Eşim ve bekarlık özlemi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve damldaml80 tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : damldaml80
  1. damldaml80

damldaml80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

Geçen haftadan beri kafamı kurcalıyor bu konu.Eşim sürekli annesiyle ve ablalarıyla,yeğenleriyle görüşemediğinden yakınıyor.1,5 yıllık evliyiz,daha önce böyle bir problem olmadı,şimdi nerden çıktı anlayamıyorum.Ailesi kalabalık,sürekli içiçeler.Ben öyle olsun istemedim ve ilk tanışmamızdan itibaren mesafeli şekilde görüşüyorum.Birde zaten ctesi bile çalışıyoruz.Topu topu 1 günlük tatilimiz var,onda da ailesiyle geçirmek istemiyorum.Haftaiçi akşamları çay içmeye gidiyoruz,inanın o 3 saat oturmada bile içimi afakanlar basıyo.Çok sıkıntılı,çok mutsuz ve negatifler ve farklıyız.Ona rağmen aradaki saygıyı kaybetmeden görüşüyoruz.Ama eşim sürekli içiçe olmak istiyo.Sizce ne yapmalıyım?Tek git demek de istemiyorum,çünkü ben yanında yoksam maddi manevi söğüşlemeye çalışıyorlar.

2. 11 Mart 2009
  3. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146

bence de tek başına gönderme canım... ama biraz idare etmeye çalış... dönem dönem eskiye özlem olur... bu ara biraz daha sık giderseniz belki o da sıkılır... ama ailesini sorun etme... anladığım kadarıyla zaten uzak kalmak istiyorsunuz... daha farklı şekilde sonuçlanmasın...

4. 11 Mart 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    YA SEN HOŞLANMIYORSA ONUN AıLESı..............öyle samımı birbirine tutkun bir aileyse eşinizde özlüyor olabilir.......gayet normal.......
    bence biraz siz..mesafeli derken baya mesafelisiniz sanırım ve eşiniz belkişde sizin böyle olmanızı istemiyor...........
    tabı sizin seçiminiz.........
    amam evlilik sadece eşlerle yapılmıyor sizin nasıl ailenız varsa onunda var ve evlilik birazda ailerle yapılıyor........

6. 11 Mart 2009
  7. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşiniz daha önce rahatsız değildi anladığım kadarıyla.. şimdi biranda bu rahatsızlık neden acaba? sizinle beraberken yani akşamları eşinizle birlikteyken neler yapıyorsunuz? vaktinizi sırf vakit dolsun amaçlımı yoksa güzel paylaşımlarlamı geçiriyorsunuz bu önemli..

bazen insan farklılık , değişik ortam, birkaç farklı yüz arayabiliyor yanında.. çünkü evlilik rütine bağlanmış olunca sıkılmamak içten bile değil..

eşinizde kalabalık olsun, değişik muhabbet olsun, farklı yüzler olsun istemiş olabilir..

eşinizi yalnız göndermeyin. ailesini biliyormuşsunuz çünkü..sizde gidin o 3 saate katlanın derim..

evde ikende ne bileyim eşinizle birlikte yapabileceğiniz güzel şeyler deneyin.. misal veriyorum birlikte pc oyunları oynayın, tavla oynayın, kağıt oynu oynayın, çıkın beraber bir çay için, kahve için vs vs ,, bunları siz çoğaltabilirsiniz eşinizin nelerden hoşlandığını biliyorsunuzdur...

8. 11 Mart 2009
  9. Sahra_Deniz

Sahra_Deniz lay lay lay :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    belki iş stresinden flndır,farklı bir ortam arayışındadır,geçici bi durum olabilir.

10. 11 Mart 2009
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    zamanla geçer canım takma kafana.beraber hoşlandığınız şeyleri yapın boş vakitlerinizde daha çok.sinemaya gidin,yürüyüş yapın,beraber paylaşıp mutlu olduğunuz şeyleri daha çok yapın.arada da ailesine gidin tabi eşinin.ama zamanla geçer canım takma kafana.

12. 11 Mart 2009
  13. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    O aile ortamina alismis olmasindan ve uzun zamandir da bu eksikligi hissetmesinden kaynaklaniyor olabilir
    Yanliz sunu anlamiyorum, neden kendisini gondermiyorsunuz ?
    siz gitmek zorunda degilsiniz ama onun ailesi sonuçta, ozluyorsa, gitsin bir saat hal hatir sorsun gorsun gelsin
    bunda ne var ki ?
    ben ayda bi kere gorusurum ama esim ugrayabildigi kadar ugrar ne konustunuz naptiniz diye sormam bile
    ben ailemi ozlerim her gun onlarla gorusmek isterim, esim gelmek zorunda degil
    gidebildigim vakitler de giderim

14. 11 Mart 2009
  15. zenku

zenku Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    canım eğer sen mesafe koyup nadir görüşüyosanız eşinin ailesiyle özlüyor olabilir eşin....birazcık onun istediği şekilde davran belki daha iyi olur böyle senden de soğuyabilir senin yüzünden görüşemediklerini düşünüp...büyük bir sorun değil konuşarak biraz da fedakarlık yapılarak aşılabilir...

16. 11 Mart 2009
  17. damldaml80

damldaml80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Bizim eşimle sıkıcı bi hayatımız yok.Tam tersi çok yoğun bi tempomuz var.Çalışmamaıza rağmen sürekli arkadaşlarımızla görüşürz,evdeysek oyun oynarız,film izleriz,sohbet ederiz.Sanırım ailesi duyg usömürüsü yapıyor bu konuda ve eşimde çok etkileniyor.Nasıl düzeltilir bu durum bilemiyorum:KK43:((

18. 11 Mart 2009
  19. damldaml80

damldaml80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tek gitmesini istemiyorum.Keşke anlayışlı insanlar olsaydı da,tek gitseydi,hatta gece orda uyusa dahi problem etmezdim.Ama her tek gidişinde benim evimin huzuru bozuluyor.Sürekli bana ve aileme karşı olumsuz şekilde dolduruyorlar ya da para çekmeye çalışıyorlar.