Eşim varikosel ameliyatı olursa şansımız nedir?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve onusum81 tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Nisan 2010
    Konu Sahibi : onusum81
  1. onusum81

onusum81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yıllık evliyim, evliliğim boyunca korunmadığım halde çocuğum olmuyor. İlk 8. ayda ben gittim doktora polikistik over olduğum söylendi, hsg yaptırdım tüplerde de bir problem çıkmadı. Daha sonra yumurtalarımın çalışması için ilaç verdiler kullandım ve hemen etkisini gösterdi, çatlatma iğnesine gerek kalmadı.Fakat bu seferde olmayınca eşimden spermiogram istediler. Sonuç eşimin sperm sayısı 3.000.000, morfoloji %12, hareketlilik 0 son olarak da varikosel olduğu saptandı. sağ supine;2mm sol.1,7 derin isprm sağ 2,3-sol2,5
    değerler çıktı. sizce ameliyat olması gerekiyormu. ameliyat olursa şansımız nedir. Tüp bebek denemeye gerek varmı?
    şimdiden teşekkürler

2. 22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : onusum81
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar esinizin simdiki sonucu zaten tup bebeklik mikroenjeksiyonluk demek daha dogru olur varikosel ameliyati sonucu duzelme olabilir tabii olarak burada uroloji doktorunuzun tavsiyesi daha onemli bazende duzelme olmayabilir hatta daha da dusebilir evlilik sureniz acisindan daha zamaniniz var ameliyat olup bir 3 ay bekleyip duzelme olup olmadigina gore tekrar bir plan yapabilirsiniz. kolay gelsin sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.