Eşim ve ailem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kurbi tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : kurbi
  1. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eşim ve ailem arasında sıkışıp kaldım bugüne kadar ses etmedim ama son zamanlarda yaşadıklarım artık sabrımı taşırdı evlendiğimd eberi eşim istenmeyen kişiydi abiler tarafındna yolda görünce yolunu bile değiştiriyorlar bizi çok üzüyor bunlar ve zamanla eşim laf söylemeye başladı ben artık bunlara katlanmak zorunda değilim diye bazı sorumlulular bize yüklendi kaldıramayacağımız başedemeyeceğimiz saçma sapan sorunlarla ve insanlarla uğraşmaktan çok yorulduk herkes kendine bir düzen kurdu çekti gitti cefası bize kaldı babam desen kendi aleminde evin kira kiracı işlerini bize yükledi ve biz tam 4 senedir kira vermeyen bize türlü eziyetieen çirkin insanlarla uğraşıyoruz ve her defasında babam tarafındna aranıp suçlanıyoruz duygu sömürü suçlama baskı ne ararsanız var artık bu baskıdan eşim bunalmış durumda ne zaman arasa su yatmadı şu ödenmedi şu neden daha ödeme yapmadı ben burda zorluk çekiyorum ne haldeyim düşünen yok türünde konuşmalar yüzünden artık soğudum herkesten abimlerin ona insna muamelesi yapmamasına rağmen son zamanlarda can ciğer oldular ve dışlanan biz olduk ben anlamıyorum babasına türlü hakareti eden onlardı ama bir baktım onlardan iyisi bizden kötüsü yok eşime karşı artık çok mahçup oldum bir konu olsa anında bu dile geliyor doğal olarak bir insan kızını nasıl görmezden gelir nasıl bir anda geri plana itebilir bunu anlamıyorum her telefon edişlerinde bişiler ima etmesinden çok bunaldım sanki herşeyin sorumlusu bizmişiz gibi bize yüklenilmesinden sıkıldım bir kızım var ama bu sorunlar yüzünden dileğim gibi ilgilenemiyorum bile en çok beni üzen ailemin hiç bir konuda yanımda olmaması bakıyorum diğer ailelere nedne bizimkisi böyle diyorum mesela ufak bir yardım etse bizi harp vurup harman savurmakla suçlar ama hiç dinlemez anlamaz hep kendiyle kıyaslar eşim artık ya bu iş biter yada bana ayak uydurursun diyor ben arada kaldım ne yapabilirim artık eşim ailem ve saygısız abiler arasında sıkışıp kaldım

2. 9 Şubat 2010
  3. proing

proing Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya cidden zor bir durum,
    ailenin daha anlayışlı olması gerek ama olmuyor sanırım,
    evli değilim ama eşimle sorunum yoksa ve seviyorsam sanırım onun yanında olurdum ve aileme karşı görevlerimi yerine getirir, ziyaretlerimi falan ama evliliğime karıştırmazdım gibi geliyor
    Allah yardımcın olsun

4. 10 Şubat 2010
  5. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcın olsun canım. Ailen sürekli beklenti içinde ve seni üzüyorlarsa yapacağın şey onları kırmadan biraz mesafeli olmak. Artık kendi ailen çocuğun olduğunu da unutma onlara karşı sorumluluğun var. Sen devamlı kafana takarsan ve bunu eşine ve çocuğuna yansıtırsan onlara da haksızlık yapmış olursun. Canım kelin ilacı olsa başına sürermiş ben de dertliyim aile konusunda ama artık silmeye çalışıyorum kafamdan sen de mümkünse yapabildiğin kadar umursamamaya ve çocuğuna odaklanmaya bak. Yoksa en çok zararı yine sen görürsün.

6. 10 Şubat 2010
  7. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    :
    zamanla kendimi çekmeye başlıyortum artık eskisi gibi arayıp sormuyorum yada söylediklerine he deyip geçiyorum zaten onların bie verdiği evde oturuyoruz bu yüzden bahara doğru kendimize ev alıp çıkıcaz belki bu sefer bzim ne demek istediğimi anlarlar eşimin arada kalmasından çok sıkılıyorum ben artık kendimi ezik hissediyorum babam ayrı abimler ayrı evlendiğimizden beri ya onun ailesi yada benim ailem sorun çıkardı en mutlu günlerimizde bile gözyaşı kavga gürültü geçti artık yeter dedim en güzeli bu şehirden bu evden uzaklaşmak ve mümkünse sadece evlatlık görevlerimi yerine geitricem çünkü eşimi seviyorum ve bir yavrum var hiç kimse için bu yuvayı bozmak istemiyorum düşenin dostu olmuyor bu zamanda allah sanada banada sabır versin diyorum umarım bu sorunlar biter

8. 11 Şubat 2010
  9. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amin canım doğru söylüyorsun maalesef elden başka da bişey gelmiyor:KK43:

10. 12 Şubat 2010
  11. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Durumuna üzüldüm gerçekten işin zor...
    Onlar seni bir kenara atmış tabiki ailendir vazgeçemezsin ama eşini daha ön planda tut...
    Bana ayak uydur demişya bence dediğini dinle...
    Çünkü evlendikten sonra insanın ailesi eşi oluyor...
    O abilerin varken sen iyi oldukça kötü durumuna düşersin...