eşimi çok kıskanıyorum..Kendimi nasıl engellemeliyim..?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve feyza25 tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : feyza25
  1. feyza25

feyza25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merbaha..eşimi çok kıskanıyorum ...kendimi nasıl engelleyebilirim

Son düzenleme: 29 Şubat 2012
  2. 19 Haziran 2010
  3. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    eşinin bi yanlışını mı gördün ki arkadaşım,ona göre yorum yapcam da
    cıvık kadınlara nasıl davranıyor?

4. 19 Haziran 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bu kıskançlık bende de var. çevredeki bayanlar gereksiz yersiz bir cıvıklıkta bulunsun hemen uyarırım. senin yüzünden diyip kızaarım. eşim henüz bıkmadı. alttan alır hep. bugün bayanlarla konuştun mu deyip ne var ne yok sorarım. eşimin tüm hesaplarını karıştırırım.... maelesef kendime engel olamıyorum.

belki kendinizi biraz çekip sizde gizemli olursanız. eşiniz sizdeki bu değişikliği merak ederek yine eskisi gibi olabilirsiniz.

sizde bu durumu tetikleyen ne oldu?

6. 19 Haziran 2010
  7. feyza25

feyza25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eşim kendini esirgemiyor..mesela iş yapacağı kadın yanına oturdu diyelim kadın iyice yapışıyor kendine ama eşimde kendini esirgemiyor..ben kendi gözlerimle görüyorum bana kıskandığın için sen öyle görüyorsun biz öyle samimi oturmuyoruz diyor..bilemiyorum bazen gerçekten benmi öyle görüyorum diye düşünüyorum..

bu anlattıklarınız aynen bende var..ama hesaplarında gördüklerimi mecburen soruyorum oda patlıyor..aramda bişey yok artık bıktım diyor..hiç güvenmiyorum eşime hemde hiç..ama bu onla ilgili değil de etrafımdaki tüm erkeklere güvenmememle ilgili galiba..birde ilgisizliği üstüne tuz biber oluyor işte..

şu sıralarda doğum yüzünden kilo falan da aldım kendimi çok çirkin hissediyorum ve onu kaybetme korkusu yaşıyorum daha çok üstüne gidiyorum..oda bana yardımcı olmak yerine uzak kalıyor..

8. 19 Haziran 2010
  9. melike_ecesuu

melike_ecesuu Evli, Mutlu,Çocuklu <3 Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    198
    canım inanki bende cok üzüldüm okuyunca yeni dogum da yapmıssın bence onun stresi var üzerinde bitanem...
    keşke eşine kıskandıgını belli etmeseydin bir erkege kıskandıgını belli etmicekmişsin bende farkında olurum bazen benim eşim polisss cevikteyken kızlar yola diziliyolardı o göreve giderken gördüm sadece uyardım sonucta oda erkek tabi bakana bakıcak napabilirim engel olamam ki buna.......
    şimdi sen aklındaki tüm o kemiren fikirlerin hepsini sil....
    sonra eşin eve geldiginde güleryüzle öpücükle felan karsıla aranaızda hiç bişi olmamış gibi...
    ve bidaha da asla öyle sözler sarfetme emi canım....
    bak iki tanede bebişiniz varmış eger seni sevmese gözü dısarda olsaydı coktannnn seni terk ederdi ....
    o dısardaki cıvık kızlara da böellikle fırsat vermemiş olursun bitanem.....
    eşim işi geregi konuşkan ve kibar demişsin canım konuşkan adamdan zarar gelmez bundan eminol eger konusmuyosa ozaman kork derim...
    inşallah aranız düzelir rabbim yar ve yardımcın olsun canım....

Son düzenleme: 19 Haziran 2010
  10. 19 Haziran 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    biraz daha kendinize zaman ayırmaya çalışın. imajınızı değiştirin. zaten bebek büyütüyorsunuz yoğunsunuzdr ama daha da yoğunlaşın.
    üzerine çok düşüp bunalttığımız eşlerimiz biz kendimize daha fazla zaman ayırınca emin olun alarma geçerler. ben eşime hergün soruyorum bugün bayanlarla konuştun mu.. sana çok tatlısın dediler mi falan die hep espiriye vurarak soraraım ma diyelim ki sormadım. ertesi günde yoğun bir program saydım çıldırır. sevmiyor musun beni bugünü hiç sormadın falan diye.
    sormama kızsada sormamış olmam daha çok düşündürür onu. sizde bir süre elinizi ondan çekmiş gibi yapın

12. 19 Haziran 2010
  13. feyza25

feyza25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım..eşim konuşkan ama bana karşı değil nedense..eve gelince sus pus olur...bugün naptın desem çalıştım der biter konuşma..beni hiç merak etmez sen bugün naptın diye ..aramaz bile gün içerisinde ...ve beni de hiç kıskanmıyor...tüm bunlar beni tetikliyor zaten..inş düzelir ama bir türlü beceremedim..duanız için de teşekkür ederim ..amin...

ben demekki onu çok sıkıyorum..ama şu da bir gerçek ben de artık bunaldım sürekli dört duvar içinde tekim..arkadaşlarımla sohbet etsemde eşimle sohbet etmek istiyorum..onu çok seviyorum aslında..belkide onu kaybetmekten bu yüzden çok korkuyorum..ona arada dışarıya çıkalım nefes alalım diyorum yorgunum diyor..bu dediğinizi de yaptım elimi bir ara çektim çok mutlu oldu kendisi ama bana yine yönelmedi..

14. 20 Haziran 2010
  15. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    işine döneceğin zaman başka bir iş bulman kendine yeni bir çevre edinmen yardımcı olabilir canım. hem kendine güvenin gelir hem belki işler tersine döner de eşin seni kıskanmaya başlar

16. 20 Haziran 2010
  17. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyor musunuz?
    Acaba diye kafanızda kurduklarınız,
    Çok mu samimiler diye yakıştırmalarınız,
    Bugün X ' le konuştun mu,konuştuysan ne dedin,dediysen yine geçen günkü gibi mi oturdunuz vs..sorularınız...

Sen artık benimle eskisi gibi ilgilenmiyorsun.
    Benimle zaman geçirmekten sıkılıyorsun.
    Kilo aldım ve beni beğenmiyorsun gibi
    Eşinizin ağzından duymuşsunuzcasına karar verip dile getirmeleriniz...

Bir de bu kadar tahmincilik,bu kadar belkide yoook ve hiiiç yere senaryoların üzerine size bunlar gerçekten yapılmış gibi küsüp,surat asmalarınız...

Tüm bunlar size yapılsa;o çok sevdiğiniz canınız eşinize ne kadar hoş görülü olabilirsiniz?
    Empati kurun,huzurlu yuvanızda yersiz endişelerle can sıkıcı ve kasvetli bir hava estirmeyin.

Son düzenleme: 20 Haziran 2010
  18. 20 Haziran 2010
  19. ZARACI

ZARACI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    afedersiniz eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin canım belkide adamın aklında bile yokken farketmesini etrafının farkına varmasına sebep oluyosunuz.