eşim yaptığım yemekleri yemiyo :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    çok az yemek yiyor, özenerek hazırllıyorum, elimden geldiğince süslemeye çalışıyorum ama ucundan azcık alıp doyuyor, kendim olsam bir çorba tamam ama o var diye çeşit yapmaya çalışıyorum.
    örneğin çorba, ana yemek salata karpuz bundan ibaret bir menü oluyor genelde arada pilavda yapıyorum, 1 çay bardağı pirinçle pilav yapıyorum ama 2 gün sofraya gelir sonrada atılır, yemekleri atmak çok zoruma gidiyor ama yenmeyincede ne yapabilirim.

dün mesela patlıcan közleyip salatasını yaptım tadına bile bakmıyor, değişik şeyler yapıyorum ama o tadına bile bakmıyor bende yesene demek istemiyorum, desem zorla yedirmiş olucam bunuda istemiyorum, sofrada görüyor ne var ne yok. emeğime saygı duyup azıcık bile yemiyor.

ciddi problem haline getirdim. dün dayanamadım söyledim kapasitem bu kadar yiyemiyorum diyor.

çok inceler, börekte ağzına maydonoz sapı gelse ya tiksinir ya bilmem ne yapar. biberin soyulmayacak kabuklarını bile soymaya uğraşır.

ha birde tv izler yemek yerken, öyleki açlıktan ölse bile tv deki sahne kaçmasın diye dakikalarca gözünü ayırmaz beni bile duymaz çoğu zaman.

bende içime atıp sinir oluyor söylemiyorumda daha önce söyledim ama büyütüyorsun diyor. hergün aynı muhabbet olunca sinirlenip gergin oluyorum haliyle arada tarışıyoruz.

sadece evde değil heryerde öyle annesi lokum gibi et kavurur ama kedi gibi yiyor, ben onun yediğinin 3 mislisini yiyorum bayan halimle. öğlen yemek yemeyi unutur sabah meyve suyu içip direk sigaraya sarılır, siğarayı içmiyor yiyor desem yeridir.

şimdi geldi eşim cep telefonu almış bana sürprz yapmış, beni her konuda düşünür ama beni bu konuda üzüyor. kendi kendime kuruntu yapıyorum bu hislerimden haberi bile yok.
    okusa güler abarttığımı düşünür.

kilo aldıracak şeyler hazırlıyorum pat kızartması, tahin pekmez gibi ama yemiyor yemeyince ne yapabilirim ki.

2. 2 Eylül 2010
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    15 aylık oğlum var cevaplarına geç cevap verebilirim ancak o uyuduğu zaman yazabilirim kusura bakmayın.

4. 2 Eylül 2010
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bence üstüne varmayın.Yemezse yemesin.:2:

6. 2 Eylül 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.158
    Ödül Puanları:
    463
    bence yemek yemesinin değil de sigarayı bırakmasının üzerine düş, böylece yemek sorunuda çözülür, çünkü sigara içmiyor sigarayı yiyor resmen diyorsun
    hem hepinize zarar, ilersinide düşünmek zorunda
    bence sigarayı bırakması için ne gerekiyosa yapmalısın

8. 2 Eylül 2010
  9. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet görülüyor ki sigara oldukça ağır bir bağımlılığı var ve sigara tiryakileridaha iştahsız olurlar. mesela bizim öyle bir akrabamız var bayan resmen kurumuş gibi bir şey ve kendisi çok da güzel yemek yapar.

kesinlikle sigarayla ilgili bir şeyler yapmalısınız . zaten belli ki size has bir durum değil genel bir iştahsızlığı var.kendinizde kusur aramayın. sigarayı bırakmasına yoğunlaşın. ailesinden de destek alın hatta bu konuda.

10. 2 Eylül 2010
  11. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sigarayi kendisi isterse birakir, sen biraktiramazsin canim (ustte ki arkadaslara cevap olarak yazdim)
    Canim, yemiyorsa yemesin niye kendini bu kadar yipratiyorsun anlamadim
    yada onun çok sevdigi yemeklerden yap illa birseyleri daha çok seviyordur
    kendisine sor ne yemek istersin aksam diye mesela bakalim ne diyecek
    baktin ki tinlamiyor o zaman kendi sevdiklerinden yap oda yerse yer
    yipratma bu kadar kendini belkide adamin yapisi bu, annesindeyken de yemezmis bak
    uzme bosa kendini !

12. 2 Eylül 2010
  13. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Ama kocaman adam üstüne varmamalısınız.Hani başka yerde yese evde yemese tamam da adamın kapasitesi gerçekten o kadar demek ki...

14. 2 Eylül 2010
  15. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Başlığı okuyunca acaba yaptığınız yemeği mi beğenmiyor diye düşündüm ama okuyunca öyle olmadığını anladım. Çok zor bir durum. Eşiniz çocuk gibi, TV ye dalması falan. Bence sen zayıfladın diyin ona multi vitamin içirin hergün iştahı açılır.

16. 2 Eylül 2010
  17. PrensesPeri

PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

Beğenildi:
    568
    Ödül Puanları:
    188
    bence eşınde cıddı beslenme sorunu var.bır dıyetısyene gıtmeye ıkna etmelısın.dengesiz beslenme bırcok hastalıgıda beraberinde getirır Allah korusun.

18. 2 Eylül 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.158
    Ödül Puanları:
    463
    tabii canım kendi isterse bırakır, bence arkadşın yapamsı gereken ikna etmeye çalışmak
    zaten bi bebeğin olduğu evde sigara içilmemeli, camlar açılsa bile yeterli olmaz