Eşime Alkolü bıraktıramadım.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve beste2006 tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : beste2006
  1. beste2006

beste2006 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. eşimle severek evlendik. 17 aylık evliyiz. alkol kullandığını biliyordum. ama evlenince bırakacağını, iş güç stresinden bıktığını , ailesininde ona hiç destek olmadığını ve alkol almazsa kafayı yiyeceğini söylüyordu. akşamları içerdi bilirdim.evlendik.hala içmeye devam ediyor. öylede hastaki anlatamam sizlere. doktora gittiğinde doktor çok ağır ilaçlar verdi kendisine.bıraktı o dönem. ilaçları bitti(2 ayda)yine başladı. öyleki doktor kendisine bu hastalığın sonu kötü eğer 1 sene daha alkol almaya devam edersen siroza çevirir demiş.günlerce ağladım. kendisiyle konuştum.** benimle bunun içinmi evlendin? rahatszılığın olmasa istediğin kadar iç ben sana karıştımmı, ama lütfen ikimizi düşün. daha yeni evliyiz. bebek istiyoruz. ben seninle yaşlanmak. torunnlarımızı görmek istiyorum dedim. yalvardım bırak** diye. bana bende bırakacam tamam içmeyeceğim diye söz verdi. ve yine bir haftadır bu 3. içmesi. öyleki eşim sarhoş olana kadar içer. yani bir iki dublede bırakmaz içkiyi.
    ne yapacağımı şaşırdım. ailesi zaten biliyor ve tepki vermemişler hiç. şükürler olsun içip içip etrafa yada bana saldırdığıda yok . sarhoş olur direk yatağa geçer yatar. yada bana sırnaşıp durur.
    ne yapmalıyım?nasıl alkolü bıraktırırım? acaba ya ben ya alkol mü desem? inanın bilmiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var......

2. 16 Ocak 2009
  3. ikrar

ikrar Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok bunalmıs durumdasınız anlıyorum gercekten
    benim babam da yıllarca alkol aldı sizinde dediginiz gibi bize bi zararı yoktu
    ama işte kendısıne zarar verdıgı ıcın cok uzulurduk
    hep bırak bak kötüye gidiyo dedıgımız zaman ben ıstedıgım an bırakırım bana bısey olmaz derdi
    haıkaten bundan 10 sene once bı gun dedıkı ben içmiycem bı daha :a015:
    bıdaha ıcmedı ınsan ıradsdesı ıle ılgılı bısey bu :a015:
    ve bıraz psıkolojık destek
    cunku babamda destek aldı
    bız evde babama destek olduk annem yardımcı oldu
    canım yasadıklarını cok ıyı anlıyorum ınan
    yardımda almıs ama sonuc alamamısnız
    acaba hastanede yatarak tedavı olsa nası olur
    ıkna edemezmısnız
    sevıyosunuzda :teselli:
    cok uzgunum ınanınkı :a015:
    allah yardımcınız olsun
    sabır dayanma gucu versın sıze rabbım

4. 16 Ocak 2009
  5. beste2006

beste2006 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım tsk ederim cvp fikirlerin için.bebek çok istiyordum ama bugün anladım. bebek yapmayacağım. gündüzleri içmez. içmeyincede titremesi falan olmuyor. dikkat ettim hep. esnaf kendisi. işindeki en ufak bir sorunda kafasına çok takıyor ve içmeyince uyuyamıyorum aklımdan çıkmuyor diyor...ama banada alkolik olacak gibi geliyor. terapiste asla gitmez biliyorum. senağlama

6. 16 Ocak 2009
  7. asiye1985

asiye1985 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ay canım benim okuyunca çok üzüldüm...allah yardımcın olsun.bu zamana kadar ikna edemediysen işin biraz zor ama imkansız da değil.anlamıyorum ki doktorda o kadar olayın ciddiyetini anlatmış kendisine... kendine kastı mı var bu adamın.bence ailesini ve çevresindeki herkesi devreye sok.el birliğiyle bir kez deneyin bakalım.mutlaka tedavi görmesi lazım alkolü bırakmak için iradesi zayıf birisi belli.sende lütfen sakın çocuk falan yapayım deme.ilerde allah göstermesin ama hiç bir çocuk akşam işten eve geldiğinde içki masasına oturan bir babayı haketmiyor bence onunda psikolojisini düşün onun için hiç sağlıklı bir ortam değil çünkü bu mazallah tüm hayatını etkiler....inş seni kırmamışımdır.alkol denince tüylerim diken diken oluyor....dediğim gibi muhakkak çevrendekilerden yardım al.

8. 16 Ocak 2009
  9. ikrar

ikrar Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bısey daha soyluycem
    alkol problemı ıle doktora gıttıgınız zaman onlar bı takım ılaçlar veriyolar
    ve onlar tıksındırıyo gercekten
    yani benım babam oyle bıraktı bırazda
    yanı sen ıkna etmeye calıs
    :a015:

10. 16 Ocak 2009
  11. beste2006

beste2006 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok tşk ederim.a.s. hastalıkları: karaciğer büyümesi, yağlanması, şekil bozukluğu, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol........

etrafında sözünü dinleyeceği bir büyüğü yok. yani varda tamam der geçiştirir. dayısı çok konuştu bırak diye..

arkadaşları çok kötü. yani hemen hepsi içen insanlar. akşam olunca biri çağırmazsa diğeri mutlaka çağırıyor. psikolijik destek almaz. evlenince içmeyeceğim dediği için inandım ona. bu sözünü hatırlattım ona defalarca. akşamda msj çekip: lanet olsun sana inandım yazdım ve tel kapattım. çok konuştum onunla. artık kesin bir tepki vermeyi düşünüyorum. ama nasıl ne tepki vercem bilmiyorum.senağlama

acaba çok sert bir tepkimi vermem lazım?

12. 16 Ocak 2009
  13. Canım öncelikle zor bir durum üzüldüm ama gelelim basına..bile bile lades demişsin inan ki aşkımdan ölsem evlenmezdim alışkanlıklar insanı esir alıyor..
    gözü yuvasını görmez içerse sana bi şey olsa fark etmez..ama madem kendini ateşe atmışsın o zaman mücadele edeceksin..
    en basta eşinin üstüne gitmeden ona kabul ettirmelisin alkolün kötü oldugunu ve hata yaptıgını..eşin abartmış..umarım bırakır..

14. 16 Ocak 2009
  15. sert tepki ne yapar bilmiyorum bu durumu yasayan eşine içkiyi bıraktıran var mı onlar yazsın biraz buraya..ama bak dene uğraş bir süre ve asla çocuk yapma olmadı cok üzerse seni emeklerin işe yaramazsa süre ver ona ve boşan canım hayatın kaymasın.bir insnaın hayatı yüzünden bir insanınki bozuluyor aşkın kölesi olma aşıksan da katlanma.bunun ileri boyutu var ve sürekli içilen bir evde ne bereket ne huzur olur..insan ölçülü olmalı her seyde..:1no2:

16. 16 Ocak 2009
  17. paprikaa

paprikaa Guest

Cnm yaa benim babamda kendini bildi bileli hep içer.. Kızmayın ama o yüzden ben ondan nefret ediyorum. içince dengesiz dengesiz hareketler yapıyor. Çok sinir bozucu oluyor. Alkol kullanan erkekler bana bu yüzden çok itici geliyor. Davranışları çocuklaşıyor. Zor bi durum. Hele hele kocanız ben tedavi olmam diyen türlerdense işiniz zor.. Benim babam hiç söz dinlemiyor hep içer. İçkide beraberinde bütün kötülükleri getirir...

18. 16 Ocak 2009
  19. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    9
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım böyle bir akrabamız var..yıllarca tedavi gördü...kızın biri evlendi iki çocuk yaptı..şimdi çocuklarımı da alır giderim diyor...çok aşıktı seviyordu düzletirim diyordu şimdi olmayınca inceldiği yerden kopsun diyor..diyeceğim ASLA BEBEK YAPMA!çünkü ilaç uyuşturucu tedavisi bahane geçmiş e yaşadığı psikolojik travmadan böyle ve beyinde biter..eşinin kararlılığı önemli..