ve elimde avucumda hiçbirşey yok.ne yapmalıyım. eşimin bana hakaret ettiği mailler var kayıtlı.benim o altınlarda hiç mi hakkım yoktu lütfen yardım edin

2. 25 Şubat 2008
  3. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    bence hemen bir avukata gitmelisin.altınlar tabikide benim bildiğim kadarıyla kadına aittir.çok geçmiş olsun durumuna çok üzüldüm yol yakınken çocuk yapmadan ayrıl bence.

4. 25 Şubat 2008
  5. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ne sacnalık esının yaptıgı
    evlenırken derler hayat musterek sımdıkte adamın yaptına bak sana sormalıydı altınları satarken ne demek san ne ya kardesım valaha benden ızınsız benımkı bu zamana kadar bısey yapmadı ama yaparsada kesın yolarım onu

6. 25 Şubat 2008
  7. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım dugun cd duruyor dımı orda takılan altın mıktarı bellıdır..

avukat arkadaşlar yardımcı olur....

ay çok uzuldum canım

hakkında hayırlısı olsun

8. 25 Şubat 2008
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    anladığım kadarıyla eşin tek kişilik bir evlilik yaşıyor...senin ki sana benimki bana ne demek yaaa sen onunla bir hayat paylaşıyorsun..tabiiki yeri gelince sende evine gerektiği an katkıda bulunursun ama evi geçindirecek kişi kendisidir..yaptığı hiçbir erkekliğe sığmaz...güzelce oturup konuş tatlım böyle yürümeyeceğini anlat eğer yuvasını bozmak istemiyorsa tabiiki oda fedakarlık yapacaktır..
    belkide inatlaştığınız içinde bu tür lafları söylemiş olabilir..ayrıca senden habersiz altınları satmasıda çok yalnış en azından senin fikrini alması gerekirdi..senin altınlarda tabiiki hakkın var..ozaman en azından ailenden takılanlara dokunmasaydı...madem eşinin huylarını biliyorsun sen de ne diye kediye ciğer emanet ediyorsun....

allah kolaylık versin..

10. 25 Şubat 2008
  11. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    esinin sana yapmis oldugu büyük bir terbiyesizlik.evliliginizde saygi kalmamis.senden habersiz nasil böyle birsey yapar hemde evliliginin baharinda.o altinlar tabiki senin hakkin.bence gerekeni yapman lazim..........

12. 25 Şubat 2008
  13. nazar boncuxgxum

nazar boncuxgxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım düğün cd lerin duruosa onları alabilirsin bende aynı şeyleri yaşadım takılarıniçin maddi tazminat dawası açabilirsin zaten o takıların hepsi küçük altınlarda dahil hukuki olarak da islama görede bayanın hakkı ama erkekler bunu asla anlamzlar düğün yaparak zengin olacaklarını düşünüo bu basit yaratıklar ailene sığın arkadaşım başka yapacağın bişey yok we dawayı aç hemde maddi manewi tazminat aç bunların aynısını bende yaşadım we ben 3,5 aylık ewliydim canı cehenneme dayakda warmış bnde olduğu gibi hatta adli tıpdan rapor almayı ihmal etme tazminat alman we boşanman daha kolay olur eşinin dediği laflar mail olarakda warmış şanslısın delilin çok

14. 25 Şubat 2008
  15. ccerence

ccerence Guest

bana herşey bir düzenmiş gibi geldi hani snaki sırf topl altın gelsin diye yapılmış bir düğün gibi baştan belliymiş neden altınlar kayınvalidelerin kasasında duruyor kimi ne ilgilendirir sizin altınınız...

bence de işin hukuksal boyutu bir an önce öğrenip yollarını ayırmak en mantıklısı...ne demek snein paran senin benim param benim...herşeyi geç daha 8aylıkken bile bahsi geçen şeylere bak hakaretler tokatlar karşılaştırmalar...kendini ne zannediyormuş da bu hakaret edebilme yetkisini buluyormuş kendinde! neyse yaa çok sinirlendim...agır bişey yazdıysam özür dilerim amacım seni kırmak falan değil...
    Allah'tan sabır diliyorum sana...umarım herşey aleyhine işler de mutlulugu yakalarsın bir an önce...

evlenmemiş kızlarda bu durumları değerlendirsin ve herşeyin sevmekle bitmediğini öğrensin lütfen.

AKKILLI İNSANLAR YAPTIKLARINDAN DERS ÇIKARTIR AMA DAHA DA AKILLI İNSANLAR BAŞKALARININ YAPTIKLARINDAN DERS ÇIKARTIR.lütfen başınıza gelmesine izin vermeden öğrenip idrak edin bazı şeyleri...

herkese hayırlı bir eş hayırlı bir yuva hayırlı bir hayat diliyorum.

16. 25 Şubat 2008
  17. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar valla çok haklısınız.ben bu adama aşık olduğum ve böyle birşey yapacağını düşünmediğim için altınlar görümcemin kasasındaydı.bana istersen tak ama birde çaldırırsın dediler.gerçekten altın takmıyorum ama sonuçta eşimle benim yatırımımız onlar.ben gerçekten küçük altınlar kısmı için izin alınsın beklemiyordum sadece paylaşsın bu kadarı yeterdi.bana arabam evim senin eşyan senin benimkilere dokunma diyen insan bir gün bunuda yapacaktı salaklık bende. gerçekten yeni evlenenler akıllı olun aşk başka birşeymiş meğer insanların içinde nasıl bir hain yatıyormuş. ben birde ağlarken benimle paylaşmanı isterdim izin almanı değil diyorum bana karşılık küfür ediyor.ben şu an ne yapmam gerektiğini bile düşünemiyorum.ama en yakın zamanda allah beni ve benim gibilerini kurtarsın artık dönüşü kalmadı ve ben keşke demeyeceğim artık.

18. 25 Şubat 2008
  19. EU1

EU1 Guest

bu arada evet düğün cd lerimiz duruyor.takı doğrudan yapılmadı gelin kesesine konuldu küçük altınlar ama bilezikler ve az çok altın miktarı çıkar sayısınıda biliyorum.inşallah iyi olur bana ihanet eden kocam allahından bulsun