eşimi kınıyorum

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve mariya tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : mariya
  1. mariya

mariya Guest

eşim egitimci yani ögretmen ama çocuklarımı çok dövüyo onu kınıyorum ona diyorum dövme çocuklarımı bana kızsa onlarıda benide dövüyor onlara kızsa yine dövüyor diyorum yapma bu adalet degil yazık çocuklarıma en son dövmesinde dedim eger döversen seni şikayet edicem diye bunla ilgili bi bilgisi olan varsa yazsın ceza verirlermi evden uzaklaştırma ne kadar verirler seni kınıyorum.....................

2. 21 Mayıs 2008
  3. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim ceza konusunda bir fikrim yok ama bir eğitimcinin bunu yapması çok üzücü ya.
    aslında eğitimci olsun olmasın dayak başlı başına çok korkunç bir olay.kim yaparsa yapsın şiddetle kınuyorum!!

4. 21 Mayıs 2008
  5. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    http://www.kadinlarkulubu.com/yasal-haklariniz-ailenin-korunmasina-dair-kanun-t25462/index.html

canım bak burda şitten görenler icin bilgi var
    cok zor bi durum alah yardım cın olsun arkadaşımmm

Ailenin Korunmasına Dair Kanun
    Aile içi şiddete maruz kalan eş veya aile bireylerinden biri ya da olaya tanık olan 3. bir kişi Polise, Aile Mahkemesine veya Savcılığa başvurabilir. (Başvuru için harç ödemek gerekli değildir). Polis veya savcılığa başvurulduğu takdirde olay Aile Mahkemesine yönlendirilir.

Başvuru üzerine Aile Mahkemesi Hakimi olayın niteliklerini göz önünde bulundurarak Kanunda yazılı tedbirlerin birine, birkaçına veya hepsine birden gecikmeksizin hükmeder.

Bu tedbirler, kusurlu eşin;

a) şiddete veya korkuya yönelik davranışlarda bulunmaması,
    b) müşterek evden uzaklaştırılması, evin (aile konutunun) şiddete uğrayan eşe ve çocuklarına tahsis edilmesi, şiddet uygulayan eşin eve yaklaşmaması,
    c) ev eşyalarına zarar vermemesi,
    d) aile bireylerini iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesi,
    e) varsa silah ve benzeri araçlarını zabıtaya teslim etmesi,
    f) alkollü veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanmış olarak ortak konuta gelmemesi, şeklinde olabilir.

Hakim bu tedbirlere en çok 6 ay süre için hükmedebilir.

Kusurlu eşe, kararda hükmolunan tedbirlere uymazsa tutuklanacağı ve tedbir süresinin hapis cezasına dönüşeceği ihtar edilir.

Hakim, şiddete uğrayanın yaşam düzeyine uygun bir tedbir nafakasına da karar verebilir.

Koruma kararının bir örneği Aile Mahkemesi�nce Cumhuriyet Başsavcılığı�na iletilir. Savcılık kararın uygulanmasını zabıta (ve gerektiğinde psikolog, sosyal çalışmacı gibi uzman kişiler) aracılığıyla izler.

Şiddete başvuran eşin karara uymaması halinde, zabıta mağdurun şikayetine gerek kalmaksızın evrakı Savcılığa iletir. Savcı da karara uymayan kusurlu eş hakkında Sulh Ceza Mahkemesi�nde kamu davası açar.

Örneğin eğer evden uzaklaştırılan kişi eve yaklaşır, iletişim araçlarıyla mağduru rahatsız ederse, alkollü bir şekilde kapıya dayanırsa, hakim uzaklaştırma cezasını hapis cezasına çevirebilir.

Kanunun pratikte uygulanmasında en çok şikayet edilen konulardan biri, şiddete uğrayan kadınların başvuru sırasında karşılaştıkları zorluklardır. İlk başvurusunu genellikle karakola yapan bir kadın, polisin gösterebildiği olumsuz ve ters davranışlar karşısında, ikinci kez şiddete uğramış hissedebilmektedir.

Özellikle semt karakollarındaki polislerin Ailenin Korunmasına Dair Kanun hakkında bilgilendirilmesi ve şiddet iddiaları karşısında kanunun uygulanması konusunda derhal ve etkin şekilde harekete geçmeleri önemlidir.

Hazırlayan: Neslihan Defne ÖNEMLİ

Son düzenleme: 21 Mayıs 2008
  6. 21 Mayıs 2008
  7. Kuzucugum

Kuzucugum My Boys.My love Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Al buyur egitimci bunu yaaprsa artik baskalarina ne demeli bilmiyorum:kızgın:

Bende hanimini,yavrularini dovenleri siddetle kinim,kinim kiniyorum:kızgın:

8. 21 Mayıs 2008
  9. EU3

EU3 Guest

merhaba canım bende şiddet gösteren insanları kınıyorum.sen öyle birşey olduğunda kendine veya çocuklarına direk devlet hastanesindem darp edilmiştir diye rapor al.elinde raporun varken daha rahat şikayet edebilirsin.prosedür daha kolay işler.kendine dikkat et sen ve çocukların yanlız değilsiniz .mutlu olman dileğiyleeeeee.

10. 22 Mayıs 2008
  11. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kendi çocuklarına bunu yapan eğitim verdiklerine neler yapıyordur allah yardım etsin.

12. 22 Mayıs 2008
  13. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bir eğitimci olarak okuduklarıma çok üzüldüm. En kısa zamanda bu sorunu çözüme kavuşturmalısınız, çocuklarınızın sağlıklı bireyler olması için çok gerekli bu.

14. 22 Mayıs 2008
  15. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    :1shok::1shok: ben şok oldum yazdıklarınız karşısında, bir dakika tekarar okuyayım yazıklarınızı, cevap vereceğim:1shok::1shok:

16. 22 Mayıs 2008
  17. AnKa_H

AnKa_H Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Demek ki tahsil cehaleti almıyor :KK43:
    Çalıştığı okulun yöneticilerine şikayet etmekle tehdit etseniz vazgeçer mi acaba?

18. 23 Mayıs 2008
  19. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aılesının kıymetını bılmemesı ne acı.gelecegımızın boyle ınsanlara emanet edılmesı de ayrı bır acı.dıkkat et canım cocukların psıkolojılerı bozulmustur.(hem senın hem onların)sana çok iş duşuyor malesef.lutfen sessız kalma şikayet et,en azından çocukların için yap bunu.ALLAH yardımcın olsun......