Eşimi dize getirmem de bana yardımcı olun ne olur...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cemrenaz06 tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

27 Mart 2009
    Konu Sahibi : cemrenaz06
  1. cemrenaz06

cemrenaz06 fıstık gibiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende bu günlerde sanki boğuluyorum yaa bir türlü çözemediğim sorunum var ben çok yeteneksiz bir kadınım sanırım bazı kadınlar tanıyorum eşlerini istedikleri gibi yönlendiriyo ben çokmu yeteneksizim eksikliğim nerde acaba nerde yanlış yapıyorum..1,5 yıl oldu evleneli bir tane de bebeğim var ama eşim hala bir aile sorumluluğunu alamadı maddi yönden mavi yönden bi sıkıntımız yok ama maddiyat da çok önemli olduğu için ben herşeyden vazgeçmek üzereyim yaa ne yapsam olmadı ne yapıyo nasıl bukadar vurdumduymaz oluyo anlayamıyorum ya her ay maaş zamanı bi türlü maaşı alıp eve al ben maaş aldım diye getirdiğini görmedim elde avuçda ne varsa gitti borçlar dağ gibi yığıldı ve bana geçen ay söz vermişti artık maaşı alınca sana vercem ne yaparsan yap diye ama yine aynı küçük değil ki 36 yaşında sanmıyorum düzelsin umutlarım kırılmak üzere ya ne yapmalıyım arkadaşlar annesiyle konuştum oda dedi kızım bende hiöç oğlumdan maaş görmedim dedi. ama olmazki yaa ben herşeyi birlikde gögüslemeyeceksem neden evlendim niye birlikdeyiz 1 haftadır yine tavır aldım aldım bukez kolay kolay bırakmıycam bu işin peşini ya düzelecek sorumluluklarını bilecek yada bu evlilik biter yaa inanamıyorum yaa çok zoruma gidiyo kızlar bir haftadır tavırlıyım suçunu biliyo sormuyo pes etmekde istemiyorum hemen yola getirmek dize getirmek istiyorum ama ne yapmam lazım yaa ne olur fikir verin yıkmak bence kolaya kaçıştır ben zor olanı seçip onu dize getirmeye çalışacağımm
    bu yolda bana yol gösterin önerilerinize ihtiyacım var eşimi çok seviyorum severek evlendimm birtane bebeğim var ona hiç kıyamam yani eşimi dize getirmem lazım yardım edin ha bu arada eşimin bir kadın kumar ve içki ile alakası yok sadce düşüncesizce para harcar kıyafetine düşkündür kısacası kötü bi alışkanlığı yok ondan eminim evden işe işden eve gelir benimle ve bebeğiyle çok ilgilidir ama tek sorunumuz bumaddiyatsenağlama

2. 27 Mart 2009
  3. system

system Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ılk olarak sunu söylıyım evlenmeden önce aılesı ıyı yetıstırmesı lazımdı daha sonra evlenınce olana hep bızllere oluyor bendede var bıtane ama neyaptıysam olamdı maasını elındeden alsam olmdı busefer bagırıyor suraya para vercem arbabm bozuldu harclıgım yok falan busefer moralı bozulan gene sen olursun bı care bulursan banada haber ver canım

4. 27 Mart 2009
  5. cemrenaz06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ailesi yüzünden annesiyle konuştum kadında çok üzülüyo bu konuyaa

6. 27 Mart 2009
  7. cemrenaz06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    konuşmuyorum bir haftadır fırtına öncesi sessizlik .....

8. 27 Mart 2009
  9. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Peki evi kim geçindiriyor?..................

10. 27 Mart 2009
  11. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu durum senin yetersizliğinden kaynaklanmıyor bir kere bunu kafandan at
    ayrıca eşinin de srumluluk sahibi olmasını dize getirmek olarak algılama bence
    tek sorun maddiyatsa bu çözülemeyecek birşey değil
    her ay gelirinizi giderinizi yazın
    bir harcama planı oluşturun, artan parayı ayırmak konusunda anlaşın
    hatta eşiniz gönüllü galiba, maaşı değilde direk kartını versin size, parayı siz idare edin
    bebeği varken daha tutumlu olmak zorunda, bunu anlamsına yardımcı olun

12. 27 Mart 2009
  13. cemrenaz06

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım işte hazırı yedik elde avuçda gide gide gitti dedim ya borçlar doldu hep olanı yedik yanii aldığımızı vermedik bu bidahaki ay derken 1,5 sene oldu işte ve zamanla anlıyosun bişeyleride bazende çok sevdiğin için görmezden geliyosun kapatıyosun kapanmayacak küçük sandığın ayrıntıları ama sonra işte böle büyüyor sorunlarsenağlama

14. 27 Mart 2009
  15. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Daha yeni evli saylırsınız.Erkeğin sorumluluk almaması kadar kötü birşey yok.Nasıl başlarsa
    bir evlilik öyle gider................................................

16. 27 Mart 2009
  17. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizim evde hakimiyet bendedir...para kocamın elinde..ama bişey aldığı zaman ile gözümün içine bakar..
    pahalı bu alma dersem almaz..çünkü bende çalışıyorum ama kısıyorum bazı şeylerden..ev borcumuz var..oda kısmalıki zorlanmayalım ve bi köşeye para atabilelim..
    bence eşinle konuşmayarak verdiğin bu tepki işe yaramamış o yüzden tersi bi tepkiyle karşısına çık..al karşına ve uzun uzun konuşş duygu sömürüsünü de kullanabilrsin bebek üzerinden...evlendiyse eğer..o evi çekip çevirmek ve o evde huzurıda sağlamak zorunda..

18. 27 Mart 2009
  19. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evin idaresini siz elinize alacaksınız cebren ve hileyle gerekirse... O zaman da bir sınırlama şart , kıyafet alınmamalı sizden habersiz , gereksiz harcamalar kısılmalı...
    Eşinizle ciddi kararlar alın bir an önce , daha kötü durumlara düşmeyin sakın...