Eşim çocuk istemiyor, onu nasıl ikna ederim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bluely tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bluely
  1. bluely

bluely Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce bu başlığı kimsenin açmamış olduğunu gördüm,
    kendim bu dertten muzdarip olduğum için paylaşmak ve size akıl danışmak istedim,
    eşimle normalde çok iyi anlaşıyoruz fakat ben çocuk istiyorum ama o cocukları sevmediğini, istemediğini söylüyor, onu ikna etmek istiyorum, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum, eğer benimle aynı durumu yaşayan veya yaşamış olan vars ane olur yardım edin.
    Not:eşim çok inatçıdır

2. 16 Nisan 2009
  3. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Eşiniz hiç mi istemiyor, yani ilerde de? Eğer öyleyse bişey diyemem.. Ancak henüz hazır değilse fazla baskı yapmamanız daha fazla bebek fikrinden soğumaması açısından gerekli. Sürekli ısrar daha çok olumsuz bakmasına neden olur.

4. 16 Nisan 2009
  5. bluely

bluely Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşim sevmiyor cocukları ve hiç istemicekmiş gibi geliyor, sanırım ailesi ile ilgili bi olay,, babası da cocukları sevmiyor,, ablasının cocuklarını daha kucagına bile almadı,, hele bi tanesi 6 aylık, sürekli gülümseyen bi bebek,, ben anlamıyom nasıl sevmediğini

6. 16 Nisan 2009
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Aaa enteresan:1shok:, şaşırdım hakikaten, gerçekten sevmiyor demekki çocukları.. Ne yapılırki böyle bir durumda, tek bildiğim böyle şeyleri sık sık dile getirmek daha çok canını sıkacaktır onun.. Ya şunu düşündüm şimdi, diyelimki ikna oldu bebek olmasına ve bebek oldu, kendi bebeğinide sevmez o zaman... Tüh zor bir durum. Keşke evlenmeden önce size ben kesinlikle çocuk istemiyorum diye bilgi verseydi, ona göre sizde düşünürdünüz. Bebişiniz doğsa bile yazık çocuğa eğer baba sevgisi göremezse.

8. 16 Nisan 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ilginç valla..
    çocuk istememek ayrı hiç sevmemek farklı birşey.
    evlenmeden önce hiç konuşmamış mıydınız bu konuyla alakalı?

10. 16 Nisan 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
  12. 17 Nisan 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bu tür konular evlenmeden önce konusulmali...:nazar:

Cocuk konusu mesela cok mühim.....Egerki esin sana evlenmeden öncede hayir ben cocuk istemiyorum dedi ve sende bunu kabul ettiysen simdi pek yapacak birseyin yok kanimca...:nazar:

Ha belki ben onu ilerde ikna ederim diye düsünmüsündür fakat yanilmisin arkadasim...
    Bir erkek cocuk istemiyorsa cidden istemiyordur...hadi biz kadinlar istemiyorum desek bile yas ilerledikce biolojik saatimiz tikladikca bir zaman sonra o istek icimizde olusuyor lakin erkeklerde cogunlukla böyle degil.:1closedeyes:

Yerinde olsam o istemeden kesinlikle cocuk yapmam...yarin öbür gün cocukla alakali en ufak bir sorunda lap diye yüzüne vurur...hem sen muhtemelen bir aile olmak icin cocuk yapacaksin kendin icin degil...:kahve:

Hadi diyelimki esini ikna ettin cocuk oldu esinin o cocuga istenmiyordun hissini vermesi seni ne kadar üzer biliyormusun?? Sakin arkadasim sakin...:1hug:

Hersey kader kismet....bundada var bir hayir elbet..:nazar:

14. 17 Nisan 2009
  15. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evlenmeden önce çocuk ıstemedıgını söyledı mı? eger söyleydıyse ve sız yıne evlendınız ıse eşinizi suçlayamam. ama tam tersiyse kandırıldıgınızı duşunurum. evlenmeye karar verırken ılk konuşulacak konu bu olmalı bence...

gulsum sultan hn. la aynı yorumu yazmışım. demek kı senden cevap beklıyoruz. ancak o zaman saglıklı bır yorum yapabılırız ikna konusunda.

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  16. 17 Nisan 2009
  17. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    durmunu anlatınca kendi yaşadıklarım geldi aklıma aynen anlattığın gibi olan bi kocam var benimde ama anlayış ve sabırla insan herşeyi aşıyo canım 5 yıllık bir savaştan sonra ben bu savaşı kazandım ve sonuçç <:))

18. 17 Nisan 2009
  19. bluely

bluely Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben çocukları pek sevmediğini biliyordum ama cocuk istememiyeceğini düşünmemiştim :KK43: