Eşim kurban bayaramında beni ailesinin yanına götürmeyeceğini söyledi ne yapmalıyı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Aybala42 tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Aybala42
  1. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar 14 aylık evliyim 3 aydır bebek düşünüyoruz ve henüz olmadı.Doktor strese bağlıyor.Ben de yapı olarak strse müsait biriyim.Her söyleneni çok fazla takıyorum kafama özellikle bebek ve hamilelikle ilgili.Özellikle eşimin ailesi ya da akrabaları bebek yok mu diye sorduklarında çok üzülüyorum ve eşimin dediğine göre yüzüm düşüyor ve ortamı geriyormuşum.Görümcemle yaşadıklarımı hatırlarsınız.Her sözleri kırıcı ve iğneleyici geliyor artık.Dün gece de eşim bizden sonra evlenen bir arkadaşlarından bahsetti laf arasında konyaya doktora geliyorlarmış bebekleri olacakmış deyince gözyaşlarımı tutamadım ağlamaya başladım.çok hassaslaşıyorum.Yanlış anlaşılmasın kıskandığımdan değil ama bu başka bir duygu bunu ancak benim yaşadıklarımı yaşayanlar anlar.Bu konuda lütfen yargılamayn beni elimde değil eşime de söyledim.Eşim de böyle yaparsan kıskandığını düşünürler yanlış yapıyorsun kimse senin içini ne hissettiğini bilmez,hal ve hareketlerine göre karar verir dedi.Belli etmesem de kötü oluyorum ne yapayım.Sonra da yatarken sen böyle kafana takmaya devam edersen çocuk sahibi olman gecikir,kendine zarar veriyorsun ve dbeni de üzüyorsun dedi.Sonra da eğer kurban bayramında da annemler,akrabalar,kardeşlerim sorarasa ve böyle yüzünü asacak ya da alınganlık yaparak ortamı gereceksen bayramda ben yanlız gideyim kurbanı keseyim memlekette,seni götürmeyeyim artık uygun bir açıklama yaparım herkese...Orada olup da canının sıkıp stres yapacağına burada annenlerle bayramı geçirirsin dedi.Sen yanlız gidersen beni sormazlar mı? sen üzülmez misin dediğimde üzüleceğim sensiz ama bayram günü bebek sordular diye kendini yıpratıp üzüleceğimize öyle üzülürüm ne yapayım dedi.Ben de öyle şey olmaz bayramda eşler ayrı mi geçirir dedim.ben böyle düşünüyorum başka çözüm önerin var mı dedi*Aslında hiç gitme meraklısı değilim ama gitmezsem de eşimin boynu bükülecek.ne yapmalıyım canlarım,bana fikir verin orta yolu bulamıyorum.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

2. 1 Kasım 2008
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    peki sizin bu konuda bu kadar hassas olduğunuzu, eşinizin ailesi bilmiyor mu. neden sorma gereği duyuyorlar ki. zaten böyle bir soruyu sormak çok ayıptır. bence eşiniz bunu sorup,münasebetsizlik yapanlara önce hadlerini bildirsin. ve de ailesinede, tembihlesin,sormayın diye. sizde değil ki,kabahat o soruyu soranlar da...

4. 1 Kasım 2008
  5. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bebek yokmu??
    ne saçma bi sorudur eşinin ailesi tarafından ya:kızgın:
    olsa zaten söylersin değilmi,habire sormak da nein nesi:1closedeyes:
    canım bence eşin yanlış düşünmüs,ailesine senin bu duruma alındığını,duygusallaştığını anlatacağna,onların ağzızlarını kapatacağına,
    seni götürmemeyi seçmiş.
    bence hiiçç üzülme kendi istemiş,sende ailenle eski günlerdeki gibi bi bayram geçirirsin:teselli:

6. 1 Kasım 2008
  7. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakmayın ama silkelenip kendinize gelin a.s
    14 ay dediğin nedirki arkadaşım üstelik sadece 3 aydır bebek düşünüyorsunuz
    ben tam 5,5 yıldan beri istiyorum ama olmuyor
    etrafımda benimle evlenenlerin çocukları anaokuluna gidiyorlar :nazar:
    ama herşey ALLAH'tan vardır bir hayırı
    ben hiç küsmedim hayata,çevreme,olanlara
    herşeyin bir zamanı vardır
    daha çok yeni evlisiniz ne problemler yaşanıyor evlilikte :nazar:
    hemen pes edip kabuğunuza çekilmeyin
    birbirinize sarılın ve dik durun hayata karşı
    bayramdada gidin eşinizin ailesine

8. 1 Kasım 2008
  9. shinmina

shinmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım valla bencede eşine kalıyor onlara cevap vermek sen bence stres yapma yani mümkün olduğunca nasılsa sen ne kadar stres yaparsan yap herşeyin bir zamanı var Allah ne zaman verirse o zmaan olmıcak mı o zaman senin kendini ve eşini paralaman ne işe yerıyacak ki ben olsam eşimi yanlız bırakmazdım.Onun ailesi artık sensin güçlü ol ve eşinin yanında ol

10. 1 Kasım 2008
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    İnsanlar ne kadar düşüncesiz.Neden böyle abuk subuk sorular sorarlar ki...Hiç takma,güzel canını sıkma.Oh,ne güzel işte bayramı da ailenle geçir.Hiç sanmıyorum eşinin ailesine bayıldığını,bırak gitsin ailesinin yanına.Belki anlarlar neden gitmediğinizi.Hiç olmazsa tavır da koymuş olursunuz.Kendi işlerine bakıp sizi sıkboğaz etmezler belki.Ya da yeri gelince zamanı gelince düşünüüyoruz vs. diye söyleyin de sussunlar.

12. 1 Kasım 2008
  13. KapRis

KapRis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bitanem daha 14 aylık evlisin neden bu kadar kafana takıyorsun bebeği yüce rabbim en kısa zamanda sana hayırlı bir evlat nasip eder inşallah canım üzme yıpratma kendini bu kadar eşine gelincede bence senide yanında götürsün ailesinede bir daha ne bana nede eşime bebek lafını acmayın desin o zaman herkes susar işte
    sen sakın bu kadar dert etme olurmu meleğim yaradanım dualarını duyar vede sanada bebek nasip eder o gül yüzünü asla ıslatma gözyaşlarıyla olurmu meleğim rabbim önce sağlık mutluluk huzur sonrada hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize senide unutmasın sevgiyle kal meleğim

14. 1 Kasım 2008
  15. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Eşim daha önce çok uyardı yanımda da bensiz de.Ama karşımızdaki insanlar köyde yaşayan düşündüklerini olduğu gibi karşındaki kırılacak mı diye düşünmeden söyleyen insanlar...Daha önce farklı konularda örneğini yaşadım.Eşim de çok söyledim hayatım anlamıyorlar,ben onları nasıl değiştireyim diyor.üstelik şunu da söyledi hiç tanımadığın insanlar bile hatta öğretmen arkadaşların bile soruyor,evli olduğunu bilen herkesin ilk sorusu budur.Asıl sorulmazsa bence gariptir.sana ne soracaklar benim ailem okul hayatını soracak değiller onların anladığı bu.bunu soruyorlar ne yapalım değişmiyorlar.Ya hiç takmayıp cevap vereceksin ki sen bunu yapamıyorsun ya da gitmeyeceksin üzülmemek için.ben bu yüzden bunu teklif ettim diyor.

16. 1 Kasım 2008
  17. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende cok alinirim herseye elde gegil ama sen gitme ne olacak ki bir bayramdan bisey olmaz nasilsa önünüzde gecireceginiz cok bayramlar var ama esinede söyle bebek soruyorsunuz diye gelmedi desin dr dediklerinide desin ailesine belki daha alttan alirlar sormazlar yada siz gitmeden arasin bisey demeyin desin olayi anlatsin

18. 1 Kasım 2008
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Elalem için sıkmayın canınızı.Daha iki aylık evli olana da hiç tanımadığınız konu komşu da bebek yapın diyebiliyor.O anda ağzının payını vereceksin ki mesafeli olsunlar ,milletin hayatına karışmasınlar.Mutluluğunuzu her defasında o soruyu sorarak bölmelerinde izin vermeyin.Milletin yüzünden eşinizle huzurunuzu istemeden elinizde olmadan bozarsınız ne yazık ki...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.