eşim tatilde2

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ruhappy tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ruhappy
  1. ruhappy

ruhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    daha önce sizlere yzmıştım.cevaplarınıza çok teşekkürler.eşim artık o konuyu açmıyor, açmamamı istiyor açarsam tartışma olacakmış...yani dediğim dedik,ama beni kırmamak için gitmiyor kardeşiyle bu yaz tatile. bunun yerine kardeşiyle Amerikaya gitmeye karar vermişler eylülde ,benim çalıştığım bir dönemde, onlar gidecekler ben onların memleketinde evde yalnız kalıcam. eşimin görevi yani sorumluluğuymuş kızkardeşini Amerikaya götürmek.kız orda araştırma yapacakmış.beni sorumluluğum dedi.bana gidersem ömür boyu kırgınlığın olur mu diye sordu?ben de bir yere gidersem senin benimle birlikte gelmen bundan sonra senin sorumluluğun dedim. suratı asıldı. ben kendi seminerlerime sen istemezsin diye iptal ettiiriyorum bundan sonra ben gideceksem senin benimle gelmen gerekir bu senin sorumluluğun değil mi dedim.cevap veremedi. bu arada eşimin iş yteri kendisinin olduğu için istediği zaman gider gelir, rahat yani. anlayamıyorum, ben mi abartıyorum, yanlış mıyım, doğru mu ?hata kimin? ondan ve ailesinden nefret etmeye başladım,kendisini eşim gibi hissetmiyorum,varlığı yokluğu belli değil.severek evlendik ama nefret ediyorum çoğu zaman.allah onları bildiği gibi yapsınlar.1 senelik evliliğimde rahat verdikleri bir gün olmadı.sürekli kapımda,telefonumda, ya da biz onlarda.ilk haftamdı evliliğimin araması durmazdı ne yemek pişirdin oğluma,amcanız gelcek gelin falan, bizimki de ağzını açmadı hiç....ALLAHım duy sesimi,en kısa zamanda kurtar beni....

2. 5 Temmuz 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kardeşine karşı sorumluluğu varmışta size karşı yokmuymuş.sizde seminerlere gidin bakalım sizinlede gelecekmi.aynı evde aynı yastığa baş koyuyosunuz size karşı sorumluluğu daha fazla.eşinizin biraz kendine gelmesi gerek

4. 5 Temmuz 2010
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    eşinize diyecek lafım yok

6. 5 Temmuz 2010
  7. cesmi_naz

cesmi_naz BEŞİKTAŞK Üye

Beğenildi:
    7.479
    Ödül Puanları:
    238
    1 yıllık bir evlilikte bu kadar kendinden nefret ettirdiğine göre geröekten büyük bişeyler yaşamış olman gerek canım.. umarım en kısa zamanda sizin en hayırlı sonuç hangisi ise o oluryerimseniben ama bence biraz rahat bırakmaya çalış gitsin geldin amerikaya sen de seminerlerine gidersin madem kendisi o kadar rahat geziyo senin de istediğini yapma hakkın var yaniyerimseniben

8. 5 Temmuz 2010
  9. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    ılk evlendıgımız aylarda esım de kardeslerımın sorumlulugu dıye kendını parcalıyordu.
    Hasta olsalar peslerınden kosar, hastaneye gıder, ben ıcerde yatsam bakmazdı.
    Sımdı uykusunu boluyor, gecenın bır vaktı,
    ılac getırmek yada basım agrıyorsa masaj yapmak ıcın.
    Cunku onun oncelıgı ben olmalıyım, o yatagı ben onunla paylasıyorsam kardeslerınden cok bana deger vermelı.
    Madem esınız kardesıne karsı sorumlu hıssedıyor kendını.
    Daha fazlasını sızın ıcın yapmalı kı kardesınızden farklı oldugunuzu hıssedebılesınız.
    Ben bıkmadan anlattım, kımı zaman darıldı, uzuldu.
    Ama sanırım su an ıstedıgımı elde ettım.
    Sızde bıkmadan cabalamaya devam edın.
    Yoksa kendı halıne bırakırsanız asla oncelıgı sız olmazsınız.

10. 5 Temmuz 2010
  11. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızkardeşiyle tatile gitmesinden ziyade,aranızda büyük bir iletişim kopukluğu var gibi.aynı dili konuşamıyorsunuz,anladığım kadarıyla evlilikte bir bütün olamamışsınız.
    bu da geçimsizliğe yol açmış.yapabileceğiniz,en güzel şey oturup her şeyi açık açık konuşup belli bir karara varmak,çünkü altında başka sebepler de var.mesela,eşinizin sorumsuzluğu gibi.
    siz de ,gençliğinizi heba etmeyin derim.

12. 5 Temmuz 2010
  13. ruhappy

ruhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aslında konuştuğum zamanlar suratı çok kötü asılıyor,susuyor,kapatalım konuyu diyor, ve sen göreceksin gibi hafif duyup duymamakta zorlandığım bir ses tonuyla ağzını kıpırdatıyor. bu adamla her yaptığı hatayı konuştuğumda beni çok sıkıyorsun,bıktım,ben böyle devam edemem diyor.

14. 5 Temmuz 2010
  15. ruhappy

ruhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet bende senin gibi düşünüyorum.evli olduğumuzun farkında değil,konuşma yok,akşam eve gelir, haber izlenir, yemek yenir, film izlenir,sabah ben erkenden kalkarım,onu göremem akşama kadar. haftasonu annesi bizde ya da biz onlarda. aylar böyle geçti.bana ailesine ayırdığı kadar zaman ayırmıyor. ailesiyle çok nmutlu, ben çok sıkıyormuşum, onun sohbetinden anlamıyormuşum,benimle konuşmak zevk vermiyormuş..

16. 5 Temmuz 2010
  17. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    siz daha ne kadarlık evlisiniz ki,siz sıkıyormuşsunuz.............ne kadar onur kırıcı sözler kullanmış yeni evli bir erkek olarak eşine.
    siz severek mi evlendiniz,yoksa istmeyerek falan zorla mı.
    acaba,ailesinden uzak bir yerlere taşınma imkanınız falan yok mu,hani sürekli onların hakimiyetin de olmakta insanı bunaltır,kısıtlar.eşiniz de bu aşamayı yaşıyor olabilir.sürekli sürekli aileyle de görüşmek de bir yerden sonra kabak tadı verir evli bir insan için.
    aslında evini,sessizliği,sizi istemesi gerekir.kendi yaşam alanında mutlu olabilmek için.
    benim,anlattıklarınızdan başka bir sebep de yoksa anlatmadığınız ya da anlatamadığınız istenmediğinizdir.
    üzgünüm belki bu kelimem size kırıcı gelebilir ama,sizinle ve ailesiyle ilgili kurduğu cümlelere baktım sürekli olumsuz cümleler kurmuş.
    en son çarelerden önce şehrinizi,semtinizi falan değiştirin.kendinize eşinizle birlikte yeni planlar yapın.ve ona bunun bir problem olduğunu ve çözülmesi gerektiğini söyleyin acilen.

18. 5 Temmuz 2010
  19. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    o zaman siz de onu rahat bırakın ama kendi yapmak istediklerinizden de zerre taviz vermeyin. programınızı yapıp kendi arkadaş çevrenizle gezin tozun. isterse gelsin, istemezse otursun evde. sizin yanınınza o gelmiyorsa siz de onun peşine düşmeyin. sıkılıp duracağınıza, düşünüp üzüleceğinize onun olmadığı hayatınızın da keyifli olmasını sağlamaya çalışın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.