Eşim ve paranoya

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve hasekisultan tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hasekisultan
  1. hasekisultan

hasekisultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba ben 2 yıldır evli bir bayanım.eşim ailemdeki tüm bireylerin kendisinin düşmanı olduğuna, onu küçük düşürmeye,öldürmeye çalıştıklarını düşünüyor.onları sürekli bana kötülüyor,sürekli yanlış anlıyor,onlarla ve benle dalga geçiyor,kötü davranıyor.önce depresyon teşhisiyle ilaç verildi ama beni kandırarak içmemiş.kendisinin üstün ve asil ırktan olduğunu söylüyor.boşanma kararı alınca bana bazı şeylerden bahsetti.hayali bir arkadaşı var onunla zihin gücüyle konuştuğunu söylüyor.onun iyiliği için kendisine komut verdiğini o yüzden bunları yaptığını anlatıyor.psikiyatrist paranoya teşhisi koydu.zyprexa ya dün başladı. İlaç kullanmaya zorla ikna oldu sinirliliği geçsin diye ama uyku yapmış,bana kızıyor.acaba ilacın yan etkileri bir süre sonra geçermi?tedavi ne kadar sürer?nasıl davranmalıyım?ilacı bırakırsa aynı şeyler olur mu iyilieşme ihtimali varmı? teşekkürler

2. 1 Mart 2010
    Konu Sahibi : hasekisultan
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Hasekisultan, eşinizin doktorundan randevu alın ve giderek durum ile detaylı bilgilenin.
    Anlattıklarınız ciddi bir durumu düşündürtüyor.
    Doğruyu ancak eşinizi muayene etmiş olan doktordan öğrenirsiniz.