eşim sezeryan istiyor ben normal sizce ne yapmalıyım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve brn1987 tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : brn1987
  1. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim sorunum bebeğimiz maşallah biraz tosuncuk 4 kilonun üzerinde çıktı çıktı dün gittiğimde ben norrmal istediğim için doktorum sezeryana almadı yoksa normal için yüksek bir kilo dedi ama pzt ye kadar bekleme kararı aldık doktorum 4,500 bulur çok zor geçer ama vucudun elverişli büyüke bebek doğurmaya dedi eşim çok acı çekersin ve deforme olursun diyo sezeryan i,stiyo bende sonuna kadar doğum olayını yaşamak istiyorum hamileliğim zaten çok zorlu geçti ve doğumdan sonra bebeğime kendim bakmak istiyorum sezeryanda pek mümkün olmuyormuş yani sana birinin bakması gerekiyormuş sizce ne yapmalıyım

2. 7 Ekim 2010
  3. nazo7

nazo7 Allah büyüktür. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende eşine katılıyorum canım..bencede sezeyan ol..4,500kg bir bebeği normal yolla doğursan bile mutlaka kesik atılır ve bir sürüde dikişin olur..aynı hesap yani..sezeyan olduğunda yatağa bağımlı olmuyosun ki hemen ayağa kaldırıyorlar zaten..tuvaletede çıktıktan sonra bi problem yok..bi kaç gün sıkıntı çekersin o kadar 1 hafta sonrada normale dönersin..nasıl olursa olsun Allah kolay bir doğum nasip etsin..

4. 7 Ekim 2010
  5. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    4500 gramlık bebegı normal dogurmak zor canıM.Esın haklı bence. Bbebegın kılosu fazlaysa sezeryan yapılıyor benım bıldıgım ama yıne de sen ve doktorun bılır

6. 7 Ekim 2010
  7. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle sezeryan ol.ben normal doğumla 3kg yu zor doğurdum 4.500 çok büyük riske atmana hiç gerek yok çok deforme olursunn..

8. 7 Ekim 2010
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    sizin eşiniz için yazmıyorum arkadaşım bu bir genellemedir;

erkeklerin acıyı bahane ederek deforme korkularından ötürü karılarını sezaryene yönlendirmeye çalişmalarına deli oluyorum deli!
    kadın o acıyı cekmeye raziyken ve doktorlar da müsade etmişken sana ne oluyo be adam!
    madem karını çok düşünüyosun, desteklemesen de belli etme ki strese girmesin
    düşünüyorum da böyle bi durumda eşim bana "cok acı cekersin"in peşi sıra "deforme olursun" der ise vallahi paralarım onu oracıkta

ben senden olan parcami kucagıma alabilmek için o acıyı göze aliyim, sen seyinin derdine düş!
    olcak iş mi bu Çok üzgünüm çoook

10. 7 Ekim 2010
  11. tatlixsxoxgxlum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu senin ilk bebeğinmi olacak?normal doğum yaptınmı?

12. 7 Ekim 2010
  13. gurbaa prenses

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    ilk bebegim
    evet, hamile oldugumu ogrendiğimden bu yana Allah nasip ederse normal dogum istiyorum

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  14. 7 Ekim 2010
  15. tatlixsxoxgxlum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    her bayan her anne adayı bu doğum işini canlı canlı yaşamak o bebeğin çıkışını bizzat görmek tanık olmak ister bunu istemesi ve senin istemende çok normal ama bazen öyle durumlar oluyorki şartlar malesef buna izin vermiyor bunda annenin bebeğin sağlığı tahlikeye atılacaksa bu durumu hiç kimse riske atmak istemez sanırım o yüzden bu özel durumlardan biride bebeğin kilosu bebek çok kilolu ise doğum gerçekten zorlaşabilir.ben normal doğum yapmış biri olarak ki bebeğim 3 kg300 gr oldu onda bile alttan 7 dikişim vardı yani o dikişlerde kolay değil oturmanda kalkmanda dikkat etmek zorundasın açılma ihtimalleri yüksek. ben deforme olayınıı bir yana bırakarak sağlık açısından değerlendirilmesini isterim benim nacizane fikrim bu .ama son durumu değerlendirecek olan doktordur.doktorun yönlendirmesi daha uygun.
    hepimiz hakkında hayırlısı olsun..inş herkese sağlıcakla doğum yapar..

16. 7 Ekim 2010
  17. gurbaa prenses

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    canım olaganüstü durumlar elbette dogumun seyrini de şeklini de değiştirir buna itirazim yok
    zaten yorumum da arkadaşın durumu için değildi, zira 4.5kg bir bebeği dogurmak hiç de kolay olmasa gerek
    benim kızdıgım nokta bebeğin kilosu normal olmasına rağmen eşlerinde vajina deformasyonu olmasından korkup da onları sezaryene yonlendirmeye calişan eşlere...

eşim şaşirip da bana "deforme olursun" gibi bir cümle kurarsa bu cidden benim ruhumu incitir
    incinmeyecek kadın var midir? sahsen hiç sanmıyorum....

18. 7 Ekim 2010
  19. tatlixsxoxgxlum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet bu konuda çok haklısın sonuna kadar katılıyorum..a.s