Eşimin aileme karşı davranışları konusunda dertliyim, akıl verir misiniz ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve inCiCiceqiMuge tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

29 Ekim 2010
    Konu Sahibi : inCiCiceqiMuge
  1. inCiCiceqiMuge

inCiCiceqiMuge Hayatımın anLamı MeLeğiM. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eşimle 1 sene önce sözlendik ve sözlendiğimiz zamandan beri annemi cuma günleri arar cumalarını mubareklerdi ve tabi o yaptığı için bende kayınvalideminkini mubareklerdim.. geçen hafta ben kayınvalidemi aramadım cuma için ama eşim aradı.. neden aramadın dedi bana bende 1 senedir annen beni aramıyor kızım nasılsın napıyorsun diye bir kere aramadı kendimi artık saydırmak istiyorum dedim.. annem kimseyi aramaz diyor bana.. aklım almıyor.. sen aramazsan bende senin anneni aramam o zaman diyor.. benim annem 3 gün görmese özleyip arar eşimi eşim ise sen aramazsan aramam diyor çok kötü oluyorum.. annemler evlendiğimizden beri 2 kere bize geldiler ve eşim surat asıyor onlar gelince evlenmeden önceki zamanlarda daha faklıydı ama şimdi sanki aileme daha uzak.. annemlere gitcem diyorum ne yapcan orda diyor.. hergün hergün ne işin var orda diyor halbu ki 1 gün gidiyorum bir gün gitmiyorum o bile kızmasına sebep oluyor.. annemlerin söylediği laflara çok alınıyor her lafı sanki ona söylenmiş gibi düşünüyor.. geçende kurbanlık için annemler danaya girecekmiş bende girelim mi diye sorduğumda kızdı bana neden beraber birşeyler yapmıyoruz neymiş eşim kurbanlık almazsa ben ona güvenmeyecekmişim.. annemler düğün için baya bi masrafa girmişlerdi ve çok sıkıştılar ama kurbana girebilirsek gireliz ama biraz zor diyorlardı kurbanlık mesele çıkıncada eşim bana kalkıp hani annenlerin parası yoktu girmiceklerdi parayı nerden buldular dedi bana annemlerin parasından eşime ne.. bir haftadır bunlarla uğraşıyorum dün bunları kendisiyle konuştum ama içim gene rahat değil ne yapmalıyım ben ya kafam çok karışık :S Lütfen Yardım edin :KK43:(

2. 29 Ekim 2010
  3. inCiCiceqiMuge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ve ayrıcada durduğumuz ev annemlerin evi baştan aşağıya yenilediler sıfır daire gibi yaptılar.. eşiminde nişanlıyken bile yediği önde yemediği arkasındaydı herşekilde annesi yokken bile benim ailem hep yanındaydılar özellikle annem bu yüzden annemlerin hakkını ödeyemez ve böyle yapması çok zoruma gidiyor kayınvalidem o kadar sorun yaşatmasına rağmen ben böyle şeyler yapmadım kayınvalideme o nasıl yapar diye düşünüyorum..

4. 29 Ekim 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Okuduklarımdan şöyle bir izlenim uyandı ben de.
    Sanki çok fazla ailenizden kopamımışsınız ve bu eşinizi rahatsız ediyor.
    1 gün gidip, 1 gün gitmemek, rutine bağlanmışsa, eşinizi rahatsız edebilir.
    Bir de sanki herşeyi eşinize değil de ailenize soruyorsunuz gibi me geldi,
    eşiniz bana güvenmiyor musun derken bundan rahatsız oluyor sanırım.
    Anneyi aramama konusunda, annesinin araması lazım tabi ki.
    Arada bir de olsa düşünüp araması lazım.
    Bu durumda eşiniz de rutine bağlayıp, illa arayacaksın diye baskı yapmamalı.
    Ama siz aramazsanız, oda sizin ki ni aramayabilir, bu hesabı yapıyorlar malesef.
    Eşinizin surat asması filan normal şartlarda çok saçma,
    kimse ailesini silecek değil.
    Yalnız bu kadar yaşanan şeyin nedenleri ne sizce, konuşmuyor musunuz hiç?
    Nedenleri eğer makul nedenler ise ailenizle görüşme konusunda biraz sınır çizmeniz gerekebilir.
    Not: Sonradan yazmışsınız, sizin herşeyinizi, oturduğunuz evi herşeyi ailenizin yapması,
    bence eşinizde ve sizde baskı oluşturmuş biraz.
    Bakın siz bile herşeyimizi yaptılar, eşim nasıl böyle davranıyor diyorsunuz.
    Erkek içinde bu psikoloji kolay değil, tabi o zaman kendisi yapsaymış keşke herşeyini.

Son düzenleme: 29 Ekim 2010
  6. 29 Ekim 2010
  7. inCiCiceqiMuge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben birşey yapmassam güvenmezsin demişti ama sadece kurbanlık için demişti beraber yapmak istemişti. ama zaten yine biz yapıcaz ama sadece ortak olarak gireceğiz kurbanlığa..
    arama konusunda bende diyorum ki kaynanam aramadığı için aramıyorum ama bir kere arasa ben beş kere ararım fakat annem aradığı halde eşimi kabullenemiyorum aramamasını eşimin..
    10-15 gündür o kadar yoğun çalışıyor ki neredeyse zor görüyorum.. o geldiğinde uyuyo oluyorum coğunlukla bir geldiğinde yatarken görüyorum birde sabah çıkarken konuşmaya vaktimiz olmuyor yorgun oluyor.. sadece dün konuşabildim..
    böyle davranmasını ben istemiyorum çünkü benim açımdan bu saygısızlıktır ben onun ailesine yapmadığım gibi onunda benim aileme yapmaması gerekir.. onun kardeşi bana baştan abimden ayrıl demesine rağman saygısızlığım olmadı.. zaten kendiside yapamazdı yapabilecek durumuda yoktu zaten durumu olsa bile yapması zor olurdu.. eşim bu evi yaptırmadan önce bile kira vermek zor geliyordu ona..

8. 29 Ekim 2010
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    erkekler bızım gıbı dusuncelı olmuyorlar..
    Benım eşımde annemı aramaz ama ben o aramıyor dıye kayınvaldemı aramazlık yapmam.

Buyugumdur ararım bazen unutunca kayınvaldem der hayırdır gelın hastamısın arayamadın der..

Sız artık bır aıle oldugunuz eşınızde sızde bır dengeyı bulacaksınız..

Evlılıgın ılk yıllarında bunlar normak konusarak halledecegınızı dusunuyorum
    Allah daha buyuk dert vermesın

10. 29 Ekim 2010
  11. inCiCiceqiMuge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ama ben kayınvalidem aramıyor beni diye aramıyorum.. kayınvalidem ne var ne yok diye bile beni aramaz bir kere telefon etmedi bugüne kadar nasılsın diye sözlendiğimizden beri..

12. 29 Ekim 2010
  13. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    mügecim daha çok yenisiniz bunları atlatacağınıza inanıyorum ben canım...

sen saygında yine bişey kaybetme ara canım madem aramadığında sorun olucak.tartışmaktansa arayıp bi nasılsın demek iyidir canım ...

14. 29 Ekim 2010
  15. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    demekki kayınvalidenin huyu bu canım...böyle kabul et.
    sadece senimi aramıyor yoksa eşinidemi..hani cebinden falan eşini arayıp konuşuyoda seni aramıyosa haklısın bencede arama derim... ama öyle değilse ki eşinde demiş kimseyi aramaz diye ,onuda böyle kabul et...

16. 29 Ekim 2010
  17. inCiCiceqiMuge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gecen hafta ben aramadığım zaman kayınvalidemi bunları konuştuğumuzda bana beni de aramaz ben ararım diyodu eşim.. ama dün konuştuğumda annem beni aradı sesiniz çıkmıyor diye dedi.. oğlunu arıyor nadir de olsa.. ben fazla birşey istemiyorum ki.. bir kere arasın nasılsın kızım diye.. kızını arar oğlunu arar ben kimim.. dış kapının dış mandalı.. oda koymuyorda eşimin aileme yaptıkları koyuyor. sen benim annemi aramazsan bende aramam bu nedemek ya :S

18. 29 Ekim 2010
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.677
    Ödül Puanları:
    163
    20 yıllık evliyim kayınvalidem bir gün arayıp nasılsın diye sormamıştır. Benim kayınvalidemin huyuda budur. Siz küçüklüğünüzü yapıp arayın. Bakın aramayınca eşinizin eline koz vermişsiniz.
    Ayrıca ben evlenirken ailelerden alınan daireler veya onların aldığı eşyaları tasvip etmiyorum. Sebebi işte konu sahibinin de söylediği gibi bir gün "her şeyi benim ailem yaptı" lafını söylememek yada söyletmemek içindir.
    Biz evlenirken babam daire vermiş ama biz kabul etmemiştik. Çok zor günler geçirdik ama Allahıma şükür şu anda iyiyiz. Sonuçta zorda olsa iki kişinin yaptıkları daha bir başka oluyor ve kimse kimseye laf söyleyemiyor.
    Bir başka konuda cidden ailenize çok sık gidiyorsunuz. Eşiniz böyle gün aşırı ailesine gitse eminim ki sizde ona kızardınız.