Eşimde Azosperm Sorunu Vardı Ve Hamileyim İlginç Hikayem

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve yasahin tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : yasahin
  1. yasahin

yasahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    2 aylık hamileyim çok mutluyum sorularınızı bekliyorum hem eşimde varikoselde vardı doktorumuz varikosel ensonki problem dedi eşimde 26sperm bulundu sizlerle paylaşıcağım çokşey var sorularınızı bekliyorum

Yavrum benim bunu beğendi.
  2. 24 Şubat 2009
  3. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun....
    tüp bebek galiba???????

4. 24 Şubat 2009
  5. umudumnerde

umudumnerde Guest

canım benim eşim de azosperm semen testlerinde hiç sperm yok bence sen hikayeni baştan sona anlat çünkü ben herşeyiyle baştansona merak ediyorum bu arada bebeğin hayırlı olsun Allah kucağına almayı nasip etsin sağlıklı sıhhatli

1nur86 bunu beğendi.
  6. 25 Şubat 2009
  7. banban

banban Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba öncelikle Allah yavrunu kucağına almayı nasip etsin.Benim eşimde de azosperm var hemde varikosel .Galiba azosperm olunca doktorlar varikoseli pek önemsemiyorlar bizde en son doktora gittiğimizde en son iş demişti varikosel.
    Azosperm de nedeniniz tam olarak ne idi?mikro teseyi nerede yaptırdınız sen bize anlat arkadaşım en azından bir umut olursun.

8. 25 Şubat 2009
  9. umutolsun

umutolsun umudum yine geride kaldı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba yasahim arkadasım sorununu biraz acarmısın bizimde sorunumuz genetik bende 2 aylık gebelik oluştu ama kaybettim anlat biraz fsh degeriniz testis boyutları falan nasıldı

10. 25 Şubat 2009
  11. yasahin

yasahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
  12. 25 Şubat 2009
  13. yasahin

yasahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bizdoktara gittigimizde azosperm sorunu var dedi ayrıca genetik test istedi ve test sonucu kötü çıktı eşimde doğustan azfc hormonu silik çıktı fsh degeri 30.91 çok yüksek çıktı testisleri biri diğerine göre daha küçük çıktı yani sansımız yüzde 10 du 3 doktora gittik çok kötü amaliyat olsan bile bulma ihtimalimiz çok az ugraşmayın dediler çünkü fsh testi genetik hepsi kötü çıktı umudumu yitirmek istemedim araştırıp istanbul alman hastanesinden tansel kaplancan ı bulduk eşim muayne oldu oda gercekten kötü bir durum böyle rahatsızlığı olan birçok hastamızda bulduk dedi biz elimizden geleni yapcaz ama sansınız düsük dedi yuzde 1 şansımızda olsa amaliyatı göze almıştık rabbim büyük tüm zorluklara ragmen yanımızda oldu ve eşimden 26 canlı sperm bulundu başta allah ın yardımı ve doktorun kalitesiyle bu işi başardık ama çok dua ettim eşim amaliyata girceği zaman kurban kestirdim eşim amaliyattayken birkaç evde kuran okuttuk dualar ettik aynı anda kurban kesildi.allah büyük yüzümüze güldü duanı eksik etme benim durumum hiç parlak degildi ve basardık suan tek kesem var 2 aylık hamileyim ve 5embriyom var insallah bebegimi dogurursam diger embriyolarımı da koydurucam rabbim insallah sizede nasip eder bebegini nasıl kaybettin anlatırmısı n

14. 25 Şubat 2009
  15. yasahin

yasahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet tüp bebekti eşim amaliyat olmadan önce bende tedaviye başladım ve sperm bulununca benden yumurta toplayıp döllendirdiler 10 embiriyom oldu 3 tane koydular 1 tane tuttu suan 2 aylık hamileyim

16. 25 Şubat 2009
  17. zhrcnr

zhrcnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yasahin merhaba.ben bayadır girmiyordum bu topiğe.konyanın içinde mi oturuyorsun

18. 25 Şubat 2009
  19. zhrcnr

zhrcnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde birinci tüp bebek denememizi 1 ay önce yaptırdık.eşim ameliyat oldu sperm bulunamadı.2,ciyi bizde istanbul alman hastanesinde düşünüyoruz.ama nasıl olcak,nerde kalcaz.masraflımı olur diyede düşünüyorum.o hastanede emre beyi çok duydum.yasahin sizin doktorunuz nasıldı?emre beyi duydun mu?hastaneyi tavsiye edermisin?ne kadara mal oldu?kusura bakma çok soru sordum ama.yardımcı olursan sevinirim.