Eşime karşı hep suçluluk duyuyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve handane tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

21 Aralık 2009
    Konu Sahibi : handane
  1. handane

handane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    sadece bunu sizinle paylaşmak için üye oldum.
    belki bir vicdan rahatlatma, belki güzel şeyler duyup rahatlama belki de aynı şeyleri yaşamış birileri varsa dertleşme isteği bilemiyorum. elbette olumsuz eleştiri de yapılacaktır.
    ama insan içinde tuttukça sorunu daha çok büyütür, anlatınca sanki çözülmüş gibi rahatlar ya benimki de o hesap.
    çok şükür ki çok güzel ve yolunda giden bir evliliğim var. eşimin ilgisini sevgisini anlatamam.elbette ben de ona karşı aynı durumdayım. gel gör ki ona karşı hep kendimi suçlu hissediyorum.
    eşimle tanışmadan önce birkaç kişiyle görüşmüşlüğüm vardı. cinsel bir birliktelikten bahsedemem ama öpüşme, sarılma oluyordu. eşimse yakın arkadaşları sürekli sevgili değiştirip çok rahat hareket ettikleri için bu tür ilişkilerden nefret etmiş ve hep uzak kalmış.
    tanıştığımızda bana geçmişime dair hiçbir şey sormadı. ben de anlatmadım. sadece görüştüğüm ilk kişinin kendisi olmadığını söylemiştim. ayrıntısını ne o sordu ne de ben anlattım. ama o beni bu anlamda çok masum sanıyor ve sürekli "senin tek aşkın, tek erkeğin benim" diyor. ben de şu durumda hep öyleymiş gibi hisssediyorum, öncesi yokmuş gibi... ama var işte ve kendimi yiyip bitiriyorum. sürekli onu kandırıyor konumundayım. belki en başta anlatmış olsam ve o da beni isteyip istemediğine ona göre karar verse bu durumda olmazdım. insan kaybetme korkusu yaşayınca sağlıklı düşünemiyor.
    anlatmaya kalksam bütün büyü bozulacak. bu şekilde de içim rahat değil. sadece yüzüne her baktığımda içimden "beni affet aşkım." diyorum. mafoldumben

2. 21 Aralık 2009
  3. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    geçmiş geçmişte kalmış boşverin bence bunları takarsanız eğer,evliliğinize zarar verirsiniz,hepimizin geçmişte yaşamışlıkları vardır elbette,ama lütfen geçmişe bi sünger çekip geleceğinize bakın...önemli olan gelecek...

4. 21 Aralık 2009
  5. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok abartıyorsunuz
    sonuçta o sizin geçmişiniz,eşininz hayatınızda olmadan önceki dönem
    eşinizin geçmişiniz hakkında hesap sormaya hakkı yok,sizin de kendinizi kötü hissetmeniz anlamsız
    eğer eşiniz en başta sorsaydı anlatırdınız elbet
    ama o sormadan pat diye ben senden önce şunları şunları yaptım demek olmaz
    bence kendinizi boş yere sıkmayın..hem eşinizin de sizden önce bu tarz yakınlıkları olmuştur elbette
    o nedenle geçmişe takılmayın bir sünger çekin ve yaşadıklarınızın arkasında olun

6. 21 Aralık 2009
  7. jaleex

jaleex Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben işim gereği neler duyuyorum canım ya sorun ettiğin şeye bak.evliyken eşini aldatanlar var sen ne yapmışsınki ne var bunda ortada bi aldatma falan yokki

8. 21 Aralık 2009
  9. handane

handane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim yorumlarınız için.
    eşimin benden önce bir birlikteliği olmamış.
    bu konularda dikkatlidir kendisi.
    biz tanıştığımızda da aileler devreye girip söz yüzüğü takılana kadar elmi tutmuşluğu yoktur.
    o böyle olduğu için ben de bu kadar sıkıntı yapıyorum zaten

10. 21 Aralık 2009
  11. jaleex

jaleex Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nillt çok doğru söylüyorsun

12. 21 Aralık 2009
  13. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bence bu konu üzerinde bu kadar düşünme... sonuçta senin hayatındaki ilk erkek olmadığını biliyor... ayrıntısını anlatmanı istese bile anlatman çok saçma... geçmiş geçmiştir bugününe getirmediğin sürece...

eğer hala aklında geçmişte birşeyler paylaştığın insanlar ;onlarla aşka dair yaşadığın duygular varsa evet kendini sonuna kadar suçlu hisset...

eğer onun senin tek erkeğin olmadığını düşünmeni gerektirecek şekilde aklın eskilerdeyse de suçluluk hisset...

ama ondan önce yaşadığın hiçbir şey için ona karşı sorumlu değilsin...bunu unutma...

bence bu konuyu kendi içinde çözümle bir an önce yoksa senin bu ruh halinle anlatamayacağın huzursuzluğunu ona da yansıtırsın...

14. 21 Aralık 2009
  15. jaleex

jaleex Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    senin için rahat olsun bence sorun haline getirecek gerçekten bişey yok mutluysan birde tamamdır mutluluğun tadını çıkar

16. 21 Aralık 2009
  17. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    kaldı ki senden önce bir ilişki yaşamamış olmasının hiç önemi yok...
    senden önce bir sürü ilişki yaşasaydı inan bunun pişmanlığını zerre kadar hissetmezdi...

18. 21 Aralık 2009
  19. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.201
    Ödül Puanları:
    563
    Kafanıza takmayın bunları artık geçmiş geride kaldı artık..
    Gayet mutluyum diyorsunuz kendinizide yıpratmayın bu kadar..
    Siz sadece mutlu olmaya bakın gerisi zaten boş..
    Hayatın getirdiği güzellikleri yaşayın eşinizle bunları düşünürseniz evliliğinize zarar verirsiniz...