Eşim oyun bağımlısı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pelitze tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : pelitze
  1. pelitze

pelitze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,
    Ben 2 ay önce Fransız eşimle evlendim. Onun için Türkiye'den ailemi, sevdiklerimi, dilimi, kültürümü, ülkemi bırakıp onunla, onun kültürüyle, onun diliyle yaşamak için buralara geldim. Evlenmeden önce 8 ay İngiltere'de yaşadık. O zamanlar bir problemimiz yoktu.
    Ama eşim çok değişti.
    Bilgisayar oyunu bağımlısı oldu...
    Uyandığı gibi oyunun başına geçiyor. Kahvaltı hazırlıyorum, aç değilim deyip yemiyor. Akşam yemeği yapıyorum, ''şimdi yiyemem, oyunu kazanmam lazım'' deyip 1-2 saat sonra yiyor. Birlikte yemek yiyemez olduk. Birlikte yaptığımız hiçbirşey yok. Uykusu gelene kadar sürekli oyun oynuyor. Afedersiniz tuvalete bile çok çok çok sıkışınca koşarak gidip hemen geri geliyor. Neredeyse 10 günde 1 duş alıyor. Birşey sormak için seslensem bağırıyor. Bana birkaç defa sebepsiz yere şiddet uyguladı, sonra da oturup çocuk gibi ağladı. Beni sevdiğinden çok eminim. Ama ben onu artık seviyor muyum, sanmıyorum. Tek istediğim onun eskisi gibi olması. 2 aydır Fransa'dayız ama bir defa bile benimle dışarı çıkmadı. Hadi sinemaya gidelim, hadi göl kenarına gidip yürüyelim, hadi bisiklete binelim, arkadaşlarınla buluşalım diyorum ama hiç istemiyor. Gittikçe agresifleşiyor, hayattan kopmuş gibi.
    Ne yapacağım bilemiyorum.
    Ayrılıp Trükiye'ye dönmek istemiyorum, daha yeni evlendim. Evliliğim için savaşmak istiyorum ama bir yandan da ondan soğuduğumu da farkettim.
    Bir fikriniz var mı?

2. 22 Mayıs 2009
  3. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eşinizi karşınıza alıp konuşun böyle giderse bu evlilği yürütemeyeceğinizi anlatın.
    bu yaşadığınız evlilik değil.

siz eşinizi başka oyunlara davet edin:asigim:
    ilgisini çekin
    .siddet var dediniz bence bir uzmandan yardım alın.
    böyle sürmez

4. 22 Mayıs 2009
  5. pelitze

pelitze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Cinsellikte bir problemimiz yok. Hatta oyundan başka istekli olduğu tek şey cinsellik.
    Fransızcam olmadığı halde market alışverişine ben gidiyorum. Hatta oturduğumuz yer ıstanbul'da Taksim'in meydanı gibi merkezi bir yer. Cam açık olduğunda dışarı eğlenen insanları duyuyoruz. Hadi çıkalım bizde, en azından evin önündeki cafeye gidip birşeyler içelim diyorum istemiyor. Oyunu bırakamam, deyip bahane buluyor. Oyunu kazanamayınca yumruklarını masaya duvara vuruyor. Oyun aralarında gelip beni öpüyor 1-2 saniyelik ilgi gösterip hemen oyuna geri dönüyor. Gecesi gündüzüne karışmış durumda, gündüzleri uyuyor geceleri oyun oynuyor. Ben uyandığımda eşim yatağa gidiyor, o uyandığında ben yatağa gidiyorum. Pc başında transa geçmiş durumda, telefonu çalsa cevap vermiyor ya da ben seslensem sinirleniyor, cevap vermiyor. Bambaşka bir insan haline geldi, halbuki çok iyi kalpli bir insan.
    Dün, oyuna ara verirsen konuşmak istiyorum dedim sert bir ses tonuyla. Korktu, hemen oyunu bırakıp ''söyle aşkım, seni dinliyorum.'' dedi.
    Yalnız hissettiğimi, ülkemi ailemi düzenimi bırakıp Fransaya onun için geldiğimi söyledim. Oyun oynamasına karşı olmadığımı, ama benimle zaman geçirmesini, arkadaşlarıyla buluşmasını, sosyal olmamızı, spor yapmamızı söyledim. ''Off yaaa kafana neleri takıp da üzüyorsun kendini.'' dedi. Sonra bir de bana ''Sen bunalıma girdin, psikoloğa götüreyim ister misin?'' dedi sanki onun değil de benim ihtiyacım varmış gibi. Kendisinin oyun bağımlısı olduğunun ve bunun bir hastalık olduğunun farkında değil. Evle, benimle, ailesiyle, arkadaşlarıyla ilgisi tamamen kopmuş durumda. 2 hafta sonra üniversite sınavları var, ders çalıştığı yok.
    Evlilik danışmanına gidelim, dedim. ''Bizim danışmana ihtiyacımız yok, birbirimizi seviyoruz, tartışmıyoruzki hiç.'' dedi. Anlamıyor işte, anlamıyor.

6. 22 Mayıs 2009
  7. tramissu

tramissu göbiş değl artık bebiş :) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sizi cok iyi anlıyorum eşimden örnek wereyim pc dukkanımız war dukkanda hep pc başında ewe banada aldı pc bı baktım benden cok pc başında o oyunu bıtırcem ona yenılmemem gerek sen ye ben yemıycem sonra hemen dukkana yıne aynı musterılerle beraber oynuyordu nıe oyle oldu anlamadım bende bı anda olmustu we konusmuyorduk bıle ben tv izliyordum ewde oldugu zamanlarda oda pc başında ben ark gıdıyordum o ewde pc başında cıldırcaktım bayagı bı sorun olmustu sonra bende o yokken oyunu ogrendım we onun gecmedıgı yerlerı canım cıktı ama gectım en son yerı ona bıaktım falan beraber oynamaya başladık bellı bı saat koydum ona bıraz duzeldı sonra yavaştan o gelcegıne yakın hep pc kapalı kaldı bataryayı falan sakladım bi şekilde konusup halletık ama sen 2 aydan bahsedıyorsun cnm
    seını eşim gibi aynı bı arkadaşımın sewgılısı wardı 1 ay bulusmuyorlardı cocuk oyun oynuyor dıe 2 yıl boyle sabrettı arkadasım olmadı bı turlu wazgecıremedı we şimdi 1 yıldır ayrılar cocuk anladı ama cok geç oldu eşinle iice konus bı sekılde kendın bı oyun bul beraber oynayın yada ama bi çözüm bulmak lazım yavaş yavaş ama cunku botle olunce oyun stresıyle daha da agresıf oluyorlar cnm bılıyorsundur kiinşallah bu durum bıter bı pc yuzunden kımsenın ewlılıgının bıtmesını ıstemem cunku yazık gercekten de ........yada boz bı sekılde pc yı hemen yaptırmak ısteyecek ama bı sekılde başka seylere alıstırman gerek cnm kolay gelsin ....

8. 22 Mayıs 2009
  9. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sizin eşiniz çalışmıyor mu?

10. 22 Mayıs 2009
  11. pelitze

pelitze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tramissu1986, sen benim neler hissettiğimi çok iyi anlıyorsun. dün, eşimle sert konuştuktan sonra gitmiş yeni bir oyun bulmuş. ''Aa bak bu oyun süper, beraber oynayabiliriz.'' dedi. Oyun oynamaktan nefret ediyorum. O oynasın günde 3-4 saat ama kalan zamanını benimle geçirsin ya da dışarı gitsin arkadaşlarıyla buluşsun, kitap okusun, film izlesin, tvde haberleri izlesin, beraber yemek falan yiyelim falan istiyorum.
    nesrin111, eşim çalışmıyor, üniversite öğrencisi, maddi problemimiz yok.

12. 22 Mayıs 2009
  13. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eee o zaman üniversiteyede mi gitmiyor? hiç mi ders çalışmıyor ?
    valla benim eşiminde böyle şeyleri var ama nasıl diyim , bir ara bir oyuna kafayı taktı ,illa netten indirecem diye ,indiremedi ,uğraştı da uğraştı..inanırmısınız 48 saat bilgisayarın başından kalkmadı..indirdi ,çalışmadı oyun falan filan...ayy çok sinir olmuştum..sonra oyunu buldu yani cd sini aldı ,yükledi,oynadı ...oynadı dediğim 1-2 gün..ondan sonrada bıraktı...Allahtan durum vahim değil ama o 2 gün deli oldummmmmmmm..........

14. 22 Mayıs 2009
  15. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım sanal bağımlılık ciddi bir rahatsızlık aslında.
    Ya oyundan sıkılıp bırakana kadar,
    Ya evde bunun için büyük bir fırtına kopana kadar
    Yada kafasına bir saksı düşene kadar vazgeçeceğini zannetmiyorum ben.
    İlelebet illaki oynamaz,bir süre sonra sıkılır ama bu arada sizin sinir sistemi ne hale gelir o tartışır işte.
    Sizde onsuz program yapmaya bakın,kasmayın kendinizi hiç başını bekleyip
    Kendi ister eşlik eder,ister etmez orası ona kalmış.

16. 22 Mayıs 2009
  17. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    acaba elektrikleri ödemesende kesilse nasıl olur.)))

18. 22 Mayıs 2009
  19. pelitze

pelitze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    :)
    Hepsi otomatik yatıyor.
    Çok yalnız hissediyorum, konuşacak insan arıyorum resmen. Şu an eşim uyuyor. Uyandığında da benim uyku vaktim gelecek. Sıkıldım artık. Hergün dışarı çıkıp yürüyorum. Ama topu topu 1-2 saat. Sonra yine yalnızlık.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.