Eşim neden bu kadar umursamaz:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nilkiz tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : nilkiz
  1. nilkiz

nilkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 1.5 yıllık evliyim ve 2 aylık hamileyim. Yoğun bir iş temposunda çalışıyorum ancak eşimin işi daha rahat. Eve geldiğimde eşim televizyonun veya bilgisayarın başına geçiyor bense evi toplamakla meşgul oluyorum. Daha sonra yemek derdine düşüyorum. Tamam bunları yine yaparım ancak bir de eşim kendi eşyalarını bile toplamıyor. Dün maçtan geldi halısaha tortuları yerde formalar yerde kıyafetler çıkardğı yerde. Hiç acımıyor bana bense onun peşinden evi toparlıyorum. Bir kere bile yardıma ihtiyacın var mı demiyor. Yap dediğimde o işi yapana kadar ben tüm işimi bitirmiş oluyorum. Ayrıca hamileyim ve dün rahatsızdım biraz. Buna rağmen sadece bir kere sormakla yetindi. Çok seviyor çok iyi biliyorum ve güveniorum ancak bu tavırları beni ona karşı soğutuyor ve konuşmuyorum. Bıktım artık onun dağıttıklarını toparlamaktan. Hamileliğim bile umurunda değil bir kere canın ne istiyor demiyor sanki hamile değilmişim gibi. Ben böyle olmasını istemiyorum ve birşeyler mutlaka değişmeli. Sizce ne yapmalıyım :KK43:

2. 16 Ekim 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Bebeğinizi sağlıkla huzurla kucağınıza almanızı dilerim..
    Eşinize gelince; hep mi böyleydi yoksa sonradan mı bişiyler oldu?
    Hani bazı erkekler eşlerine yardım etmek ister ama kadın aman sen anlamazsın,bilmezsin diyerek işi elinden alırlar adamın önce hevesi kaçar sonra da işine gelir,yayar.
    Yok hep böyleydi derseniz adam akıllı sert bir şekilde konuşmanız gerek,yorulduğunuzu artık yetişemediğinizi anlatın bence..
    Gerekirse yardımcı kadın tutun..

4. 16 Ekim 2010
  5. nilkiz

nilkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eşimin üç kız kardeşi varmış ve kıyafetini bir yerden alıp bir yere koymaz hep onlar toparlarmış:KK43: Böyle vahim bir durumda büyümüş ve hep böyleydi tartışmalarımız da bundan dolayı çıktı 1.5 yıl boyunca ancak hiç düzelmedi. Ben hem okuyor hem çalışıyorum. Artık dayanamıyorum bu duruma hastalığıma bile bakmıyor bana şunu getir acıktım vs.. Oturacağına insafa gelse de yardım etse:KK43: Ne yapabilirim de değiştiririm eşimi? Artık onun dağıttıklarını toplamayacağım dünkü kararım buydu ama siz ne önerirsiniz?

6. 16 Ekim 2010
  7. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    toplama, haftalık kadın tuttum parası bu kadar hayatım. ben rahatsızlanıyorum artık hamılelıgım zor gecıyor de. versın bıraz para gorsun gununu. offlayıp puflarsada o zaman bana yardım et bırlıkte yapalım de. oda oda bol ılserı salonu banyoyu o yapsın. sende yatak odasıyla mutfaga el at. o yavas yapıyor dıyede karısma senın ısın bıtınce benımkıler bıttı de otur bır koseye o devam etsın. bır sure sonra hızlanıyorlar. (ben oyle yapıyorum sımdı kocacıgım benden hızlı supuruyor evı) ılk baslarda yaptıgı ısı belkı begenmeyeceksın ama unutmakı haftaya o yerlerı tekrar tezılemek zorunda kaldıgında ıyıce temızlemesı gerektıgını anlayacak.

8. 16 Ekim 2010
  9. nilkiz

nilkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Haftalık kadın tutmak çok güzel fikir. Ama ne var yaparız derse de dediğiniz gibi yapayım. Geçenlerde söyledim bundan sonra evi beraber temizleyeceğiz diye hiç sesi çıkmamıştı ama daha ısrarcı olmam ve işi ona bırakmam lazım ki öğrensin. O kadar rahat ki her gün dışarda eğlenmek gezmekle geçiriyor gününü. İnşallah herşey yoluna girer

10. 16 Ekim 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Şimdi eşinizi tanımadığım için ne diyeyim bilemedim..
    Ben olsam toplamazdım..:ecrin_bebek:
    Ama kızgınlıkla değil,gücümün kalmadığını göstere göstere toplamazdım..
    Mesela ctesi,pazar full yatardım..
    Kalktığım anlarda da başım,belim, popom ayyyy diye kıvranıp yeniden yatağa savrulurdum..:gitme:
    Hani merhametliyse insafa gelir belki diye..:nazar:

12. 16 Ekim 2010
  13. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    alin karsiniza konusun bak hic olmazsa kendi esyalarini
    toplasin hamilelikten dolayi daha cabuk yoruldugunuzu falan söyleyin
    bu arada bebegiiniz hayirli ugurlu olsun allah saglikli bir sekilde kucaginiza almak nasip eder insallah

14. 16 Ekim 2010
  15. adiyeff

adiyeff Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    dağınık birini düzenli biri haline getirmek zordur.mesela ben dağınık bir insanım böyle oluncada çok yoruluyorum.ama elimde değil ne kadar istesem de düzenli bir insan olmayı beceremiyorum.bence eşinizide değiştirmek zor olur.sizin tek çareniz bir yardımcı tutabilmeniz.eğer imkanınız varsa bunu yapın çocuk da doğunca iyice zorlanırsınız.ilgisizliğe gelince benim eşimde hamileliğimin ilk aylarında pek ilgilenmezdi.karnınız çıkmaya başlayıp da hamilelik belli olunca herşey nedense çok değişiyor.insan kendisi bile ilk zamanlar birşeyin farkında olmuyor.göreceksin.sonra daha farklı olacak.ama herzaman her konuda böyleyse bilemiyorum.belkide huyu böyle

16. 16 Ekim 2010
  17. thecat

thecat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ondan bitane de bende var:) hiç birşeye el sürmüyor neymiş ben yarım gün çalışıyormuşum(öğretmeniz ya yatıyos sanki okulda..elin terbiye almamış çocuklarıyla uğraş dur bütün gün sanki ben yorulmuyorum..ama gel gelelim birşeye dokunmaz..oturur pc başına ya da ps başına oyun oynar..her zaman böyle haftasonu da aynı..şimdilik idare etmeye çalışıyorum ama çocuk olursa kadın tutarım acımam paraya..

18. 16 Ekim 2010
  19. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1) hayat müşterek sende o da çalışıyor azda olsa sana yardımcı olması lazım....bence aranızda iletişim sorunu var eşine ne kadar yorulduğunu herşeye yetişemediğini onun arkalarını toplamaktan hayatını yaşayamadığını anlatmaya çalış...
    2) eğer anlamıyorsa yapacağın tel şey şu...bırak ev dağınık kalsın onun elbiselerini toparlama hatta yemek konusunu aksat bazen yemek yapma sende arkadaşlarınla gez toz...yani sende onun gibi davran....bi süre sonra pes edicek ..sen adamın arkasını topladıkça herşeyi üstlendikçe ooo neden yapsın ki