eşim yeniden deneyelim diyor ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve YeniBahar tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : YeniBahar
  1. YeniBahar

YeniBahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar daha önceki topiğimde yazmıştım uzun uzun eşim ile ayrılmak üzere olduğumuzu.çok kötü şeyler yaşadık. 5,5 yıllık evliliğimiz var. 15 yıllık geçmişimiz. 3 yaşındada oğlumuz.

2 haftadır babamdayım çocuğumla. eşim yeniden deneyelim diyor.olmayacağını. yapamıyacağımızı defalrca anlattım. sevgi yetmiyor defalarca gördük dedim. sen benim ben senin istediğin gibi olamıyoruz,yıpratıyoruz hem kendimizi hem çocuğumuzu dedim. o da ben hatalarımı gördüm, biliyorum,sende biliyorsun,bizim çocuğumuza bunu yaşatmaya hakkımız yok, ileride o çocuğun halini düşünsene bunu nasıl yapabiliriz ona,hem hala birbirimizi seviyoruz başarabiliriz dedi. sen onun neler yaşıyacağını en iyi bilen kişisin dedi. (benimde annem babam o yaşlarımdayken ayrılmıştı ve kötü yıllar geçirdim ben, zaten hep bunlara kahroluyorum ya.evladım evladım diye)

kafam çok karıştı. bir tarafta ben ailem gururum yaşadıklarım,öteki tarafta evladım,evliliğim ve sevgim. evet çok kötü şeyler yaşadım ama bu sevgi denen şey ne menem birşeymiş. bitmeyince bitmiyor. önemli olan buda değil aslında. oğlum. can damarımı biliyor benim oğlum. o ona bunu yapmayalım diyor. tamam bir müddet ayrı yaşayalım sen düşün bende bu arada sana duygularımı samimiyetimi göstereyim dedi.

bilmiyorum kızlar,değişmeyecek diyorum,biliyorum ama ya ileride pişman olursam diyede düşünüyorum. acaba düzelme ihtimali vardıda herşeyin benmi fırsat vermedim diye pişman olmak istemiyorum da bir taraftan. diğer taraftanda gururunu onuru bu kadarmı yok sayacaksın ne değişecekki diyorum,değermi diyorum. offfffffffffff bilmiyorum nolur birşeyler söyleyin bana nolur.

Son düzenleme: 18 Nisan 2009
  2. 18 Nisan 2009
  3. glsh85

glsh85 Guest

evlılık bu ..
    neler yasandı bılmıyorum ama
    ılerde acaba dememek ıcın...

4. 18 Nisan 2009
  5. glsh85

glsh85 Guest

evlılık bu ..
    neler yasandı bılmıyorum ama
    ılerde acaba dememek ıcın...

6. 18 Nisan 2009
  7. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hani halledilmez sorunlar mı bunlar,belki ve inşallah zamaz çare olur....

8. 18 Nisan 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    denesen ne kaybedersinn...:uhm:

10. 18 Nisan 2009
  11. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ne yaşadığınızı bilmiyorum bence bir psikolağa danısırsanız en iyi yardımcı olucak olan oludur bence

12. 18 Nisan 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim aldatma dayak kadin kumar icki ne bileyim bu tur seyler asla duzelmeyecek dedigin seylerdir. bunlar varsa tekrar tekrar yeniden dusun ama yoksa da bilmiyorum,,,

14. 19 Nisan 2009
  15. YeniBahar

YeniBahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar şöyle söyliyim ve her şeyi anlatırken dürüst olayım. o çooook kötü kahrı olan lanet bir adam diyemem. benle veya bensiz. ama işin içinde ruhsal şiddet var,ilgisizlik var,önemsememk var, bencillik var. öte yandan sevgi var aşk var,hatalarını kabullenme kendini düzeltme çabası da var.5,5 yıllık evliliğimizde fiziksel olarakda şiddet yaşadım (bana göre biride şiddet binide) o iğrenç davranışından vazgeçti. aslında ben böyle bir adam değilimi ilk önce kendine anlatarak. ama sonrasında evdeki karı konumuna geldim ben onun için. ilgilenmeye,özen göstermeye,değer vermeye veya verdiğini göstermeye, tartışmalarda incitmemeye incitici sözler sarfetmemeye çalışmaya,hatırlamaya v.s gerek olmayan biri konumunda oldum. helede çocuk doğduktan sonra. dingin bir çift değildik hiçbirzaman ama hep özenliydik.bunu kaybettik.öyle alkolik,aldatan,kumar oynayan v.s bir adam değil. bensiz hayatında da değildiki zaten.

bugün bana herşeyin farkında olduğunu,hataların tek değil iki taraflı olduğunu, kendi adına herşeyin artık daha farklı olacağını, beni çok sevdiğini ve asla kaybetmek istemediğini,heleki şimdi bir çocuğumuz olduğunu ve neyin ona bunu yaşatmaya hakkı oluduğunu filan söyledi. e dedim ben bunları zaten sana çooook uzun zamandır anlatmaya çalışıyordum iş buralara gelmeden. peki bundan sonra nasıl döneyim ben dedim. dönüşü olmayan birşey yaşamadığımızı,hala herşeyi düzeltebilecek kadar birbirimize bağlı olduğumuzu birbirimizi sevdiğimizi söyledi.bunları söylemenin ve bana gelmesinin onun içinde kolay olmaığını ama herşeyden öte bir evladığımız olduğunu onun için yeniden denememiz gerektiğini söyledi.

kafam çok karıştı kızlar. biliyorum kararı vercek olan benim ama objektif olamıyorum.bu nedenle buraya yazıyorum. seviyormuyum bu adamı herşeye rağmen, evet ama ya aynı olursa korkusu.peki babam nolacak o adama ne diyeceğim. oyuncak değilki hiç bişeey. ben düzelteceğim diyor. biraz ayrı yaşayalım. herkez ve herşey durulsun.bende dedim ama kadın beyni duyguları durulmu,bende yazıyorum,fikir istiyorum işte. :uhm:

16. 19 Nisan 2009
  17. girift

girift Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eğer son bir şans vermezsen ileride pişman olabilirsin,ya da şans verirsen de pişman olabilirsin...Ama bir kez daha denemeni tavsiye ederim çünkü vicdan azabı yaşamak daha kötü,yani keşkelerle yaşamak,kaybedecek bi,r şey yok,olursa olur,olmazsa olmaz,en azından elimden geleni yaptım,şans verdim dersin...
    Hayılısı...

18. 19 Nisan 2009
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    dün akşam okudum daha bir arkadaşın konusunda çok hoşum gitti...
    denenmişi denemeyin diye yazıyordu...
    aynı fikirdeyim...
    denenmiş denenmez...
    yapamıyorsanı yıpratmadan ayrılın...
    elbette ona geri dönmeniz için binlerce sebebiniz vardır....
    ama ayrılmak için sebebiniz olduğu içinde ayrısınız...
    kendinize yeni bir hayat kurun oğlunuzla...
    yaralı ilişki sizi yıpratmaktan başka hiç birşey sağlamaz size...