Eşimde Sperm Azlığı ve Hareket Sorunu Çıktı. Lütfen Yardım

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve deniz0509 tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : deniz0509
  1. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar,
    uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
    çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok:a015:senağlamasenağlamasenağlama

2. 17 Şubat 2009
  3. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    canım moralini bozma..az derken ne kadar az mesela..aşılama için de yetersiz mi..biz de de aynı durum..1,5 yıl korunmasız + 2 aşılama sonuç yok..varikosel var mı eşinde..eşim ameliyat oldu varikoselden..tek umudumuz o artık..sonuç değişmezse tüp bebeğe gidicez..1 tane canlı sperm gerekiyor sadece..umudunu kaybetme sakın..sadece gereken tedavileri yapın,hiç sonuç alamazsanız tüp bebekle mutlaka olur..iyi ya sende bir sorun yok..bu da bir teselli olsun sana ve kafan rahat olsun..:içelim:

4. 18 Şubat 2009
  5. massive27

massive27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar benim de eşimde varikosel çıktı ve ameliyat oldu 1 yıldan fazla oluyor sperm sayısı fazla ancak hareket sayısı az çıktı.yarın tekrar bir film çektireceğiz ve sonuca göre doktor bir verecek.gerçekten zor bir durum ama bizim eşlerimizden daha güçlü olmamız gerekiyor ki onların da daha çok moralleri bozulmasın.umut insanın en iyi ilacı galiba .umarım isteyen herkese Allahım nasip eder.ben de rahim filmi çektireceğim bir problem görülmüyor ancak yine de içimizin rahat etmesi lazım.eşinde varikosel çıktıysa doktorlar ameliyat öneriyorlar kolay bir ameliyat.ama sonuçları 6 aydan sonra kendisini gösteriyor.umarım sizin ki daha çabuk sonuçlanır. bir de ibrahim saraçoğlu var onun keçiboynuzu kürü sperm hızını artırıyormuş.internetten bulabilirsin sitesini.denemekte fayda var diye düşünüyorum.

6. 19 Şubat 2009
  7. mavioje

mavioje çok bekletme gel artık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşim de de siperm azlığı ve hareketsizliği vardı 4 aralıkta ameliyat oldu 4 marttan sonra tahlil yapılacak inşallah düzelme olmuşturyoksa 2. aşılamayı yaptırmayı düşünüyoruz 1. aşılamam ameliyattan önce yapılmıştı eşinde varikosel varsa bekletmeden ameliyat olsun

8. 22 Şubat 2009
  9. katar38038

katar38038 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

10. 18 Nisan 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canim ayni konuyu 10 kere actin galiba basta sakin olmalisin bence
    boyle telas yaparak birseyin ustesinden gelemzsiniz
    gecmis olsun esine ins dogal yoldan hamile kalirsin

12. 23 Nisan 2009
  13. hypnoz

hypnoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar yazışmalarınızı uzun süredir takip ediyodm ama fırsat bulup kayıt yaptıramamıştm benim eşimde de varikosel şikayeti var.sperm sayı azlığı ve hareketsizlik var. uzun zamandır tedavi görüyordu ama sonuç alamadık.şimdi bitkisel kürlere başlamayı düşünüyorz. bir arkadaşımız bitkisel tedavi ile 3 ayda hamile kaldı. bizde aynı merkeze gitmek istiyoruz aranızda bitkisel tedaviyle ilgili bilgisi olan var mı????

14. 10 Haziran 2009
  15. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.