eşime nasıl destek olabilirm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve emelsim tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : emelsim
  1. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    ben yeni katıldım aranza.ya ben 10 aylık evliyim.eşimle aynı yerde çalışlıyoduk orda tanıştık evlenmeye karar verdikten sonra patrona söledik evlilik olursa biriniz istifa etcek dedi tabş bizde etmedik 7-8 senemizi boşa vermedik her neyse tamiznatımı aldım çıktım eşim çalışmaya devam ederken 1 hafta sonra onuda çıkradılar tazmiantını verip.düğün eşya borçlarımız çoktu ödedik rahatladık tabş işsiz kaldık be ii kötü bir iş buldum çalışıyorum.eşimede bulduk ama hiç memnun değliz maaşı az gece 12 de felan geliyo uzun süre çalıişabileceğibir yer değil.8 sene eski işyerine bağlı çalıştı düz lise mezunu genelde eml mezunu arayo işverenler.eşim kendi işimiz kuralım iye aklından geçiryo ne kurcağıı belli değil ama bu bzim için zor olacağını bu riske girecek imaknımızn olmadığını düşündüğüm için pek sıcak bakmıyorum.ona da bişey de diyemiyorum yap yada yapma diye zaten morali bozuk iş yüzünden.napcamı şaşırdım.ailelerde hiç sıcak bakmıyo bu fikre.benimki böle riske girmeden hiç bişyein sahaibi olamıyacğı düşüncesinde. valla evlilik çok zormuş yaa

2. 23 Temmuz 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence de ciddi bir sermaye olmaksizin ve kafanizda %99 basarili olacak bir proje yoksa kendi isinizi kurmak cok riskli... elinizdekini avucunuzdakini buna yatirinca stresiniz ikiye katlanicak zaten. bence is bakmaya devam edin. evinize gelince kafaniz dinc olsun. kendi isiniz olsa surekli battik mi ciktik mi, senetleri odeyecekler mi odemeyecekler mi... bir suru dert. kaldi ki is batirma luksunuz de yok. deneriz olmazsa is arariz yine deseniz. Allah yardimciniz olsun ne diyeyim...

4. 23 Temmuz 2010
  5. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288

Durumunuz zormuş ve cidden eski patronunuzun yaptığı çok ayıp bir şey.
    Allah böylelerini ıslah etsin...
    Size gelince;
    Ek iş yapabilirsiniz belki?
    Elinizden incik boncuk işleri geliyor mu mesela?

6. 23 Temmuz 2010
  7. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşım iş falan kurmayın asla. O kadar ıvır zıvır masrafı var ki elinize hiç bir şey kalmaz. Vergisi ssksı stopajı bilmem nesi çok masraflı oluyor. Ayrıca da aklı hep işte olacak ve yine geç gelecek. Başkasının yanında çalışınca işten çıkınca aklını tamamen evine veriyor ama kendi işi olunca aklı hep işte olacak. İzin günü,bayramı vs. olacak mı belli değil. Asla tavsiye etmiyorum iyi düşünün derim ben...

8. 23 Temmuz 2010
  9. zynpkvsr

zynpkvsr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben esine katılıyorum canım hayatta risk almak gerek bazen imkanınız varsa en güzeli kendi isinin olması baskasının emrinde calışmaktan cok daha iyi canım ben dogum yaptıktan iki gün sonra esim isten cıkarıldı acımıyorlar adama hic benim esimde askere gidecek şimdi gelince insallah kendi işini kuracak bende arkasındayım onun riskli belki ama o riski göze almak gerek bence

10. 23 Temmuz 2010
  11. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede. yeni iş alternatiflerine bakın bi.

12. 23 Temmuz 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    İş kurmanın eldeki kısıtlı parayla yapılebileceiğini düşünmüyor.
    Evet hayat bir risktir ama bir birikimin olması gerektiğini düşünüyorum; böyle bir işe kalkışmak için.
    Dükkan kirası, sermaye, muhasebeci ücreti, eleman sigortası, KDV, stopaj, dükkan giderleri (elektrik-su-telefon vs..) düşündüğünüz çok daha büyük bir masraf kapısı oluyor.
    bence eşinizi iyi kötü bir yandan iş baksın, ya da bir müddet daha dişini sıkıp idare etsin.
    o eski patronun da yatacak yeri yok gerçekten..

14. 23 Temmuz 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eğer elinizde bir birikim yoksa, nasıl iş kuracaksınız o kısmı anlayamadım.
    Böyle bir şeye girmeye imkan yok zaten bu koşullarda.
    Eğer belirli miktar birşeyler varsa, iyi düşünmek lazım,
    ne getirir, ne götürür.
    Kendi işinin sahibi olmak çok daha zor olabilir.
    Umarım eşiniz en kısa zamanda bir iş bulur.
    Allah yardımcınız olsun.

16. 23 Temmuz 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.139
    Ödül Puanları:
    463
    bence ne iş yapacağınıza bağlı, sende çalışırsın
    iş kurmak riskli evet ama ne iş yapılacak, işin matematiği nedir, bunlar güzel planlanırsa neden olmasın, kredi imkanları araştırılır bulunursa olabilir,
    iş kurmaktan bu kadar korkmamalı bence, henuz çocuğunuzda yoksa daha cesaretli olmalısınız

18. 23 Temmuz 2010
  19. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    beni dinlediğiniz cevap verdiğiniz ve tavsiyelriniz için çok teşekür ederim arkadaşlar.Allah hepinizden razı olsun.birilerine derdini aktarmak çok güzel ama dinlendiğini görmek çok daha güzel birşey :) bu bile ii geldi bana