Eşim Geri Döndü.. Kafam Çok Karışık..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve passiflora1 tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : passiflora1
  1. passiflora1

passiflora1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bayramda eşimin ailesinin evinde tartışmamız sonucu eşimin eve gelip eşyalarını toplayıp gitmesinden daha önce "Boşu Boşuna Boşanıyoruz" konu başlığı altında bahsetmiştim.

1 Haftadır mide ağrısı çekiyordum, hastalığımı duyunca cuma günü geri geldi. Endoskopi yaptırdık 1,5cm yara varmış. Stresten tabiki..
    Hastane işlerinden sonra oturup biraz konuştuk. Ailesinin yanında tartıştığımız için onuru kırılmış, suçluyum ablama söz dinletemedim dedi. Onurunu kurtarması için ailesinden özür dilememi istiyor. Giderken sarıldı, ağladı. Keşke mutlu olabilseydik, senden vazgeçemiyorum dedi. Gidelim ailemle konuşalım, bir dah da onlarla görüşmeyelim, en baştan başlayalım dedi.
    İlk defa ağladığını gördüm, ben de duygulandım.
    Ama yine aynı şey değil mi?:sm_confused:
    Onların bana yaptıklarına karşı ailesini bırakın eşim bile benden özür dilemedi, üstüne onları savundu. Şimdi ben suçluyum diye ki tamamen ben suçlu değilim kendisi de biliyor benim onlara gidip konuşmamı bekliyor. Ailesi hata yaptığında hiçbir şey yok, ben yaptığımda onlardan özür dileyeceğim. Sanırım yine en başa döndük. Benim en büyük sorunum bir tarafta ailesi bir tarafta ben olduğumda her zaman onların tarafını tutması idi. Şuan yaptığı şey de pek farklı değil.
    Kendimi bir nokta kabul edersem, sen çevremdeki ilk çembersin, sonra ailem diyor:roflol: Ama pek inanamadım. Madem onuru kırılan eşim, niye ailesinden özür dileyecekmişim!!
    Siz ne dersiniz kızlar, yerimde olsanız naprdınız. Bu arada işe de girmiş, salı günü başlıyomuş..
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

2. 13 Aralık 2009
  3. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence eşinin kafası çok karışık madem seni çok seviyor neden kendi ilk adımı atıpta kusura bakma falan demiyor.. yani ben eşimi sevsem böyle bi olay yaşasam kızardım belki ama asla eşyalarımı alıp gitmezsim olayları unuturdum ailemde hatalıysa onlarlada sıkıca bi konuşma yapardım eşimide korurdum yani bu erkekler ne kadar aileci böyle anlamıyorum cnm eşinle otur bi konuş ama sakince ne kendini savun nede başkasının yaptıklarını anlat sadece neden bu duruma geldik de niye evden gittin şimdi geldin buna seni zorlayan neydiki falan diye açık açık sor aklındaki herşeyi

4. 13 Aralık 2009
  5. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Bunu söylediyse, siz 2. degil bence 1. plandasiniz.
    Bencede esiniz tamamen kendi gururunu kurtarmak icin özür dilemenizi bekliyor.
    Adam sizin icin aglamis, vazgecmemis, yeniden baslayalim demis.
    Esiniz bu sizin sevgiliniz degil.
    Her ne kadar siz hakli olsanizda, esinizin gururunu kurtarin ve özürünüzü dileyin.
    Yanliz bunu ailesine, esiniz icin yaptiginizida belirtin. O istedi diye degil, onu cok sevdigim icin diyin ki esinizde buna sevinsin, onlarda hataliysa, sizin özür dilemenize ragmen altta kalmayacaginizi anlasinlar.
    Bence bir sans daha vermeye deger.

Mutluluklar diliyorum, Allah agiz tadinizi bozmasin.AMIN:Saruboceq:

Son düzenleme: 13 Aralık 2009
  6. 13 Aralık 2009
  7. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    onların suçluluğundan emin isen ,özür dileme...
    ama eşinin kırılan gururu için eşinden özür dileyebilirsin ve onların yanında tarışma ortamına meyil verdiğin için özür dileyebilirsin...
    ama zarar görüyor iseniz,görüşmeyin! mesafeli olun siz...
    eşinizde biraz tavrını onlara karşı belirleyip,masaya yumruğunu vurup ,buna bir son verin demeli..ve size söylediği o çember cümlesini ,onlara da bir şekilde aksettirmeli...o zaman onlarda oğullarını kaybetmeyi göze alamayacakları için sizi iyi bir iletişim kurmak durumunda kalacaklardır..eşinizin sizin ve aileniz arasında bir köprü kurabilmesi şart..herşey eşinizde bitiyor...bir şans daha verin ama fedakarlıkları hep siz üstlenip,kendinizi ve hissettikleriniz de gözardı etmeyin ...hazır eşiniz bu şekilde size yaklaşmışken kararlılığınızı gösterin ve onun da göstermesini isteyin ...size güven aşılamasını ,ve aynı şeyler yaşanacak ise dönüşünün olamayacağını,herşeyi yoluna sokacak kişinin o olduğunu,sizi kişlilerle bu konularda muhattab etmemesini iletin..

önemli olan söylemler değil,gerçekleşen icraatlar,ve hayata ne denli geçirildiğidir...

Son düzenleme: 13 Aralık 2009
  8. 13 Aralık 2009
  9. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Başlarım senin gururuna siz sülalecek gelin benden özür dileyin
    Sonrada çıkın hayatımdan derdim
    Ama karar senin çünkü hayat senin

10. 13 Aralık 2009
  11. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    ılginç bir durum ama gene de ailesinden çekiniyor.
    Pasiffloracım, eşin seni senin istediğin tarzda korumalı sevmese de seviyor...
    Öyle veya böyle...
    Anlıyorum ki sen de boş değilsin seviyorsun...
    Evliliğine yazık etme derim, onun ailesiyle git konuş derdini anlat ama ÖZÜR dileme derim...
    Herşey gönlünce olsun canım.
    a.s.

12. 13 Aralık 2009
  13. passiflora1

passiflora1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Son tartışmamızda okuduysanız sadece ablası suçlu. Eşim gelme, görüşmek istemiyor dedi ama ayrılmadı yanımdan. Ailesinin bana daha önce yaptıkları karşısında benden hiçbir zaman özür dilemediler, ama unuttum deyip bayramda ben gittim. Evlerinde tartışma çıktı diye eşim beni suçlu kabul ediyor. Bugüne kadar eşimin ailesi ile hiç kavga etmedim, çünkü benim asıl derdim onların yaptıkları karşısında eşimin tutumuydu, hep onları savunması veya "ne var bunda" demesiydi. Şimdi sanki yine onları düşündüğü için özür dilememi bekliyor, yoksa ben tatışma çıkarmamalıydım diye kendisinden özür dilemiştim.

14. 13 Aralık 2009
  15. emdev

emdev Guest

sen özür dileyecek birşey yapmamıştın.yazılarını hatırlıyorum.
    eğer yaptıysan özür dile.ama yapmadıysan
    madem seni çok seviyor ailesine özür diletsin.
    timsah gözyaşlarına aldırma,timsah yavrusunu yerken gözyaşı dökermiş.çünkü menfaatine göre hareket etmek isyenler de gözyaşı dökerler.sengözlerimebaksanab

16. 13 Aralık 2009
  17. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    304
    Ödül Puanları:
    188
    sakınözür dileme canım emin ol eşinde aileside kaldığı yerden devam edeckler.senin suçsuz olduğunu bile bile hala özür dile diyorsa bence bakın yinede dedğimi yaptırdım demek isteyişi.

18. 13 Aralık 2009
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim anladığım ,eşin ne yardan ne serden vazgeçebiliyor...
    zor bir durum evet ,oda senin kadar acı çekip üzülüyor eminim ...
    amaaa...sanki onlara yaptıramadığını sana yaptırmaya çalışıyor ama art niyetsiz,belki sana bunları söylemeden bu özrü ailesinin senden dilemesini istedi yada ablasının ,,ve onlardan red cvbı alınca sana sığındı...seni kaybetmekten de ailesini kırmaktanda çekiniyor ama araa kaynayan en çok ta sen oluyorsun ,tabii eşinde hırpalanıyor..ailesi anlayışsız olunca eşin senin anlayışını ve aşikar ki yeniden fedakarlığını bekleyip ,senin vicdanına sığınıyor...