eşim hep misilleme yapıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve infanta tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : infanta
  1. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadaşlar
    1,5 yıllık evliyim düğünde falan hep sorun oldu
    bende eşimin ailesiyle görüşmeme kararı aldım ama bayramda falan görüşülüyor ve ben bana yaşattıkları hatırladığım için onları görünce sinirlerim çok bozuluyor
    salı günü mezuniyet törem var ailem ve eşimle gitme kararı aldık
    ama eşim karşılıgında onun ailesiyle piknik yapmamı istedi
    ben eşimin ailesiyle görüşmediğim için o da benimkilerle görüşmüyor
    (benim ailem kimseyi üzmedi bu arada)
    yarın onun ailesiyle pikniğe gitmezsem o da benimkilerle törene gelmicek
    bu durumda ne yapmalıyım
    içinden piknige gitmek gelmiyor çünkü onları görünce saglığım bozuluyor
    bu gibi olaylar çok oldu bunun nasıl önüne geçecem
    tşk

2. 19 Haziran 2010
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Mesele haline getirmez. Neşeye vurur.
    Hadi sizinkilere bir şans daha veriyorum der güle oynaya giderdim pikniğe,yer içer hiçbirşeyi takmazdım.
    O da törene gelirdi doğal olarak.
    Baktınız canınızı sıktılar en azından ortaya sunacak bahaneniz olur sıkmazlarsa ne ala..

4. 19 Haziran 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence onlara bir şans verin en azından pikniğe gidin ve eşinize ne denli onları görünce sinir olduğunuzu gösterin.insan başkaları için boşuna üzülmemeli hayat sizin hayatınız başkaları için psikolojınız bozulacaksa görüşmeyin daha iyi

6. 19 Haziran 2010
  7. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eğer defalarca denenmiş ve her defasında canımı sıkmışlarsa, can sıkmaktan öte, sağlığım bozuluyorsa, görüşmeme derecesine gelmişsem, sırf tören için , onlarla pikniğe gitmem. Eşimde bu konuda karşılık yapamaz bana, çok istiyorsa törene de gelmeyiverir. Ailesiyle pikniğe gitmeyeceğim diye, törene gelmeyecekse hiç gelmesin, eşinizin derdi sizin yanınızda olmak değil heralde. Böyle bir sıkıntı varsa, ailelerle görüşmek sıkıntı oluyorsa, bunu böyle karşılık yaparak çözemez kimse, eşiniz sizin yanınızda olup törene gelmeli, bunun sizin ve eşinizin ailesi ile ne alakası var. O konu başka ve çözülmesi gereken bir konu. Derdi aileniz geliyor diye onlarla gelmiyorsa törene, gelmeyiversin o zaman.

8. 19 Haziran 2010
  9. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya ben bu eşleri anlamıyorum neden erkekler objektif olamiyolar karılarının üzüldüğünü ailelerinin ona yaptıklarını nası göremiolar.. ayrıca sizin ailenizle kısasa kısas yapıp görüşmemeleri de çok saçma sanki siz bi hiç uğruna görüşmüosunuz da..
    neyse bundan sonrasına bakın bence gidin pikniğe ve kmsenin sizi üzmesine izin vermeden takılın. lafların altında da kalmayın

10. 19 Haziran 2010
  11. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    eşimin ailesi beni istemeyerek aldı bundan dolayı beni çok üzdüler ve dışlıyorlar
    bende haklı olarak görüşmüyorum zaten benim ailemde eşimle görüşmüyor
    zaten bu tekliften sonra törene gelmesini istemiyorum
    ama bu olaylar hep oluyor
    eşim onlarla hiç bir şey olmamış gibi görüşmemi istiyor
    ben nefret ederken nasıl göüşüyüm
    bunu nasıl anlatacam eşime
    bana hak veriyor ama uygulayamıyor

12. 19 Haziran 2010
  13. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Eğer çok sıkmışlarsa canını her defasında ve çekemiyceksen kendini sıkıntıya sokma arkadaşım hep insanları düşünerek hareket etme sonunda hiç bir eşy olmuyor kendini yormaktna başka.
    törene gelmezse gelmesin eşin birazda bencillik yapmış oluyor..
    hem en mutlu gününün can sıkıntısıyla geçmesini istemiyorsan gitme cnm :KK66:

14. 19 Haziran 2010
  15. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bende eşimin ailesiyle görüşmüyorum canım aynı senin durumun unutamıyorum olanları ....eşimde herşeye şahit banada sonuna kadar hak veriyor bu konuda sorunum yok çok şükür kendi ailesiyle görüşür tabi ona bişey diyemem...benim ailemlede çok iyidir......
    tam tersi olduğunu yani senin eşin gibi misilleme yaptığını düşündümde biran süreceğini sanmıyorum bu evliliğin eşimi canımdan çok sevsemde resmen çıldırıyorum aklıma bile geldiklerinde bide görüşüyor olsam eşimle geçim olmazdı evimizde bu açık....bu kendi adıma olan yorumum canım seni anlıyorum yani hislerini ....eşinle bu konuyu konuşup durumunu açıkça izah et nasıl etkilendiğini tatlı dille ama umarım seni anlar bu huyunu bırakır yoksa böyle iş anlaşması gibi sürer buda kötü tabi...törene gelmemesi asıl sana çok ayıp olur herşeyi geç...bir şekilde ikna edersin umarım ....

16. 19 Haziran 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Tören size ait birşey, ailenize ait değil ki.
    Törende eşiniz sizin yanınızda olacak, ailenizin değil ki.
    Saçma bir kıyaslama olmuş.
    Bu mevzu böyle saçma kıyaslamalarla düzelmez. Hadi diyelim siz de aman törene gelecekmiş (zaten sizin için gelmeli), bende onun ailesiyle pikniğe gideyim dediniz, ee sonra herşey düzelecek mi, yine görüşmeyeceksiniz sonuçta. Eşiniz çözüme ulaşmak istiyorsa genel bir çözüm bulmalı, birkereliğine değil. Bu aile mevzuları zor işler, erkeklerin bunu anlaması zor, hiç biri anlamıyor malesef. Konuşmaktan başka çare yok, ne konuşursam konuşayım anlamıyor diyorsanız, o zamanda o törene gelmeyecek, siz de pikniğe gitmeyeceksiniz demek ki. Pikniğe gitmenizin çözüm olacağını bilsem, gidin derdim ama çözülmeyecektir. Kendinizide çok sıkmayın. Eşiniz o törene aileniz için değil, sizin için gelmeli, tören size ait. O yüzden piknik konusunda sorumlu hissedeceğiniz bir konu yok. Kendinizi nasıl iyi hissedecekseniz öyle davranın bence.

18. 19 Haziran 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    mezuniyt sizin. kim beni tebrik etmek kutlamak özel günümde yanımda olmak istiyorsa gelir. bu ailem içinde önemli bir gün. sen kendi kararını kendin ver. piknik ve tören aynı şeyler değil diye bir konuşma yapın.
    herkes birbirine saygı duymalı bu işler böyle olmaz. senin ailen benim ailem denmez. biz diye birşey olur evlenince.