Eşim Çocuk istemiyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zigor tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zigor
  1. zigor

zigor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar
    biz 2yıllık evliyiz ilk sene ikimizde istemedik çocuk sahibi olmayı sonra istiyoruz dedik ama hep ertelemeye başladık bugün bir arkadaşımın hamile olduğundan bahsettim ve biz ne zaman yapacağız dedim verdiği cevapla şok oldum 'ilerde birgün yaparız' dedi
    Gerçekten anlamıyorum ve normal gelmiyor çevremde eşinden çocuk istemeyen biri hiç duymadım Bir erkek neden eşinden çocuğu olsun istemez soruyorum size?

2. 1 Kasım 2008
  3. kUtahya

kUtahya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    188
    2 yıl neki canım biz 5 yıl olduk hala istemiyo :KK46: bende cok istemedim aslında ama ilersi için bile güzel bahsetmiyo ona takılıyorum tek dogru zaman güzel şartlar bunu bekliyodur eminim en azından bizde böle sıkma canını kaderde ne varsa ole olacak üstüne gitme ben asla baskı sonucu olsun istemem ortak istenmeli sevgilera.s.

4. 1 Kasım 2008
  5. dilemma_

dilemma_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Gerçekten de hazır değil belki de..Bir çocuğun sorumluluğu ağır geliyor olabilir, bir süre daha gezip tozmak çocuksuz yaşamak istiyor olabilir.
    Ama gerçekten istiyorsanız,eşinizi karşınıza alıp açık açık net bir şekilde konuşun bence.

6. 1 Kasım 2008
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim tanıdığım arkadaşlarım var, eşleri çocuk istemiyor...bunun türlü nedenleri olabilir canım ya....

örneğin biri sorumluluk almak istemediğini söylemiş....
    ikincisi henüz genç olduklarını söylemiş
    bir başkasının gözü dışarda pek evliliğini takmıyor......
    bir akrabamızın eşi ilk çocuğu için çok fazla sorumluluk hissettiğini ikincisi için de aynı duyguları yaşamak istemediğini söylemiş, babalık onu yormuş güya....
    benim eşimde bir aralar, çocuk istemediğini söylemişti ama o bana kızmıştı çünkü ben erteleyip duruyordum ki hala erteliyorum, aslında ertelemiyorum, daha 1.5 yıllık evliyiz, daha aldığımız mobilya borcu bitmedi demek ki daha erken bazı şeyler için diye düşünüyorum....

belki maddi sıkıntılarınız vardır, eşin onu düşünüyordur, belki yolunda gitmeyen birşeyler olduğunu düşünüyordur..belki de istiyordur da erken olduğunu düşünüyordur, şaka yapmıştır...sordun mu ona bu konuyu...

8. 1 Kasım 2008
  9. zigor

zigor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağolun arkadaşlar
    Eşime baskı yapmıyorum bu konuda ama karşıma alıp konuşmaya çalıştım sen beni sevmiyormusun ayrılmayı falan mı düşünüyorsun neden istemiyorsun dedim saçmalama ayrılmak gibi bir şey aklımdan bile geçmedi ilerde bir gün olur dedi başka bir açıklama yapmadı maddi bir sorunumuz yok allaha şükür sorumluluk meselesine gelince evlenmek zaten bir aile kurmak için değilmidir?bilmiyorum yaaa gerçekten beynim almıyor ne düşüneceğim bilmiyorum 30 yaşındayım ilerde bir gün ne demek yaaa??????

10. 1 Kasım 2008
  11. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aklıma bir şey daha geldi......bir de sağlıkla ilgili bir durumu olabilir ve açıklamaya çekiniyor olabilir, ne bu ya kendimi gamlı baykuş gibi hissettim ama böyle bir olay biliyorum....erkek, çocuk istemiyorum deyip duruyordu, meğerse başka bir şeyi kontrol sırasında sperm sayısının yetersiz olduğunu anlamıştı....kafan bulanmasın yazdıklarımdan, yardımcı olmaya çalışıyorum....eşine de bu fikirleri bizden aldığını söyleme....beni vurmaya kalkar valla.......

12. 1 Kasım 2008
  13. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eşin hazır değildir...senden çocuk istememesiyle alakası yok öyle olsa seninle evlenmezdi..
    bende 2 yıllık evliyim..hiç isteğim yok,bahsini bile yaptırmıyorum..eşimde şu zamanda istemiyo ama oda bana demişti,sen benimle bi çocuk sahibi olmak istemiyosun diye...
    doğruda aslında şu zamana kadar yaşadığım kötü günlerden sonra çocuk falan isteğimde kalmadı..hiç bişi istemiyorum artık valla..

pink2 bunu beğendi.
  14. 1 Kasım 2008
  15. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Üzülme arkadaşım benim eşimde 5 yıl diretti istemiyorum diye bahaneside bebeğimiz olunca onunla ilgilenmeyecekmişim onu bi şekilde bunun olmayacağına ikna ettim ama bu arada çok zor günler geçirdim çok ağladım boşanmak üzereydim son anda bebişim bana dünyanın en güzel sürprizini yaptı şimdi çokkkk mutluyum umarım bir gün sende benim gibi bir mucize yaşarsın herşey gönlünce olsun

16. 1 Kasım 2008
  17. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende 4 yıllık evliyken çocuğum oldu yani biz öyle istedik aslında çok da geç kaldım deme yani ama eşinin şimdilik istememesinin kendine göre sebepleri vardır mutlaka ya daha fazla özgürce seninle vakit geçirmek istiyebilir(gezmek falan ),maddi açıdan programları olabilir,ama tüm bunları yani kafasında ki düşünceleri yine ancak eşinle bu konuyu açık açık konuşarak anlıyabilirsin cnm.

18. 1 Kasım 2008
  19. zigor

zigor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar
    Maalesef ben kocamı bebek yapmaya ikna edemem böyle bir şey yapamam eğer aile olmak istemiyorsa bu onun bileceği şey başka kadınlara kocaları yalvarırken,ikna etmeye çalışırken neden ben tersini yaşayayım ki çok gurur kırıcı benim için
    İstememesinin sebebi ne olursa olsun belki sevmiyor belki sorumluluk almak istemiyor belki başka bir şey (aklıma gelmeyen yok) ama normal değil işte yaa
    Bildiğim bir şey varki ben anne olmak istiyorum bebek için yıllarca bekleyemem eğer baba olmak istemiyorsa kendime yeni bir yol çizebilirim ve haksızda sayılmam değilmi?