Eşime Kayınvalidemi savunmaktan sıkıldım:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve inar80 tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

4 Eylül 2009
    Konu Sahibi : inar80
  1. inar80

inar80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    123
    Benim canımı sıkan biraz daha farklı bir durum.
    Eşimin ailesi ile ilişkileri çok iyi değil,evlenmeden önce de iyi değildi,şimdi de değil.
    bizim evlilik sürecinde ne maddi ne de manevi anlamda büyüklük yapmadılar.Üstüne köstek oldular.eşim yanlışı kim yaparsa yapsın tepkisini koyar,o süreçte ben de yıprandım çok üzüldüm falan.Ama eşimin ben annemlere gitmicem demesini de doğru bulmadım.Onu ikna etmek için uğraştım.Ben de sinir olduğum ve davranışlarını yanlış bulduğum halde;eşimin öfkesini körüklememek için, annesi ile ilişkisi bozulmasın diye sanki annemi savunur gibi onu savundum.
    Ben tam normale döndü diye düşünürken onlar yine bişeyler yapıp kızdırıyorlar eşimi, ben yine aynı şeyleri yapıyorum.Ama canım olaya öyle bak, şöyle bak...vs.
    Ama sıkıldım,hem de çok.Artık savunmayacağım ne yaparsa yapsın,olumsuz bişey de söylemem ama olumlu da konuşmıcam.
    Gerçi bu kararı veriyom,sonra da vicdan azabı duyuyorum,o annesi ile kötü olunca kendimi kötü hissediyorum, ne yapmalıyım sizce?

2. 4 Eylül 2009
  3. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Ailesinin hataları varsa siz neden her defasın da arabuluculuk yapıyorsunuz? Ya da neden kendinizi suçlu hissediyorsunuz? Kendinizi bu kadar yıpratmayın bence....

4. 4 Eylül 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.417
    Ödül Puanları:
    463
    canım bence sen ana-oğul arasına girme kötü olan sen olursun sonra, bi dertleri varsa kendileri halletsinler, ana-oğul bunlar bu gün küser yarın barışır, sen niye kendini yoruyosun üzüyosun ki

6. 4 Eylül 2009
  7. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    olayları biraz daha açıkla istersen

8. 4 Eylül 2009
  9. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    kim haklıysa onu savun kendini daha iyi hissedeceksin ve kimseyede haksızlık etmemiş olacaksın

akşam başını uyumaya koyduğunda rahat rahat uyuyacaksın

zemuszemus :kahve:

10. 4 Eylül 2009
  11. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Canım burada seni en iyi ben anlarım. Çünkü aynı durumu bende yıllarca yaşadım. Hatta bir keresinde süpermarketin içinde ailesi yüzünden birbirimize girmiş, boşanmayı bile düşünmüştük.
    Bence sen genede doğru olanı yap, ben öyle yaptım. Allahıma şükür yıllar sonra (yaklaşık 12-13 yıl sonra) eşime kabullendirdim ailesini. Gerçi tam istediğim gibi olmadı ama hiç olmazsa eskisi kadar kopuk değil.
    Ben her ne pahasına olursa olsun kendi doğrularımı savundum eşime, ama bu sırada kayınvalidemlede konuşup hatalarını söyledim. Kayınvalideme "bu senin çocuğun, kanın canın, ben bir kalemde siler atarım eşimi ama sen atamazsın. Hayatta 2 oğlundan başka kimin var senin. Lütfen biraz daha anlayışlı olun" dedim. Gerçi bizim olayımızda suçlu olan her iki taraftı ama neyseki sonunda işi düzeltmeye başladık.
    İnşallah sende aralarını bulursun benim gibi.

12. 4 Eylül 2009
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Neden ana oğlun arasındaki konulara müdahale etmeye gerek duyuyorsunuz ki?:uhm:

14. 4 Eylül 2009
  15. dileginim

dileginim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede sen karışma sonra kötü olan sen olursun

16. 4 Eylül 2009
  17. inar80

inar80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    123
    Mesela kayınvalidem bizim evliliğimiz aşamasında söylemleri ile değil,davranışları ile engel çıkarıp durdu,Biz finanse edeceğiz dediği evliliği, bize habire iş çıkarıp durdu,Biz de huzursuzluk olmasın diye herşeye evet dedik.o da benim yüzümden.
    Sonrasında o kadar borçlu iken bile habire mali destek istedi,benim yüzümden verdik yine.
    Sonra kızını evlendirirken yine bize bişeyler yaptırmaya çalıştı ona da ben yine sebep oldum.Şimdi ona aldığı eşyaların bir kısmını da biz ödüyoz.
    Bu arada bir de çokca yalan söyleyince ve herşeyi göstermelik yaptığı için eşim zıvanadan çıkıyor.Hiç benzemiyolar,eşim acaba gerçek çocukları değil mi diye düşünüyom o kadar
    .

18. 4 Eylül 2009
  19. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bundan sananeki?

boşver sonra kötü sen olursun hiç karışma...

ne olursa olsun onlar ana oğul sen el kızısın....

karışma bence...