Eşim herşeyi mükemmel bekliyor.

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve vizontele tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : vizontele
  1. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar, çalışan bir bayanım. Cumartesileri bile akşama kadar çalışıyorum. Bana sadece bir pazar günü kalıyor. Ve bize her pazar misafir gelir. Hiç kendime vakit ayıramıyorum. Ev temizliğimi bile geceleri yapıyorum. Buna rağmen eşim herşeyin mükemmelini ister, hiçbir zaman benim yorulduğumu düşünmez ve bana yardımcı olmaz. Sizde durum nasıl eşleriniz siz çalıştığınız halde hem herşeyi mükemmel ister hemde yardımcı olmazmı? Artık çok yoruldum ben. Ondan yardım istediğimde evin hanımı benmiyim der. Yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik hepsi bana bakıyor. İş yerimde yorucu bunaldım artık. Hafta içide misafirimiz geliyor eşim bana sormadan davet eder.Misafiri bende severim ama bana sormadan çağırması beni kırıyor. Geceleri 2 ye kadar ütü yaparım yatar uyur hiç seslenmez. Evim sobalı saatlerce mutfakda uğraşırım, diğer odaları siler süpürürüm o içerden çay diye bağırır hiç bana yardım etmez, kendi işini kendide görmez. Sizlerde durum nasıl? Ben kadın olarak görevlerimi biliyorum ama çalıştığım için eşimden biraz anlayış bekliyorum. Sonuçta ikimizde çalışıyoruz. Ama benim yorulduğumu hiç anlamıyor.:nazar:

2. 12 Şubat 2009
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    ah canım bence erkeklerin hepsi aynı herşeyi 4-4 lük isterler ama kendilerinin bi çok eksiği vardır ...
    eşimde bazen söylenir şurası niye pis ,çöp dolmuş bilmemne diye...bende napim yetişemiyorum artık diyorum oda yardım ediyo arada sağolsun..
    eşinde tamam yardım etmese bile iş çıkarmasın bari...habersiz misafir davet etmekte ne oluyo...seninde canın var konuş anlat en azından sen iş yaparken oda çayını alsın ya da durmadan misafir çağırmasın sende pazarları kimseyi kabul etme...ya da bırak evi şöyle 3-4 gün pislik götürsün belki anlar...

4. 12 Şubat 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Allah Allah ne ala memleket o öyle...
    herşeyi dört dörtlük istiyorsa kendi de sorumlulukları paylaşacak..yok öyle yağma..
    hem çalışsın kadın eve para gelsin,hemde ev hanımı gibi tüm işlerini ayarlasın..
    robat sanki karşısındaki..
    çok biliyorsa senin temponu 2 gün denesin de görsün ebesini..
    çok sinirlendim..:mymeka:

6. 12 Şubat 2009
  7. neseli45

neseli45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım yaa durumun gerçekten zor. maalesef anlayışsız bir eşin var. ama bence onunda bir derse ihtiyacı var. yani işlerin yetişmediğini anlaması lazım. mesela bir gün sobayı yakma küllerinide dökme zaten iş yapıyor olacağın için onada yetişemedim dersin belki üşüyüpte yakmayı tercih eder. bir günde gömleklerini falan ütüleme mesela. iş başa düşünce görsün nasıl oluyormuş. belki durumunu o zaman anlar. valla benim eşim çook yardımcı olur sağolsun. yeri gelir temizliği beraber yaparız hatta bazen o benden bile fazla yapar. inşallah sende biran önce bu sorunu çözersin yoksa bu böyle yürümez bir yerde patlamak zorunda kalırsın.

8. 12 Şubat 2009
  9. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Acaba kendisi mükemmel mi....allahım böyle erkeklerin saçını yolasım geliyor....
    hayat müşretek sonuçta...konuş bence eşinle..

10. 12 Şubat 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kusura bakmayın ama sizin eşinizde anlayışın a' sı yok...
    bu nasıl evlilik,bu nasıl sevgi...
    inanın anlamış değilim...
    mükemmeli isteyen kişinin de biraz mükemmel olması lazım diye düşünüyorum...
    ama önemli olan mükemmel olmak değil,iyi olmayı başarabilmektir...
    siz kendinizi fazla yıpratmayın derim,sonuçta size yardımcı olmuyorsa
    biraz anlayışlı olması için konuşun...gözünü açsın ve görsün sizin yaptıklarınızı...
    eğer o görmemekte direniyorsa,alın karşınıza konuşun...
    en azından sizden habersiz misafir çağırmasın...
    Allah yardımcınız olsun...
    sevgiler...

12. 12 Şubat 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Niye yapiyorsunki??? :nazar:
    Bu kadar simartirsan adami olacagi bu arkadasim...yapma...ver agzinin payini yeri geldimi!

Benim esim maconun macosudur aslinda...ama her ne olursa olsun yardimi dokunmasa bile zarari olmaz...isim gücüm varken kalkip benden is beklemez...gider kendi yemegini cayini döker...bana sormadan misafir cagirmak aklinin ucuna gelmez.....ama neden?

Bastan o kozlari vermedim eline...tabiki evlilik paylasmaktir bir kadin kocasina hizmetde edecektir...fakat hayat müsterek yeri geldimi kocamda bana hizmet eder...suan dogum izinindeyim calismiyor olsamda ikitane kizim var...ben nasil herseye yetisebilirimki...benden mükemmelini isterse avucunu yalar...hic kusura bakmasin..:nazar:

Sen böyle susup herseye ammennah dersen sesini cikarmazsan...adam tabiki ohh gel keyfim gel diyecek...:kahve:

Son düzenleme: 12 Şubat 2009
  14. 12 Şubat 2009
  15. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Allahtan sobayla o ilgileniyor sadece onu yapıyor çok sağolsun. konuşuyorum ama bu sefer bana zorla konuşuyor. ben sana yapmı diyorum diyor bana bir yemek hazırlamak sana zor geliyor diyor, misafir çağırmayacaksam sende kimseye gitmeyeceksin o zaman diyor. Gitmek istemesem yine kötüyüm ne yapacaığımı şaşıyorum. Kötü olmayayım diyorum ne yapsam olmuyor.Konuştuğumda yanlış yaptıklarını söylediğimde ben sana ne zaman yaranıyorumki diyor.

16. 12 Şubat 2009
  17. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    böyle evlilik mi olur ya, yangına körükle gitmeyeyim dedim ama çok kızdım walla
    peki canım o içeriden çay diye bağırınca, götürüyor musun?
    umarım götürmüyorsundur, çayını alamayacak kadar aciz mi bu adam
    sen de abartma canım, yemek temizlik, uzat ayağını yat, 1 hafta temizlik yapmazsan ev batmaz korkma, yorma bu kadar kendini, vallahi değmez, giden sender gider
    oh walla hem çalış para kazan, hem evde hizmet et
    eşine çok yoruluyorum, hem ev hem iş yetişemiyorum, işten ayrılıcam de, ne diyecek bakalım?

18. 12 Şubat 2009
  19. nazlxix:)

nazlxix:) Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence naz yapın biraz ben ev hanımıyım ama eşim yine bana yardım eder sağolsun en azından çayını filan kendisi yapar naz yapın bende yapamıyorum benim bi komşum var' ya savaaaş yorulduuum' der eşi herşeyi yapar bide eşi yoğun çalışan birisi