Eşimi seviyorum ama birşeyler eksik sanki

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Yxuxzdeyxuxz tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Yxuxzdeyxuxz
  1. Yxuxzdeyxuxz

Yxuxzdeyxuxz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam,

Biz eşimle tanıştıktan bir yıl sonra evlendik. Eşim asker, sıksık seyirleri oluyor ve bazen 1 ay 40 gün gelmediği bile oluyor. Yılın yarısı hep uzakta kalan yarısında da ya nöbetçi yada aile ziyaretine gidiyoruz vs.. Evlendiğimizde uzun zaman yanımda olamayacağını bildiğimden bir hata yaptım ve ailesinin üst katına taşınmak istedim. O taşınmak istemedi hatta ısrar ettim. Eeee adam zaten çoğu zaman yok. Gelince de ne kadar yanlız kalınır bu durumda düşünün.

Birde ben çalıştığım için sadece pazar günleri boştum evede pek ilgi göstermedim. Yani yemek yapmayı bilirdim ama çeşit bilmem ve hevesimde yoktu öğrenmeye. Bir zaman geldi makyajı bırakın saçımı bile banyo yapmasam taramaz hale geldim. O olmayınca yataktan çıkmak bile istemiyorum. Şimdi kızımız var ve aileside taşındı ama benim şikayetlerim onun ailesinin şikayetleri kocamı bunalttı. Gitseler ne olur olan oldu. Gerçi tam anlamıyla gitmişte sayılmazlar. Kayınbirader var liseye giden o abisi buradayken bizde kalıyor. Ben bunaldım hatta bir keresinde eve dönmeyecektim bile. Kayınbiraderimin o yokkende bende kalmasını istediler kabul etmedim.

Şimdi bir şeyler yapmak istiyorum. Bıraktıkça gidiyor ipin ucu, bir şeyler yapmak istiyorum ama utanıyorum. Hiç yapmadım şimdi yaparsam komik olur diye. Şimdi bayrama inşallah dönecek ben de yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. Fikirleriniz var mı bu konu da? ne yapmalıyım ? çok şaşırtıcı ve çılgın olmasa iyi olur bana uymaz çünkü...

Son düzenleme: 27 Kasım 2008
  2. 26 Kasım 2008
  3. cimcimooo

cimcimooo Guest

ben evli değilim ama bence kendini biraz bırakmışsın sanki hani vazgeçmişsin tabii eşinin uzağında olması isteksizlik yapmış olabilir.bilemiyorum ne kadar yardımcı olabilirim ama eski konuları açmamak üzere kapatsan. yeni bir başlangıç istemişsin ya .bence en iyi başlangıç kendinden başlamandır.maddi olarak elverdiği ölçüde şunları belki deneyebilirsin.saçlarını sevdiğin bir kesim varsa kestir saç rengini pişman olmayacağın bir renge (eşinin sevdiği renk daha hoş olur) boyatabilirsin.kendine yeni kıyafetler alabilirsin tarzını biraz değiştirebilirsin.parfümünü değiştirebilirsin,yeni ve hoş iç çamaşırları alabilirsin.yani kendini emin ol yenilenmiş hissedersin.sonra evine el atabilirsin eşyalarının yerini değiştirebilirsin özellikle yatak odanızın.sonra eşininde hoşuna gidecek yeni bir yemek tarifi öğrenip eşine bu yemeği yapabilirsin.aklıma bunlar geliyor.umarım faydalı olabilmişimdir.mutluluklar size.

4. 26 Kasım 2008
  5. BEBS

BEBS Guest

yeni başlangınçlara güzel ve sıcak bir konuşmayla adım atılabilir.ellerini tutarak gözlerinin içine bakarak buraya yazdıklarınızı yani aklınızdan geçenleri çok iyi ifade edebilirseniz.oda bu yeni başlangıç için heyecanlanabilir.samimi olun.belliki eşinizi seviyorsunuz.çabanız umarım boşa gitmez.çünkü bazen tek taraflı bocalamak işe yaramıyor.umarım birbirinizi yeniden bulursunuz.birazda bakımlı ve çekici olun.gittiği yerden dönmek için sabırsızlansına.s.

6. 26 Kasım 2008
  7. EU1

EU1 Guest

tüm cesaretini topla ve bı an once harekete gec derım arkadasım.. emınım senı anlayacaktır ve samımıyetıne ınanacaktır

8. 26 Kasım 2008
  9. EU1

EU1 Guest

bu yazı sayesinde noktalama işaretlerinin önemini bir kes daha anladım çünkü okuduumdan bişey anlamadım
    ama umarım ki yakında çözersnz

10. 26 Kasım 2008
  11. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bu arkadaşımız çok güzel önerilerde bulunmuş.

bunlara ek olarak, eşiniz sizdeyken kayınbiraderinizin sizde sürekli kalmasını kabul etmeyin bence. hatta bazı geceler kızınızı mümkünse kayınvalidenize gönderin. eşinizle biraz yalnız kalıp başbaşa güzel vakit geçirin(her geldiğinde 1 gece olsa bile yeter.)
    eski resimlere bakabilir, geçmişteki güzel günlerinizi eşinize hatırlatabilirsiniz.
    eve geldiğinde kavga çıkarmamaya dikkat edin(başlatan siz olmayın en azından)

12. 27 Kasım 2008
  13. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım öncelikle sana tavsiyem kendine uygun bir ilgi alanına yönelmen olacak.(El sanatları kursları vb. gibi)Çalışma hayatının ardından bir boşluğa düşmüş olabilirsin,eşininde sürekli evde olamaması nedeniyle.Fakat şöyle bir durum sözkonusu;eşinin mesleği doğrultusunda hep görevleri olacak ve eşin görevdeyken senin için hayat duracakmı? :1no2: Eş ailesiyle yaşanan ufak tefek sorunlar çokta önemli degil aslında bu noktada.Kişinin iç huzurunun,özgüveninin yerinde olması,kendini ifade edebildiği uğraşları olması,üretmesi çok önemli,yeni bir başlangıca kendimizden başlamalıyız.Enerjimiz belirleyicidir!

14. 27 Kasım 2008
  15. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Oncelikle esinizle çok samimi bir konusma yapsaniz çok iyi olur bence
    Sonra eskiyi bir daha açmamak uzere tamamen kaptmak...
    ve bazi arkadaslarin da dedigi gibi, esinizle yanliz kalin. basbasa bir gece yasayin. tekrar kendinize bakin.
    ben buna inanmiyordum onceden ama gerçekten insan biraz kendine bakinca, saçini basini toplayinca, guzel kiyafet bakimli olunca, daha bir guzel bakiyor hayata
    umarim basarirsiniz

16. 27 Kasım 2008
  17. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiç birşey için geç değil.yapamadıklarından sonra yapacakların neden komik olsun ki...
    sonuçta senin eşin bu,hayatını paylaştığın insan,birşeyler yoluna girsin diye cesaretlenmiş ve hatalarının farkına varmışsın...
    benimde eşim her zaman yanımda değil on beş gün ayrıyız her ay...zorluğunu iyi biliyorum...
    bak ben mesela normalde makyaj yapmam genelde kot-tşört giyinen biriyim.ama eşim işinden gecenin ikisindede gelse kalkar makyajımı yapar saçımı tarar giyinir süslenirim...adam zaten yorgun argın evine gelmiş,beni özlemiş, saç-baş dağınık oram buram ağrıyo desem evine gelirkenki duyduyu heves özlem nerde kalır?e bende böyle bi kadına of yani derim açıkçası...
    sende ilk önce saçlarından başla işe,rengini değiştir kestir başta sana çok iyi gelecektir bu değişim...sonrada eşini gayet güzel hazırlanıpta karşıla... canım cicim deyip üzüldüğün onu kırdığın konuları konuş...inan tatlıya bağlanacaktır herşey...
    bebs'in dediği gibi bakımlı ve çekici ol ki gittiği yerden dönmek için sabırsızlansın...uzakta olmak eşleride etkiliyor canım bunuda hatırlatmak isterim bizlerin onlar yokkenki geçirdiğimiz yalnızlığı ve onun verdiği sıkıntının aynını onlarda yaşıyor,ve bekledikleri yalnız anlayış ve ilgi...buda yapılması zor bişey değil hele hele bu eşlerimizse...Şeniz

18. 27 Kasım 2008
  19. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar olması gerekeenleri söylemişler...
    bunları uygula...
    bol şanslar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.