eşime sessiz kalıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mehtapguzeli tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : mehtapguzeli
  1. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar 5 aylık evliyim ve evdeyim çalışmıyorum. ama artık sıkıldım. bişiler yapmak istiyorum kurslara falan gitmek ama eşime bişey diyemiyorum çünkü kıskanç bi insan.ve her dışarı çıkmamdan rahatsızlık duyabiliyo ama bişey demiyo fazla dışarı çıkmadığım için, eşim sabah 7 de çıkıyo akşam 7 de evde oluyo ve ben hep evdeyim eekte yok istemiyorum zaten şu an için. neyse,anlıcanız bişiler yapmak istiyorum örneğin ehliyet kursuna itmek istiyorum araba kullanmayı öğrenmek istiyorum. ama kıskançlığından dolayı yollamaz. beraberde pek vakit geçiremiyoruz hafta sonu tatil oluyo fakat ya kayınvalidemde kalıyoruz ya benim ailemde, evde kaldığımız zamanda demiyo ki el bi yere kaçamak yapalım bu haftada bi yerlere gezmeye gidelim beraber alışverişe çıkalım yok. evlendiğimizden beri hep böyleyiz hadi kendisinin arabası yok ama kayınpederimin var arada alıp arabayı bi yerlere çıkabiliriz. ama yapmıyo araba alcazda bu sene içinde gezicez. bilmiyorum sıkılıyorum artık. galiba ben kocamla bişiler yapmak istiyorum o yanaşmadığı içinde sıkılıyorum. aşkalarından duyuyorum eşleriyle alışverişe çıkıyolar çay içmeye çıkıyolar bi yerlere piknikti eylenceydi yapıyorlar. enim eşim markete ider eksik olan şeyleri almaya, demezki sende gel canım hem ezmiş hava almış olursun hem karı koca alışveriş yaparız. o gel demeyince bende geyim mi deme cesaretini bulamıyorum. saolsun işey istediğim zaman lır canın bişey istiyomu der ama benim derdim başka.azı şeylerde kıskançlığından kaynaklanıyo nasıl aşılır bu bilemedim. :gitme:

2. 7 Ekim 2010
  3. bol

bol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    101
    canım o söylemiyosa sen teklif et bekleme yani kötü bişe istemiyosunki sonuçta istedğin şeyler gayet normal ve karşındaki yabancı değil kocan yani.ayrıca herhafta bence annene yada kayınvalidene gitmektende vazgeçin kendinize ait bi hayatınız olsun her hafta her hafta yani bide kalmaya gitmeniz bana yanlış geldi.

4. 7 Ekim 2010
  5. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Suzi seni sakarya topiğinden biliyorum.Aynı zamanlarda evlendik sanırım.
    Herkes aynı olmuyor.Bende artık biraz evde oturayım diye dert yanıyorum.Eşim gezmeyi çok sever.Her yere birlikte gidelim ister.Sende bu konuyu dile getir niye çekiniyorsunki eşin o senin

6. 7 Ekim 2010
  7. hayat7681

hayat7681 3 prensim benimle Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    açık açık ne yapmak istediğini söyle.
    bu kıskançlık aşırı bence
    sonuçta yanlız gitmeyeceksinki eşinle gideceksin,
    ne varki bunda söyle tabi

8. 7 Ekim 2010
  9. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    e cani izin vermez diye bastan dusunursen tabi izin vermez karsisina supheli bakislarla acaba izin vercekmi diye cikarsan oda bunu fark eder ve izin vermez tabi sen kendinden emin bi sekilde ( ama tatli dille) derdini anlat evde sıkıldığını anlat, israrci ol onunde sonunda nasil olsa ikna olucak hep evde kalamazsin ya

10. 7 Ekim 2010
  11. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    açık açık konuşun canım buraya yazdıklarını ona söyle
    anlayış gösterir umarım

12. 7 Ekim 2010
  13. ozlm_

ozlm_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede hadi ayrı çıkmanı kıskanmasını anlıyorum ama sen niye en güzel zamanlarını evde geçirmek zorunda kalasın ki.. Cesaret edemicek ne var eşin o senin güzellikle anlat sıkıldığını hafta sonu ailelerle birlikte geçirmek yerine birlikte vakit geçirin. Güzelce izah ettiğinde bence anlayış gösterecektir ama sende kendinden emin olarak konuş birlikte yapılan aktiviteler sana yapılan bir jest değil yapılması gereken bişey zaten..

14. 7 Ekim 2010
  15. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Bu akşam eşine . . Kocacığım evde oturmktan çok sıkıldım . . Araştırdımda ehliyet kursuna gitmk benim için çok faydalı olucak de. . Birde geçen komşular bahsetti şurda bi cafe varmış. . Her giden çok begenmiş.Bizde bu akşam bi çay içmeye gidellimmi hemde hava alırız de . .
    Sen teklif etmeden adam ne bilsin senin isteklerini

16. 7 Ekim 2010
  17. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    5 yıldır bu problemi aşmanız gerekiyordu, nasıl alıştırırsan öyle devam edersin,
    her insanın eşinden ayrı bir kişiliği var , ayrı yapması gereken şeyler olmalı. bir hobi kurs spor vs..
    paylaşabileceğiniz şeyler olmalı. güzel güzel anlat bence. tabiki her insanın bazı sınırları olur ama bu kadarda olmaz.hiçbirşey yapmadan birşey üretmeden sevdiğin şeylerle ilgilenmeden tamamen kendini eve kapatırsan ev işi, ve eşe adarsanız kendinizi, bir süre sonra bunalıma girersiniz.
    güzel güzel konuşun derim ben......

18. 7 Ekim 2010
  19. aebruli

aebruli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yenı evlisiniz böyle gelmiş böyle gtmesıne izin verme.buraya yazdıklarını dürüst bi şekilde güzelce ttalı dille onunla paylas anlat ona.eminim anlayış gösterecektir...