Eşim varikoselmiş.. Lütfen Yardım..

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve nickminkenari tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nickminkenari
  1. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar..
    eşi varikosel ameliyatı olan varmı varsa iyileşme süresi nekadar.ameliyattan kaç ay sonra hamile kaldınız.eşimde varikosel çıkdı ve ameliyat olması gerekiyormuş.etrafımızda bu yüzden ameliyat olan kimse olmadıgından bilgi sahibi degiliz..:enbuyukkk:

2. 22 Aralık 2008
  3. dryaaa22

dryaaa22 Annesinin Aşkısııııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    mrb canım benim eşimdede varikosel çıktı ama ameliyatla durumun değişmeyeceğini yani sperm sayısının artmayacağını söyledi doktorlar eşimde bitkisel bir hap kullanmaya başladı syı (0)dan 28 e çıktı artık ya ameliyatla yada örnek vererek tüp bebek yaptırcaz.İnşallah eşinin durumu normale döner ameliyatla iyileşmesi uzun sürüyormuş duyduğum kadarıysa spermiogram testinden sağlıklı bir sonuç alabilmek için 3-8 ay arası beklemek gerekiyormuş umarım herşey dilediğiniz gibi olur

4. 22 Aralık 2008
  5. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2.5 senelik evliyiz eşim bu sene çift taraflı varikosel ameliyatı oldu kolay bir ameliyat, bende 4 ay sonra hamile kaldım arkadaşım darısı başınıza içinizi ferah tutun

6. 22 Aralık 2008
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    dr da bize 3 ay sonraki spermiyogramdan sonra herşey belli olur dedi. peki ameliyattan sonra kaç gün sonra tam olarak iyileşme oluyo yani kişi nekadar zaman sonra normal hayatına dönüyo benim eşimin sol tarafda varikoseli sperm sayıda 2 milyon

8. 23 Aralık 2008
  9. gozdem

gozdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle merhabalar canım benim eşimde çift taraflı vardı ama dr. bi tanesi daha yeni o önemli değil demişti. Tek taraflı oldu eylülde bekliyoruz bakalım hayırlısıyla inşallah canım dr. 1 seneye yayın bekleyin demişti acele etmeyin dediŞeniz

10. 23 Aralık 2008
  11. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizede bir sene bekleyin dedi tabi 1 hafta sıkıntı çekti eşim ameliyatın ertesi günü işe bile gitti masa başı işi o yüzden kalktı tabi ama dediğim gibi 1-1,5 hafta sürüyor sıkıntısı

12. 24 Aralık 2008
  13. kalilce

kalilce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim eşiminde sperm sayısı (0). eşinin kullandığı bitkisel ilacın adını bana yazarsan çok memnun kalırım. Eşimde ameliyat oldu 2 sefer. fakat hiç sperm bulamadılar. Belki bitkisel ilaçla belki bir umut bizimde yüzümüz güler. canım cevabını bekliyorum.

14. 26 Aralık 2008
  15. sedef-27

sedef-27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb benim eşimde 8 ekimde ameliyat oldu. sperm tahllı yaptırdk geçen düzelmiş hemde çeok dedi dr biz aslında tedavi istiyorduk ama doktor bekleyın bıraz dedi bakalım hayırlıs beklıyoruz şuan herkesin allh yardımcısı olsun

16. 28 Aralık 2008
  17. kavak_03

kavak_03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar bu konuyla ilgili bişey yazmak istiyorum.komşumuzun 7 senedir cocugu olmuyodu.gitmedik doktor bırakmadılar.en sonunda varikosel var diyip ameliyat ettiler.bir sene boyuncada doktor cukulata ye demiş.gercekten bir sene sonra hamile kaldı komşumuz.şimdi iki cocugu var.inşallah yüce rabbim isteyen tüm kullarına versin.ben de cok istiyorum.6 aylık evliyim.fakat benim eşim önceden doktoro görünmüş ve cocugun olmaz demişler.spermi cok azmış.bende cok üzülüyorum kimselere belli etmeden hergün aglıyorum.eşimde yurt dışında.vize bekliyorum.allahım bizlere de versin.dogurup dogurup sokaklara ölüme terkediplere degil.

18. 28 Aralık 2008
  19. YAREM

YAREM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam bayanlar. bunun derecesı nedır ne degıldır bılmıyorum ama. benım esımede ben hamıleyken yanı 3,5 sene once bu teshısı koydular. once unıversıtede hemen amelıyat gunu aldırdılar bıze. bızde bır panık halı... sonra askerı hastaneye gıttık. oncelıkle agrı kesıcı vs bır ılac verıldı. dayanabıldıgın kadar dayan dedıler. nede olsa bır amelıyat hepsınde oldugu gıbı rısk var. ve o zamandan bu zamana ara ara sıkayetlerı oldu. ılac kullandı gectı. amelıyat olmana sımdılık gerek yok dendı. ıyı kı de olmamıs dıyorum. oyle sperm azlıgı falan da yoktu sanırım..yanı kısaca bır degıl bırkac doktordan fıkır almanızı onerırım ben. herkese gecmıs olsun...