Eşim çocuklarına eşit davranmıyor, ayrım yapıyor

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Diana tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mart 2009
    Konu Sahibi : Diana
  1. Diana

Diana Elhamdülillah Üye

Beğenildi:
    100
    Ödül Puanları:
    93
    merhaba arkadaşlar ben 14 yıllık evliyim 12 yaşında bir oğlum 9 yaşında bir kızım var ilk çocuğumuzu çok isteyerek hatta 2 yıl tedavi görerek yaptık eşim oğlumla hep çok ilgiliydi hala öyle.oğlum 3 yaşındayken kızım doğdu sürpriz bi bebekti eşim oğlumun kıskanıp üzüleceğini düşünerek oğlumun yanında kızımı sevmezdi o zamanlar hak veriyordum eşime ama aradan yıllar geçti eşim oğlumla çok ilgili ona karşı çok nazik ama kızıma hiç tahammül edemiyor en küçük bir yaramazlığında bile sinirlenip azarlıyor.bu konuyu eşimle konuştuğum zaman asla kabul etmiyor ve kavga ediyoruz.ne yapacağımı şaşırdım çok üzülüyorum bana bi yol gösterin hatta bana inat kızıma daha kötü davranıyor .acaba ben sürekli uyardığım içinmi sinirleniyor anlamadım aradki dengeyi sağlamaya çalışmaktan yoruldum fikirlerinizi bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mayıs 2009
  2. 19 Mart 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    galiba erkek çocuğa "erkek" olduğu içn de bir düşkünlük söz konusu..
    bunu konuşurken suçlayıcı ya da sert bir konuşma tarzıyla yapmayın bence.
    daha çok kızınızın ihtiyaçlarından bahsedin.
    ya da kızınızın size babam benle niye hiç ilgilenmiyor ya da babam abimi benden çok seviyor galiba dediğini söyleyin.
    eşinizin oğluyla oyunlarına kızınızı da sokmaya çalışın.
    kızınızın ödevi olduğunda baban yardım etsin deyip ona yönlendirmeye çalışın..

4. 19 Mart 2009
  5. Makber

Makber (:Canımın canı büyüyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    ablacım akıl vermek gibi olmasın ama erkeklerin her zaman erkek çocuk takıntısı vardır biliyorsun kii o kadar bekleyişten sonra gelmiş oğlun sana..Haklısın tahammülü zor çok üzücü bir durum sonuçta ikiside onun çocuğu kız yada erkek farketmez..istersen biraz rahat bırak uzaktan izle bakalım değişme durumu var mı..kim olsa üzülür heralde..eşinin kızınla daha çok vakit geçirmesini sağla belki bu durumu aşar..Allah kolaylıklar ve sabır versin sana inşallah düzelir.ben bu durumlara çok üzülüyorum malesef :çok üzgünüm:

6. 19 Mart 2009
  7. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    erkekler erkek cocuga cok duskunudr ondan kaynaklanıyor bence sızde uyarmanın dısında hanı onla ılgılenmesını saglayın bence odevlerını esınızle yapmasını oyun esınızle oynamasını falan bırde ıste kızım sana cok duskun senı benden cok sevıyo falan gıbı bısıler yapabılrısınız bence..

8. 19 Mart 2009
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    babalar kızlara düşkün olur genelde ama siz de tersi olmuş
    bir çocuğun psikolojisini çok kötü etkiler bu durum
    esmeraldaya katılıyorum, kız çocuğu olarak babanın sevgi ve şefkatine ne kadar ihtiyacı olduğunu anlatın
    allah korusun birkaç sene sonra genç kız olacak, babasından göremediği sevgiyi başkalarında ararsa, eşiniz de çok pişman olur o zaman

10. 19 Mart 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Esinle konus güzelce canim..yarin öbür gün kiziniz büyüdügü zaman babasindan nefret edicek...onda bulamadigi sevgiyi disardaki erkeklerde aricak!!
    Yazik günah ya...:çok üzgünüm:

Ben cok üzülüyorum ve kiziyorum böyle erkek kiz ayrimina....yaslandiklarindada kizlarin eline düsüyorlar ama...erkek aliyor bir kadin hadi güle güle diyor, karim rahatsiz olur diye annesini babasini atabiliyorda...kiz evlense bile kopamiyor anneden babadan ne kocayi dinler ne baskasini gizli gizli kosar yine bir faydasi olur...:kahve:

12. 19 Mart 2009
  13. ozlem34

ozlem34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ne olcak işte..
    al sana bir erkek kız ayrımı daha..
    yarın bir gün yaşlanıp elden ayaktan düşünce
    elin kızı mı bakar acaba kendi kızınız mı?
    kaldı ki, kız çocukları babaya daha düşkün olur.
    allah merhamet versin ne diyelim..

14. 19 Mart 2009
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    eşiniz o kadar yanlış yapıyor ki,
    inşallah bu yanlışının farkına hemen varır...
    9 yaş, bir çocuğun kişiliğinin oturmaya başladığı bir yaştır...
    çocuk sevgiye aile de doymalı kesinlikle.
    kendisini dışlanmış hissettiği an,içine kapanacak,
    derslerinde başarılı olmayacak ve en kötüsü de
    kendini sevmeyecek,abisine düşman olacaktır,babasını sevmeyecektir...
    lütfen siz kızınızla konuşun,içindeki fırtınanın dinmesine yardımcı olun...
    onun o küçücük kalbinde,beyninde düşündüklerini
    dile getirmesine yardımcı olun,anlatsın şikayetlerini,isteklerini..
    sonra siz babasıyla konuşun,ortam ayarlayın ve kızınızla babasını konuşturun ama
    lütfen eşinize söyleyin sinirlenmeden,onu incitmeden,gururunu kırmadan
    sadece dinlesin...kızınız bütün düşündüklerini,aklındaki
    bütün soru işaretlerini babaya sorsun..
    inanın babada birazcık yürek varsa,
    o meleği bir daha incitmez...
    kız çocuklarının erkek modeli ,her zaman babadır,
    sevginizi gösterin ki,sevgiyi dışarıda aramasınlar...
    sevgiler...

16. 19 Mart 2009
  17. forga

forga Guest

Erkeklerin %99 çocuklara nasıl davranacağını bilmez bence hatta çocuk psikoloji ve empatiden hiç anlamazlar. Anlatsanda anlamamakta diretirler nedense
    Oğlununla aynı dili daha çok konuşuyor olabilir, o yüzden daha iyi anlaşıyordur. Kendi geldiği aile kültürü ve geleneklerinde erkek çocuklarının kollandığını görerek büyümüş olabilir.
    Bence eşine bu konuyu hatırlattıkça ters etki yapacaktır her ne kadar iyilikle güzellikle konuşsanda.
    Bence başka bi çözüm aramak lazım.
    Ben başlığı okuyunca korkmuştum, dedimki herhalde özlük üveylik durumu var, ikiside öz çocugu. ıçinde oğlanı daha çok sevse de dışardan bakılınca eşit olması lazım. Oğlun bu durumnun farkındaysa bunu kullanabilir, bu tip sorunlarda çıkabilir ilerde

18. 19 Mart 2009
  19. Diana

Diana Elhamdülillah Üye

Beğenildi:
    100
    Ödül Puanları:
    93
    yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim aranızda benimle aynı sorunu yaşayan varmı varsa paylaşırmısınız ben eşimle defalarca konuştum güzellikle konuştum kızının ona ihtiyacı olduğunu böyle devam ederse ilerde daha büyük sorunlarla karşılaşacağımızı ama maalesef sonuç yok zaten kızımda davranış bozuklukları da başladı dikkat çekmek için sürekli bebek gibi davranıyor bebek gibi konuşuyor eşime sen ilgilenmediğin için dikkatini çekmeye çalışıyor diyorum o tam tersine çok sevip şımarttığımız için öyle yaptığını söylüyor off çok inatçı asla hatalı olduğunu kabul etmiyor Allahtan kızım derslerinde başarılı inşallah böyle devam eder hepinize tekrar teşekkürler:enbuyukkk:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.