Eşim yanımda olmadı :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sea sea tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sea sea
  1. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım okadar sıkkınki nerden başlıycam bilmiyorum.benm eşimin ailesiyle aram iyidir.şimdiye evleneli 5 ay oldu onun öncesinde 5 yıldırda tanıyorum ve şimdiye kadar bir tek saygızılığım olmamıştır.zaten yapı olarakta sesiz sakin sevecen vbir yapım var.eltimle cok problem yaşadılar ama benle hiç olmadı.mevzuya geleyim.geçen gün ben eşim eşimin kardeşi eltim ve görümcem iskambilden bir oyun oynarken çok keyifsiz bişey yaşadık.şakalar havada uçuşuyodu o kadar şenlikliydikki anlatamam.ablam benm istediğim kağıdı atmıyodu bi türlü.artık en son atıcak kağıt kalmayınca yaaa şimdi eşek gibi atıcaksın ablacım dedim.ama gülerek ve içinde asla kötü bir niyet olmadan tamamen şakayla söyledim bu sözleriki her an samimi olduğum herkese kullanırım bu lafı.o bile kullanır çoğu kez.sonra baktım suratı asıldı.hatta oynamıyrm diye kalktı gitti.aradan biraz geçti mutfaktaydık dedimki abla söylediğim şeyemi alındın inan şakaydı,alındıysan özürdilerim dedim.sonra döndü senin olafı söylemeye hakkın yok ben senin ablanım dedi.cok alındım ve er şakanın altında bi gerçeklik payı vardır dedi gitti.bu olay olunca eşim bulunduğumuz yerin balkonunda sigara içiyodu.olanları gömüş hemen kendini içeri attı noldu diye.bende sadece ablam söylediğim söze alınmış dedim ve ağlamaya başladım.ben kimseyle özellikle eşimin ailesiyle problem yaşamak asla istemem ve yanlış anlaşılmaktan cok korkarım ve korktuğum başıma geldi o yüzden tutamadım kendimi.sonra eşim içeri gitmiş ve görümcemin üzerine yürümüş sen benm karımı nasıl azarlarsın diye.o sırada eltim beni balkona çıkardı kendime gelmem için.sonra bi ses dudum içerden k.validem çabuk içeri gel dedi beni azarlarcasına.sen en yapmaya çalışıyosun dedi neden ablam beni azarladı dedin kocana dedi.ben o an nefes bile alamadım.neyseki eltim o an yanımızdaydı o bişey demedi dedi.o kadar üzüldümki o hareketine.sanki onları birbirine ben düşürmüşüm gibi suçladı beni sanki hiç tanımıyodu beni.sonra eşim beni aldı götürdü.asıl alındığım noktas burdan sonra başlıyo.eşim herşeyden beni sorumlu tuttu.sen olafı söylediğin için ortalık karıştı sen ağladığın için ben ablamın üzerine yürüdüm dedi.herşeyin problem dedi.dedide dedi......daha sonra k.validemle rtekrar konutuğumuzda isterdimki tamam benm eşim hata yaptı ama ablamda cok büyüttü huzursuzluk çıkardı desin.ama benm kocam tamam hatalısın sus dedi bende sustum.olaylar daha fazala büyüsün istemedim.hereyi kabul ettim.ama içime sindiremiyorum.benm yaptığım bu kadar büyütülücek bir hatamıydı sizlere soruyorum.tek yargılanan bendim.görümcemin hiçmi hatası yoktu.eşimin ailesiyle 5 yıldır ilk defa problem yaşadım ve eşim yanımda değildi.oda beni suçladı.eltim okadar cok sıkıntı yaşattıki onlara,ama hepsini kapattılar benm minnacık bir hatam dev haline geldi.benmi hatalıyım söyleyin nolur.ogün olan herşeyi benm üstlenmem cok ağırıma gitti.barıştık herşey unutuldu belki ama benm için unutulmadı.üzerinden 3 gün geçti.eşimle konuşmak içimi dökmek cok istiyorum,ama yinemi problem diycek.buna gücüm yok.be bunu hiç haketmedim.en cokta eşime dargınım.demekki bu kadar iyi olmakta iyi bişey değil....

2. 9 Kasım 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ne olursa olsun o lafı diyecek kadar samimi olmamalısınız.:95: Ben de kızardım bana öyle denilse.:80:

4. 9 Kasım 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Hiç te öyle abartılacak bir laf etmemişsiniz aslında
    ama sonrası abartılmış.
    Görümceniz de, eşiniz de , kayınvalideniz de abartmış.
    Bu söylediğinizin karşı tarafta yankısı çok hoş olmamış ve yanlış anlamış olabilir,
    ama gidip özür dilemişsiniz, bunun üzerine bu kadar uzatmamalıydı görümceniz.
    Eşinizde durumu abartıp, olayı büyütüp görümcenizin üstüne yürümüş.
    Olaylar büyüdükçe de, doğal olarak suçlu siz olmuşsunuz.
    Eşiniz yanınızda hem olmuş, hem olmamış.
    Bence eşinizin ailesine karşı bu kadar hassas olmayın ve davranmayın.
    Bakın demek ki onlar sizin şakanızı bile doğru anlayabilecek kadar samimi bulmuyorlar sizi.
    Değer verme olayınızı biraz kısın bence.

6. 9 Kasım 2010
  7. sea sea

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi diyceksinizki eşin daha napsın ablasının üzerine yürümüş ama o an dinlemeden anlamadan gidip yaptı bunu.kendiside söyledi zaten sen hatalıydın dedi bana.gidip onu yapmaıycaktım senin yüzünden yaptım dedi.herşeye sen sebep oldun dedi.sahipsiz gibi yapayalnız hissettim kendimi orda.yine olumlu düşünüyorum eşimin işlerinden dolayı psikolojisi cok bozuk.belki ondan böyle davrandı diyorum içimden.bana bunu yapmazdı yoksa.ama yine yediremiyorum kendime.beni okadar insanın içinde yalnız bırakmasına suçlamasına dayanamıyorum

8. 9 Kasım 2010
  9. deryazen

deryazen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bir şaka yapılmış.Bana göre söylenmemesi gerekn bir söz:KK43:
    Herşey bir yana sende özür dilemişsin.Olması gerekende budur.
    Bundan sonrası uzatılacak bişey yok diye düşünürüm.

Kendi huzurun,ruh sağlığın için unutmaya çalış.
    Zaman içinde bu gibi çok şeyler olur,hepsinde kendini böyle kahretme:KK68:

10. 9 Kasım 2010
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Kiminle samimi olursanız olun,aranızda her zaman bir sınır olmalı.
    o laf şakayla bile olsa söylenecek bir laf değil ki,
    siz o evin gelinisiniz.siz nasıl davranırsanız,size de o şekilde davranılır.
    eğri oturup,doğru konuşmak lazım...

12. 9 Kasım 2010
  13. lachennnn

lachennnn mini mini mini minnacık.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hoş bi laf değil gerçektende yaşıda senden büyük anladığım kadarıyla,eşiniz o çıkışı yapmasaymış bu kadar büyümezmiş olay oda bı anlık sinirle ablasının uzerıne gidip sonrada vicdan yapmış demekki

14. 9 Kasım 2010
  15. The Blowers Daughter

The Blowers Daughter CazibeHanımnGündüzDüşleri Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    Görümcenize söylediğiniz söz bir büyüğe söylenmeyecek bir söz evet ama aynı zamanda kişiler arasındaki samimiyet derecesine ve de insanların yapısına göre tolere edilebilecek, hatta hiç sorun edilmeyecek bir söz olarak görüyorum ben...
    Herşeyden öte siz güzelce özür dilemişsiniz.
    Görümcenizin konuyu uzatması hatalı bir davranış.Kayınvalidenizin ortamdaki en büyük insan olarak olayı alevlendirmesi ise daha da yanlış.Gerçekten çok kırıcı konuşmuş.Ben olsam acaba hakkımda hep böyle bir düşüncesi vardı da şimdi mi söze döktü diye düşünürdüm...
    Eğer bu kadar kafanıza taktıysanız bence kocanıza içinizdekileri dökün.

16. 9 Kasım 2010
  17. sea sea

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

tamam kabul ediyorum belki söylenmemesi gereken bir sözdü.ama bunu huzursuzluk çıkaracak boyuta getirmenin ne mantığı vardı.k.validem hep bize derdiki birbirinizin hatalarını görmezden gelin büyütmeyin.ablamın bana söylediği öyle şeyler varki,benm söylediğim neki.ben hep öyle anlarda k.validemi dinleyip görmezden geliyrm diyorumki hep içimden kötü niyetle yapmamıştır.ablamın bunu kötü niyetle algılaması coook zoruma gitti.

18. 9 Kasım 2010
  19. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ah be canım yaaa erkek tarafıyla bu kadar samimi olunmazki:KK43:( tamam sen kötü niyetle söylememiş olabilirsin ama onlar öyle anlamaz.. daha fazla konuyu açma eşinede üzerinden biraz zaman geçsin skince konuşursunuz.