Esim ve Kaynim.........?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve asi_asi tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : asi_asi
  1. asi_asi

asi_asi Guest

esimin aldigi maasla zar zor geciniyoruz ve 20.00 bin tl borcumuz var.kaynimin durumu ise cok iyi esini tatile yollar hic birseyini eksik birakmaz ama bize gelince para yok der..hergun esimi arar abi para yollarmisin ve esimde surekli yolluyor ..onun yuzunden esimin maasina haciz geldi..cocugumuz olmuyor tup bebek yapalim diyorum herseyden kisiyoruz eve hicbirsey aldigimiz yok ac kalmamak adina ekmek vs aliyoruz..esimle her yoklugu cektim,herseye ok diyorum ama olmuyor ben kendimden kistikca esim kardesine yolluyor..en son dun benden gizli yollayacakti ama yakalandi.isten eve geldi direk pc basina gecti bende sebebini sordum hjayirdir niye direk pc?askim kredi kartini yatirayim faiz yemesin dedi.ama kardesi aradi abi naptin dedi hemen simdi hallediyorum dedi..ve ben bagirdim cagirdim sen napiyorsun ya dedim ben insan degilmiyim dedim bagirdim cagirdim..oda cildirdi onu ilk defa oyle gordum butun evi yikti desem yeridir.simdi aramiz hicc yok dun geceyi ayri odalarda gecirdik..bunun disinda cok mutluyuz hic poblemimiz yok am abu konu yuzunden hersefinde tartisiyoruz.ben mi hataliyim allah askina,siz yerimde olsaniz ne yapardiniz, ben simdi ne yapayim?cok yoruldum artik eve ekmek alacak para yok hala ona yolluyor...ben niye katlanayim bu yokluga?

2. 6 Mayıs 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Bu nasıl bir mantık ki, insan evine ekmak alacak parası yokken, başkasına ya da kardeşine para gönderebilir. Şaka gibi. Bu imkanı nasıl buluyor da, gönderiyor peki.

Neredeyse ekmek parası bulamayn biri, nerden bulupta kardeşine para gönderiyor. Aklının yerinde olmaması lazım bu durumda.

Kimse eşinin rızasını almadan, parasını ona buna veremez, hele de durumlar bu kadar kötüyken.

4. 6 Mayıs 2010
  5. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    neden yolluyor'ki para? Maasina bile haciz geldi kayninin bundan haberi yokmu? Tatile gitme luksune sahip bir insan herseyden kisan borclu bir insandan nasil para alir? Valla esine sorman gerek guzelce soylemen gerek.. Kendisi ne diyo bu ise?

6. 6 Mayıs 2010
  7. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşiniz gerçekten çok garip...
    keşke böyle şeylerin önünü en baştan kesseydiniz, ozaman bukadar büyük tepki veremzdi o da...
    eşine sizin de bir aile olduğunuzu hatırlatmanız lazım, çok ciddi bi şekilde...
    :eek:lmaz:

8. 6 Mayıs 2010
  9. cicekli

cicekli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yerden göğe kadar haklısın canım sizin kendinizin durumu yokken ona göndermesi kabul edilir bişey değil..peki kardeşinin eşi tatile gittiğinde veya bişey aldığında eşine desen bak ihtiyaçları yok diye ozaman ne diyor??? yada eltinin kaynının sana karşı tavrı nedir.hiç utanmıyorlarmı böyle davrandıkları .için durumunuzu bilmiyorlarmı??

10. 6 Mayıs 2010
  11. Masal the end

Masal the end hem kırıcı hem kırılgan Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    okurken sinirden dişlerimi sıkmışım çok sinir olurum böyle durumlara kardeşide düşüncesiz ama eşinizin benımde bakmak zorunda olduğum bır evim var demesi lazım...

12. 6 Mayıs 2010
  13. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşim de ilk evlendiğimizde ablasına para vermeye kalktı;
    hem de ihtiyaçları yokken; bizim de dünya kadar düğün borcumuz vardı üstleik herşeyimizi kendimiz yaptık gelinliğime kadar...
    görümcem düğünde takılan bileziklere göz dikmişti hemen; sanki çok bişi takmışlar gibi bide...
    eşim de bişi diyemiyordu ona hayır dememek için bana baskı yapmaya çalıştı ama ben ilk olayda restimi çektim; o parayı verdiğin an ben yokum dedim...
    artık ne görümcem isteyebiliyor, ne de o vermeye kalkışıyor...
    en baştan nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor yani...

14. 6 Mayıs 2010
  15. asi_asi

asi_asi Guest

parayi baska birinden borc almis kredi kartini yatircm maasimi alincada borcu geri oduycem dedi bana ...ama olayin asli sonradan ortaya cikti..vermesem yazik gunah diyor sonra gider tefeciden alir daha kotu olur diyor..hic anlamiyor beni hiccc.ben niye aileme muhtac olayim ama oluyorum..kendisi gitti karisini gordu sonra para gonderdigine pisman oldu ben karimi sefalet icinde yasatiyorum onun karisi saltanatlar icinde..bir sure boyle gitti sonra yine ayni seyler oluyor aslinda esim farkinda ama hayir diyemiyor..gucu b ana yettigi icin beni eziyorr..ve bu sabah eve hicc para birakmamis evde ekmek ve bircok seyin eksik oldugunu bildigi halde..is yeri yakin gidip esimin yanindna istedim para yok evde ekmek yok dedim..10 lira para verdi yuz bes karis ben eve gelip parayi yere firlattim icimden ekmek alip yemek gelmedi okadar soguk okadar istemsiz disi verdiki alamadim...allahim gozyaslarimin hesabini sor onlari onlarin yanina birakma allahim...annemin babamin biricik kizlari iken ne hale dustum..:KK43:(

16. 6 Mayıs 2010
  17. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Offf simdi uzuldum :KK43:( Bizde zor zamanlar geciriyoruz ayni senin gibi. Dusundumde esim bu durumda aldigini ihtiyaci olmayan birine verse kafayi yerdim herhalde.. cok kotu reaksiyonlarim olurdu.. Ama degil kardesine ailesi bile zorda oldugu icin gondermeyi dusunmuyor bu durumda.. Sizde esinize guzelce konusun parasizlik sizi yikmasin cunku mutlu oldugunuzuda soyluyorsunuz bu durumlar disinda.. Bunu korumaniz gerek belki size 10 tl disinda fazla veremedigi icin surat asmistir bence aksam guzelce konusun baska careniz yok cunku..

18. 6 Mayıs 2010
  19. asi_asi

asi_asi Guest

allah yardimciniz olsun..hayir bilsem sadece 10 lira verdigi icin uzgun ben dalgaya vururdum onu neselendirirdim.5 tl yetr derdim..ama o yuzden degil ben yanina gidince sebep soylemeden surati beni gorunce asildi..bunun disinda cok mutluyuz yoklugu benim icin problm degil yetrki bilsin kendini..ama bilmiyor iste cok konustum cok ornek verdim..haklisin diyopr ama anlamiyor..kaynim parayi aliyor aldigini 3 ay snra 5 ay snra aklina isine gelirse geri oduyor..ee o kredi kartlarinin faizi 5 ayda ne olur hicc dusunmuyorr..kanimla konussam esimle kotu olurumm bilmiyorummmmmm...senağlama