Eşim ve Ailesi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve KapicininBitliKizi tarafından 14 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Kasım 2009
    Konu Sahibi : KapicininBitliKizi
  1. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Neye nerden baslıcagımı bılmıyorum arkadaslar cogu zman hemne hemen burdakı arkadsların konsunu okurdum ama yazmaya cesaretım olmazdı kendıme ...icimi dokmem lazım ban ayardım edın yoks akafayı yıcem konuma gelınce konum esımın aılesı okadar ıydıkkı gelın gorunkı bu sene 7 ay bıarda gecırene kadar esım aılesının yanına gdıelım yaızn dedık tama deıdm gıtık uzkata degıl ben kurtkoy onlar cengelkoy neyse ıkı gun dıye gıtık kaldık 7 ay tama kallaım kalmaya bsıey demıorum ama evde uc kadın olunca o ev ne olur tahmın edın herkez kendıne gore bı duzenı oluor neyse gelelım asılmeseleye ben esımle ıkımz bas basa ıken zere kavgamıs yoktur askım yukarı sevgılım asagı okadar uzle gıden evlılım varkı ama esımın aıle duskunlu tamam duskunlugune bsıey dmeıorum ama artık evelendın sne 7 ay cengelkoyde aılesı ıle kaldıgımda duymadıgıms ey kalmadı ya gorumcem ıle bırbırımıze gırıdk sırf kzım yuznden kızıma yemekyedırcem nane kyucm dedı tamam deıdm verdım elıne koydu yok ver bıdaha koycam kızdım aglınca gorumcem de koysun dedı yok koycak yokkoymıcak tartıstık sınırlendım ver cocuga yemek yedırcem dedım vermınce zorladım alım dıye kucagından bılegımı sıkınca sınırlendım bend etırnakalrımı gecrııdm bılesgıne evdekıelr geldı hemen bagrısımıza eısm yatıordu kavga etıgımız odada oda uykusersemı analmdı ne oldugunu kaynım geldı bagırdı gorumceme bıtane vurdu ben bu evde kavga gormıcem dıye tamam bend eıstemezdım vurmasını oldu bıkere ogun okdar sınırlenmsımkı kendımı zor toparladım lavaboya gıtmesydım yzumu yıkasaydım artık bayılcaktım o konuma geldımaglamktan sınırlendım esyalrımı topladım esıme gelıorsan gel gelmıorsan ben evıme gdıorumdıye bagırdım esayalrımı topladım kzımıda aldık evımıze geldık .. ta ondan oncesıde var ramzanda esım uyuyordıye uyandı deıdmkı kzın sutu bıtmıs tama dedı gdıelım anesıne gıtı bısey ıstıormsun bzı sut almaya gdıoruz dedı annesı sıe sutlerı tatlı yaprsa tabı kalamz demeısnmı kualgımla duydum ve susutum evde mısafır var dıye buyuk dıye se scıkaramdım yok bırnın yanında dese derlerkı bu tek basına yıyor.. onada sustum kapıda oturorum kzımla az ıelrımdede kaynanm komsunun gelını ıle oturoruyor ordan burdan bez den acıldı konu duymuorum sanıor ısaret ederkde anlatıor bzım kı cok harcıor bezı allahım delı oldum yıne esıme bsıey demdım duymazdan geldım bıde ustuen gorumcem ılede kavga edınce artık heyheylendım sıdıkde konsumuyorum altlı ustlu oturuyordum sıdık tasındılar tasındmadn oncede . Insanlık unutursun ev tasıcaz dıye esyalrı toladılar bend eaygaz var sanıorum yukarda ne bılım unutum dıger eve gıtını sonra aklıma geldı cıktım yemege cagırdım deıdmkı unutum kaynan bızım kcuk tup vardı zaten sız yıyın dedı ıyı deıdm komsu oturmaya cagırdı apartmandan gdıerken baktım gorumcem suart bes karıs elınd esıgarası kosarak eve gectı yanı bendne kacıor dıorkı yuznu gormek ıstemıorum deıdm cımden benı gormıyenı surat asanı ben hıc ıstemem.. Bugunde esım annemlere gdıcez dıye tuturdu bend eyemın etım evımdne dısar cıkmıcam dıye dedım gıdelım gorend esızde bsıey var zaneder daha ne olucaksa:KK43: esımle az once sırf buyuzden kavga etıkde sayılamaz ya ..dedım ben gıtmıcem bıyee sen gıtceksne gıt bana deıgı sye bı erkek karısı ıle gıdermsı heryere tamam gdıer gıtmez demıorumama sende benı anla be askıtom :KK43: senağlama... dıorum tamam gidelim ama ben nasılkı anneme gıdorumda sabah gıdorum aksam gelıorum ole gıderım ama 2 gun dıye gıdıp 2 ay kalmam artık ole bıdurumdayımkı arkadslar kendımı bı cıkamz yolda sanıorum psıkolojım pozuldu artık artık gecerı yatagıma gırdıgımd ekafamı yastıga koydugumda bı bakıorumkı yastıgım ıslanmıs aglamktan fark etmıyorum sınırlerım zedelendı artık kzıorumkendıem yasım daha 21 benım yasım kcuk dıyorum ama bu ıslerınd ekucugu buyugumu var anlamdım . ben a dıyorsam onlar b olucak dıyorlar herkez kendı bıldıgını okuor ben bısye bılmıyorum... Eşimin allahı var sevıyorum oda benı sevıyor ama bastada degım gıbı bız ıkımız bas bas aıken okdar mutluyumkı evımı sevıyorum bıyere gıtmek ıstemıyorum ben aıleme bıle bu sene ıkı kere gıtmsımdır eb fazla yakın aram 15 dak ıstemıorum bıyere gıtmek evımd edurım yetıyor ama benı anlmıyorlar napm sız dın surda yanlsı yapıorsun dıye artık oyle oldumkı bı psıkologa gıtsem kesın benı hastaneyey yatırı bıde rapor verırı dıyorum .. Bazen kzıyorum kendıme al basını cek gıt ben rahata alısmısım sıkıntıya gelmıorum evlendım tamam bı takım seyler olucak ama bukadrda degıl cok zuatım kusra bakmayın yazrkend ebelkı dogru durust yazmadım ama sımdıkten verıcegınız ogutler ıcın sagolun

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mart 2010
  2. 14 Kasım 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yanlis anlama ama yazdiklarin hic anlasilmiyor..

4. 14 Kasım 2009
  5. KapicininBitliKizi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    :) yok canım anlamam nasıl yazdığımı bilmiyorumkı suan okdar sınrılıyımkı

6. 14 Kasım 2009
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ya sakin ol oncelikle sinir insana zarar.. cok anlayamadim konuyu ama esinin ailesi ile iletiism probleminiz var.. aslinda cok buyuk sorunlar degil ama gorusmeyi azaltin sorunlar da azalir bana kalirsa.. buna da esin yanasmiyor sanirim.. bilemedim valla zor..

8. 14 Kasım 2009
  9. KapicininBitliKizi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet esım aılesınden kopma ıstemıor bend eona kop demiyorum zaten ama artık bır mesafe koymak gerekıyor bır laf var arada nekdar mesafe olursa okadr ıyı dıye bende onu dusnuyorum ama esım anlamıor

10. 14 Kasım 2009
  11. sakur

sakur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım zaten sen benden iyi bir dayak yiyeceksinde o kesin...senin psikolojin fazlasıyla bozulmuş önce bir psikoloğa gitmen geerkiyor canım.birde bol bol dua et hep besmele sabrediceksin napıcaksın başka o bebeğe günah değilmi :KK43:( bu yaşadıkların ne ki innanki senden beterleri var tamam herkezin yaşadığı kendine ama sende kendinden kötüleri görmeye çalış biraz...zaten bir dr a gitme bir daha yüüzne bakmıcam yemin olsun sinir etin beee iiyyycenne beniii=)

12. 14 Kasım 2009
  13. KapicininBitliKizi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ne dedım az once sana eger gıdersem rapor vercegıkesın bı hatanede yatrım az sonra raporu aldınmı dogarrım sınrı olduklaırmı gzuelce delı dıyede cezada vermezler beynım donuk vallha uyım ben kendıme gelıyım uyku tutarsa.. yazma ozrulu oldum bugun zaten

14. 14 Kasım 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok karışık yazmışsınız. ama duygularınızın yoğunluğu ve sinirlerinizin yıprandığı belli.. isterseniz bir psikolog yardımı alın sıksık ağlamalar falan varsa.. yardım alırsanız daha çabuk toparlanırsınız. üzmeyin kendinizi de... artık kendi evinizdesiniz herşey geçtii .eşinizle de aranız bozulmamış önemli olanda bu...

16. 14 Kasım 2009
  17. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşın konusunu okumakta zorlananlar olduğu için yardımcı olamadıklarını gördüm ve ilk yardımın kendini ifade etmesine destek olmak olduğunu gördüm
    Bu yüzden mesajında ki imla hatalarını düzelttim ama anlatıma dokunmadım

Neye nerden başlayacağımı bilmiyorum arkadaşlar çoğu zaman hemen hemen burdaki arkadaşların konusunu okurdum ama yazmaya cesaretim olmazdı kendime ...içimi dökmem lazım bana yardım edin yoksa kafayı yiyeceğim konuma gelince konum eşimin ailesi o kadar iyiydik ki gelin görün ki bu sene 7 ay bır arada geçirene kadar eşim ailesinin yanına gidelim yazın dedik tamam dedim gittik uzakta değil ben Kurtköy onlar Çengelköy neyse iki gün diye gittik kaldık 7 ay tamam kalalım kalmaya birşey demiyorum ama evde üç kadın olunca o ev ne olur tahmin edin herkes kendine göre bı düzeni oluyor neyse gelelim asıl meseleye ben eşimle ikimiz baş başa iken zerre kavgamız yoktur aşkım yukarı sevgilim aşağı o kadar güzel giden evliliğim var ki ama eşimin aile düşkünlüğü tamam düşkünlüğüne bişey demiyorum ama artık evlendin sen 7 ay Çengelköy’de ailesi ile kaldığımda duymadığım şey kalmadı ya görümcem ile birbirimize girdik sırf kızım yüzünden kızıma yemek yedireceğim nane koyacağım dedi tamam dedim verdim eline koydu yok ver bir daha koyacağım kızdım ağlayınca görümcem de koysun dedi yok koyacak yok koymayacak tartıştık sinirlendim ver çocuğa yemek yedireceğim dedim vermeyince zorladım alayım diye kucağından bileğimi sıkınca sinirlendim bende tırnaklarımı geçirdim bileğine evdekiler geldi hemen bağrışımıza eşim yatıyordu kavga ettiğimizi odada oda uyku sersemi anlamadı ne olduğunu kaynım geldi bağırdı görümceme bir tane vurdu ben bu evde kavga görmeyeceğim diye tamam bende istemezdim vurmasını oldu bir kere o gün o kadar sinirlenmişim ki kendimi zor toparladım lavaboya gitmeseydim yüzümü yıkamasaydım artık bayılacaktım o konuma geldim ağlamaktan sinirlendim eşyalarımı topladım eşime geliyorsan gel gelmiyorsan ben evime gidiyorum dıye bağırdım eşyalarımı topladım kızımı da aldık evimize geldik .. ta ondan öncesi de var ramazanda eşim uyuyor diye uyandı dedim ki kızın sütü bitmiş tamam dedi gidelim annesine gitti bişey istiyor musun bizi süt almaya gidiyoruz dedi annesi de sütleri tatlı yaparsa tabı kalmaz demesin mi kulağımla duydum ve sustum evde misafir var diye büyük diye ses çıkaramadım yok birinin yanında dese derler ki bu tek başına yiyor.. Ona da sustum kapıda otuyorum kızımla az ilerimde de kaynanam komsunun gelini ile oturuyor ordan burdan bezden açıldı konu duymuyorum sanıyor işaret ederek de anlatıyor bizim ki çok harcıyor bezi Allahım deli oldum yine eşime bişey demedim duymazdan geldim bide üstüne görümcem ile de kavga edince artık heyheylendim şimdi de konuşmuyorum altlı üstlü oturuyordum şimdi taşındılar taşınmadan önce de. İnsanlık unutursun ev taşıyacağız diye eşyaları topladılar bende aygaz var sanıyorum yukarda ne bileyim unuttum diğer eve gittiğini sonra aklıma geldi çıktım yemeğe çağırdım dedim ki unuttum kaynanam bizim küçük tüp vardı zaten siz yiyin dedi iyi dedim komşu oturmaya çağırdı apartmandan giderken baktım görümcem surat beş karış elinde sigarası koşarak eve geçti yani benden kaçıyor diyor ki yüzünü görmek istemiyorum dedim içimden beni görmeyeni surat asanı ben hiç istemem.. Bugünde eşim annemlere gideceğiz diye tutturdu bende yemin ettim evimden dışarı çıkmayacağım dedim gidelim görende sizde bişey var zanneder daha ne olacaksa:KK43: eşimle az önce sırf bu yüzden kavga ettik de sayılamaz ya ..dedim ben gitmeyeceğim bir yere sen gideceksen git bana dediği şey bi erkek karısı ile gidermiş her yere tamam gider gitmez demiyorum ama sende beni anla be askıtom :KK43: ... Diyorum tamam gidelim ama ben nasıl ki anneme gidiyorum da sabah gidiyorum akşam geliyorum öyle giderim ama 2 gün diye gidip 2 ay kalmam artık öyle bi durumdayım ki arkadaşlar kendimi bi çıkmaz yolda sanıyorum psikolojim bozuldu artık geceleri yatağıma girdiğimde kafamı yastığa koyduğumda bı bakıyorum ki yastığım ıslanmış ağlamaktan fark etmiyorum sinirlerim zedelendi artık kızıyorum kendime yaşım daha 21 benim yaşım küçük diyorum ama bu işlerinde küçüğü büyüğümü var anlamadım. Ben a diyorsam onlar b olacak diyorlar herkes kendi bildiğini okuyor ben bışey bilmiyorum... Eşimin allahı var seviyorum oda beni seviyor ama başta da dediğim gibi biz ikimiz baş başa iken o kadar mutluyum ki evimi seviyorum bı yere gitmek istemiyorum ben aileme bile bu sene iki kere gitmişimdir ve fazla yakın aram 15 dk. İstemiyorum bı yere gitmek evimde durayım yetiyor ama beni anlamıyorlar ne yapayım siz deyin şurda yanlış yapıyorsun diye artık öyle oldum ki bı psikologa gitsem kesin beni hastaneye yatırır bide rapor verir diyorum. Bazen kızıyorum kendime al başını çek git ben rahata alışmışım sıkıntıya gelemiyorum evlendim tamam bi takım şeyler olacak ama bu kadar da değil çok uzattım kusura bakmayın yazarken de belki doğru dürüst yazamadım ama şimdiden vereceğiniz öğütler için

Buda benim yorumum
    Önce biraz sakinleşip daha anlaşılır yazsaydın keşke ama anladığım kadarıyla fikrimi söylicem
    Ben bütün kadınlara söylüyorum eşinizin ailesi söz konusu olduğu zaman prozak yutmuş kadar sakin olacaksınız
    Çünkü erkekler ne yazık ki böyle durumlarda direk ailelerinden yana oluyorlar
    Zaten aile bunu bildiği için bu kadar haddini aşabiliyor
    Benimde eşimin ailesiyle bazı sorunlarım var ama ben hiç muhatap olmuyorum
    Sakinleştikten sonra bi fırsatını bulup hayatııım aşkım ya geçen annen bana şöyle dedi
    Ablan böyle yaptı çok kırıldım ama senin hatırına bişey demedim
    Valla hayatım başkası dese yapıştırırdım cevabını ama annendir
    vs deyip hallediyorum
    Tabi genelleme değil bu benim eşimde işe yarıyor sizinkilerde işe yarayan bi yolu bulmaya bakın
    Sözün özü eşinin zaaflarını bul ve ona göre davranmaya çalış
    Allah kolaylık versin
    Sevgiyle kal

Son düzenleme: 15 Kasım 2009
  18. 14 Kasım 2009
  19. defne_ank

defne_ank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Lütfen imla kurallarına uyalım. Uyalım ki birbirimizi daha iyi anlayabilelim. Yazdıklarını okuyamadım kusura bakma. Allah yardımcın olsun...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.