eşim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve rxuxyagibixsxeker tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : rxuxyagibixsxeker
  1. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar

belki bir dert sayılmaz ama içimden geçenleri paylaşmak istedim.belkide benim gibi olanlar vardır bilemiyorum.ben 5 yıllık evli ve bir evlat sahibiyim.çok şükür iyi kötü geçiniyorum.eşim öğretmen kimseye muhtaç değilim.ben oğlumdan dolayı daha doğrusu bakacak kimsem olmadığı için çalışamıyorum.ben sizlere eşimden bahsetmek istiyorum sizinde eşleriniz böyle mi?veya bana bir akıl verin istiyorum.eşim çok iyi niyetli 35 yaşında birisi.severek evlendik.bu evlilikte erkek olan taraf benim.eşim bana bağlı değil bağımlı.kendisinin hiç bir fikri yok şunu şöyle yapalım böyle olmasını istiyorum gibi.gerçek bir erkek figürü karşımda asla göremiyorum.herşeyi ben yaparsam yapar.gelecekle ilgili asla bir fikri yokturki 700 lira kira veriyoruz.çalıştığı işte daha çok kazanabilir.yalnış anlaşılmasın onu zorlamıyorum ama neden bir evimiz olmasın veya birikimimiz sağlık için.hep ben itelicem hadi şunu yapalım hadi bunu yapalım.maaş kartı bendedir.bütün ödemeleri ben yaparım.hiçbirşeye karışmaz.sorumluluk almak istemez.birşeyi yapması için 3-4kere söylemem gerekir.bazen olmadık şeylere takar.on kere aynı şeyleri söyler.aileside takıntılı çok proplemler yaşadık.şuan iyiyiz.eşim annesinden çok etkilenir.ama annesi bunu bilmez.yani beni herzaman korur onlara karşı.annesinin hayır diyeceği birşey yüzünden günlerce gerilir.o yüzden hayır diyebilir mesela.bunun yanında tabiki artı özellikleride çok fazla.oğluma çok iyi babadır.sormadan asla birşey almaz( bu bazen kötü bazen iyi kendi insiyatifi yoktur)giydiğime yediğime karışmaz.5 yıldır dahada bağımlı olan bir erkek.hiç kendini geliştirmeyen senin açtığın muhabbetler dışında çok da söyleyecek sözü olmayan bir erkek.

karşımda dimdik duran ben düşersem yaslanabileceğim bir erkek yok maalesef.5 yıllık süreç beni çok yordu ailesi bir yandan kendisi bir yandan oğlumda çok zor bir bebekti.ben sessizsakin bir insanken şimdibağıran bir insan oldum . çok yoruldum.en ufak birşeyde ben demeden olsun istiyorum.onu yaptınmı bunu yaptınmı çok zor.2 yaşındaki oğlum neyse o da o benim için.sadece akıl istiyorum.okuyan herkese teşekkürler

2. 21 Ağustos 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    açıkçası biraz daha ot gibi yaşayan bir adam. sıfır risk sıfır dırdır. kontrol sizde...

çok güzel gibi görünse de yaşayan için monoton ve sıkıcıdır. eşim böyle olsun ister,kızar,sever,üzülür gibi kavramlar bile kullanmazsınız çoğu zaman çünkü neredeyse eşinizin duygularını bile yönetirssiniz.
    bütün kararlar kurallar sizdedir. bu yük zamanla çökertir adamın omzunu.
    biz bayanlar sırtımızı dayamayı istedğimizde o omzu yumruklamak isteriz. dalgasız bir deniz insan da heyecan ve heves bırakmaz.
    ama bu onun kişiliği ve değişmesi çok zor.imkansız değil ama zor.

sizde hayatınızı renklendirmeye bakın. başka şeylerle de meşgul olun.

arkadaş çevresi var mı?
    maç izler mi?
    hobileri var mıdır?

4. 21 Ağustos 2010
  5. rxuxyagibixsxeker

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım er_ca teşekkürler yorumun için.Bi maç izler işte. arkadaş çevresi kırk yılda bir buluştuğu bir kaç kişi okadar

6. 21 Ağustos 2010
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sürüden ayrılanı kurtlar kapmaz biraz aksiyon istiyorum deyin. biraz iteleyin. hafta da en az 2 kere şaşırtılmak istiyorum diye şart koşun. en azında bir süre sizin zorlamanızla bir süre sonrada alışkanlık haline gelerek değişebilir. ilişkinizde en azından aktif olabilir.

8. 21 Ağustos 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Sorumluluk verin eşinize bol bol.bayanssulusmile

10. 21 Ağustos 2010
  11. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    böyleside zor bi durum sürekli sizin karar vermeniz sizide yıpratıyor haklı olarak:umursamaz:

12. 21 Ağustos 2010
  13. rxuxyagibixsxeker

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    evet çok nazzo .şuan oğlumu bırakıcak kimsem yok deli gibi çalışmak istiyorum.çünkü onun birşey yapacağı yok.hani erkekler düşünürya nasıl çalışsam nerden para kazansam onları düşünüyorum.açmısın sen yicekmisin sen yersen yerim.gidelimmi sen istiyorsan gidelim.cazip gibi görünebilir ama bir birey yok karşımda

14. 21 Ağustos 2010
  15. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım haklısın sıkılmakta kadın biraz yönetilmek ister. biraz, hadi şunu yapalım, şuraya gidelim, hayır öyle değil böyle diyen bir eş ister. bi konuyu tartışıp beyin fırtınası yapmak ister. siz eğer biraz dominant bir kadınsanız oda koyvermiş kendini işte.. benim yerime düşünen, karar veren biri var nasıl olsa diyip rehavete kapılmış bence... bi taktik geliştirin. ilk önce bir konuda şöylemi yapsak böylemi yapsak diyip ona sorun insiyatif almasını sağlayın. sonra ona ne kadar doğru karar verdiğini biraz abartarak ifade edin. böyle böyle karar vermenin o kadar da korkutucu olmadığını, yanlış seçim yaptığında dünyanın sonunun gelmeyeceğini bütün şefkatinizle ona hissettirin.. mesela bi yere giderken beğendiğiniz iki kıyafet seçin hayatım onumu giysem bunumu giysem diyin. o karar versin.. bi ortamda konuşurken "hayır eşim böyle bir şeyi kabul etmez" filan diyin.. mesela arkadaşlarınız sizi bir yere davet etmiş olsun "hayatım ayşeler şuraya çağırdı ama sen rahatsız olursun diye gitmedim diyin... ne zaman dışarıya çıksanız arayın ben buradayım yada şuraya gidiyorum diye haber verin... bi süre sonra otomatikman siz aramadığınız da o size soru sorucak.. kısacası anlatmak istediğim ezberini bozun...bi süre -mış gibi yaparsanız gerçek olur. yakınımızın eşi böyleydi... ama üzerinde çok çalıştı ve başarılı oldu.. her erkeğin defosu vardır. ama yerleri farklıdır.. bu gibi şeyler sizi yormuş olabilir anlıyorum.. ama bu asla sevginizi törpülemesin. başarılar diliyorum:)

16. 21 Ağustos 2010
  17. rxuxyagibixsxeker

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    maeves çok güzel anlatmışsın aynen bir rehavet çok güvenme olayı okadar yorgunumki ama mecburum mutlu olmak için birşeyler yapmaya

18. 21 Ağustos 2010
  19. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    çok fazla sorumluluk almışsınız..
    biraz sorumsuzluk yaoın ki karşı taraf elini taşın altına koymak zorunda kalsın.