Eşim doğacak yavrumuzu benimkine değil, kendi Pasaportuna kayıt ettirmek istiyor...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Zilanur tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar benim bu aralari kafami karisdiran ve beni bayagi üzen bir durum var.
    Esim dogacak cocugumuzu kendi passaportuna kayit yaptirmak istiyor benimkine degil.
    Bende diyorum ki "cocuklar herzaman annenin passaportuna kayit yaptirilir, ilk defa babanin üzerine kayit yapildigini duyuyorum "dedimmi kiziyor. Niye annenin üzerine kayit yapilirda babanin kine yapilmaz, diyor. Burada ben hic duymadimki babanin üzerinde olur cocuklar, herkes annenin üzerine yaptiriyor.
    Simdi benim endisem, esim süresiz oturmasi yok benim var, ilerde problem cikarda esimi sürerseler benim yavrumda onunla sürülmez mi? Esim bana, benim üzerimde cocuk oldumu beni sürmezler diyor, tam tersi burada kalirim diyor. Nasil ikna edecegim bilemiyorum. Sizin bir bilginiz var mi, fark edermi babanin üzerinde kayit olursa.?
    Acaba konsolosluk otomatikmen mi annenin üzerine kayit yaptiriyor?
    Bilgileriniz ve cevaplariniz icin simdiden cok tesekkür ederim ....

2. 26 Ocak 2010
  3. DNZ30

DNZ30 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kolay kolay yorum yapmam ama senin her konunda eşinin yaptığı nankörlükler beni çıldırtıyor.aslında senin böyle kendini çaresizmiş gibi hissetmene ve savunmasız kalışına kızıyorum.

4. 26 Ocak 2010
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    neden ısrarla kendi üzerine yapmak istiyorkibilmiyorumkismile

6. 26 Ocak 2010
  7. parlayanyildizim

parlayanyildizim kalbisinin Not defteriyim Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ..

en saglam bilgiyi türk konsoloslugu arayip ögrenebilirsin

8. 26 Ocak 2010
  9. Princess of Rain

Princess of Rain ♥ ♥ My Little Princess♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hayatim sen niye endise ediyorsunki senin suresiz alman pasportun varmi varsa senin cocugun almanya dogumlu degilmi? evet.eeeeeee bu nedemek cocugun icin direk alman pasaportuna basvuracaksin cocuk sizin pasaportlardan bagimsiz olucak ya kanunlardan hicmi haberiniz yok arastirin birazcik gozunuzu seveyim

10. 27 Ocak 2010
  11. sena20

sena20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canim cocuk dogunca alman vatandasi oldugu icin simdi annenin veya babanin pasaportuna kayit etmek mecbur degil bizde kayit ettirmek icin gittigimizde gerek yok dediler cünki 16 yasina kadar cifte vatandas sayiliyor ondan sonra kendisi karar veriyor cocuk biz bebegim dogdugunda alman pasaportu cikarttik

12. 27 Ocak 2010
  13. ASYAM30

ASYAM30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede direk cocuga ait alman pasi oluyor kiziminda öyle oldu hic merak etme farzetki ersinin üstüne oldular süremezlermis ...onlar alman oldugu icin hic merak etme bence esinede kizma kendini garantiye almak istiyor olabilir .....umarim cocugun ayri pasi cikartilir bu daha mantikli olur öyle degilmi kizlarrrrr:ecrin_bebek:

14. 27 Ocak 2010
  15. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    bebegin alman vatandasi olaak dogacagi icin hic sorun yok .. esin gonderilse bile cocugun almanyada kalir .. ama benim kafama takilanlar sunlar ..
    birincisi sen esine hicmi guvenmiyorsun ?
    ikincisi guvenmedigim bi insandan nasil cocuk yaptin ?
    ucuncusu esini seviyorsan eger zaten o yurt disi edilse bile sen almanyada yasamaya devammi edeceksin ?

16. 27 Ocak 2010
  17. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    almanyada dogdugu icin cifte vatandaslik hakki var cocugunun..
    hem alman vatandasi hem türk vatandasi olabiliyor.
    varsin esinin pasaportuna yazilsin.. onun disinda alman pasaportuda olacak . düsündügün gibi bir sorunla karsilasmazsin.
    ama esinle aranizda güvensizlik söz konusu sanirim.
    esin senden bebegini alip götürürmü sence? o kadar mi güvenmiyorsun?

18. 27 Ocak 2010
  19. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    pasaportta cocuklar esinizin ustune kayitli olurlarsa olsun, esinize sinir disi ederlerse eger sadece kendisi gider, cocugunuzu sinir disi etmezler. cocugunu da goturmek zorunda degil. cocuk zaten sizin suan bulundugunuz ulkede dogacak, dogal olarak oranin vatandasi olacak o yuzden gitmek zorunda degil. bir de bildigim kadariyla mesela ben simdi Turkiye'ye cocugumla gitmek istesem babasinin izni olan ve imzalamasi gereken bir kagit var, bu olmadigi surece cocugumu kendim yurt disina cikaramiyorum, yasak(Kanada'nin kurali bu ama sizin ulkede boyle mi bilmiyorum, arastir istersen tatlim.)
    mesela yine burdan ornek vereyim, suresiz oturma izni olmayan anne babalar oturma izni icin basvurduklari mahkeme sonucu sinir disi edilirlerse bu ulkede dogmus olan cocuklari sinir disi edilmiyor. sen bulundugun ulkenin yasalarini falan arastir o zaman ogrenirsin. ya da bir avukata sor mutlaka cevap alirsin diye dusunuyorum hayatim