eşimin ailesi beni yaşamdan soğuttu...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve se_da tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Aralık 2007
    Konu Sahibi : se_da
  1. se_da

se_da Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yaklaşik 1,5 Senelik Evliyim.eşimin Ailesi Ile Ayni Binada Altli Ustlu Dairelerde Yaşiyoruz...her Gun Olmasada Gun Aşiri Mutlaka Bir Problem Yaşiyorum...evlenmeden Once Neşe Dolu Ve Herşeyden Mutlu Bir Kişi Iken Evlendikten Sonra Eşimin Ailesi Ve Ailesinin Akil Almaz Tavirlari Yuzunden Tam Anlamiyla Yaşayan Olu Durumuna Geldim.artik çekemiyorum ...fakat Evliliğimiz Esnasinda Ve Sonrasinda Hiçbir şekilde Destek Göremediğimiz Için Borç Içinde Yuzuyoruz...ben Son Hakkima Kadar Kredi Kullandim Ve Ii Bir Maaşim Olmasina Karşin Tum Aldiğim Para Krediye Gidiyor.eşimin Maaşi Oldukça Düşük Kendi Kredi Kartlarina Ancak Yetiyor.bu Sureçte Tabiki Depresyon Durumlari Başladi Bende...böyle Manzaralara Hiç Alişik Değilken Kendimi Bir çalkantinin Içinde Buldum...tek Isteğim şu Burçlardan Bir şekilde Kurtulup Kiralik Bir Eve çikmak.ama şu An Için Bu çok Zor.oturduğumuz Daire Eşimin Babasina Ait...ordan çikarsak Kesinlikle Kiraya Veremeyeceğiz...dun Akşam Gecenin Bir Vakti Eşimi Oldukça Uzak Bir Mesafeye Arabayla Kardeşini Almaya Göndermek Istediler Tabiki Buna Karşi çiktim.evde Yalniz Kalmaktan Korkuyorum...ayrica Bekar Kardeşi Varken Niye Sen Gidiyorsun Dediğim An Yine Kotu Ben Oldum...eşyalarimi Topladim .gitmek Istedim .fakat Gecenin O Saatinde Nereye Gidebilirimki...ailemi Kendi Sorunlarimla Uzmek Istemiyorum...ama çok Fazlasi Ile Bunaldim.maddi Manevi Herşeyimi Son Haddine Kadar Kullanip Evliliğimizi Ayakta Tutmaya çalişirken Dişaridan Aldiğim Darbeler Beni Fazlasi Ile Yipratiyor...artik Yaşamaktan Bile Biktimmm..bu Süre Içinde Dapresyona Girdim...hala Ilaç Kullanmaya Devam Ediyorum...onlarin Yanina Ayda 1-2 Defa çikiyorum .ama Bu Ziyaret Edişlerimde Bile Lafi Sokup Oyle Gönderiyorlar Beni...ya Başimin Açik Olmasini Konu Ediyorlar Yada Saptan Samandan Konulari...çaliştiğim Halde Akşamlari Ve Haftasonlari Evde Olduğum Sure Yetiyor Beni Sinirlendirmelerine.ben Kendime Kolay Kolay Ezdirmediğim Için Oğullarini Kullaniyorlar Surekli...sanki Oğullari Onlarin Parasiz Uşaklari Her Dediklerini Yapmak Zorunda En Ufak şeyde Hemen çağirip Git şunu Al Git Bunu Al Gel şeklinde Istekleri Hiç Bitmiyor..beni Eşimden Uzaklaştiran Tek Yon Ailesine Hayir Diyemeyişi...onlarin Her Dediği Onun Için Yapilmasi Zorunlu Emir Niteliğinde...olmazsa Olmaz Yani...umarim Buraya Birdahaki Yazişim ''kizlar Eşimden Ayrildim'' şeklinde Olmazzz...senağlama

2. 10 Aralık 2007
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.159
    Ödül Puanları:
    488
    Valla arada aile olunca insan ne bir yöntem nede bir akıl sunabiliyor...Şuanda oldugu gibi..
    Allah yardımcın olsundemekten başka bir şey diyemiyorum...:1hug:

4. 10 Aralık 2007
  5. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Uzuldum Durumuna Allahim Sabir Versin Bizlere Bu Konularda Umarim Esinle Iyi Anlasiyorsundurda Bu En Azindan Tesellin Olur

6. 10 Aralık 2007
  7. Apple

Apple Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ya çok üzüldüm canım yaaa.allah sabır versin insan ne diyeceğini bilemior.benimde eşimin ailesiyle bi soğukluğum var ama kesinlikle karışmazlar.bu kadarıı bile çok üzerken senin durumunun ne zor olduğunu anlayabiliorum

8. 10 Aralık 2007
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    anlattıklarına,senin ruh haline çok üzüldüm tatlım.senin yapacağın en doğru şey bence onlardan uzak biryere taşınmak olacak,tamam o zaman da maddi sıkıntı yaşayacaksın ama en azından kafan rahat olur,huzurlu olursun.belki bukadar yıpranmazsın o zaman,eşinden ayrılmayı neden düşünüyorsun,o sana destek değilmi??odamı ailesi gibi davranıyor ya da onlara bu konuda destek oluyor.kendini ezdirme lütfen,senin psikolojin herşeyden önemli sakın unutma...

10. 10 Aralık 2007
  11. BenimAdxixmKxixrmxixzxix

BenimAdxixmKxixrmxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Senin için üzüldüm. Allah yardımcın olsun.
    Eşini merak ettim şimdi ben. Bu olaylara karşı tutumu ne?

12. 10 Aralık 2007
  13. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    kardeşim ne diyebilirimki Allah çok büyük sabır versin..inan kk'da hemen hemen hergün böyle yazılar geliyor..neden diye soruyorum kendime,madem oğlunuz bu kadar değerli ve önemli saygıdeğer kayınvalideler neden peki onun mutlu olmasına mani olup neden rahat bırkmıyorsunuz..
    neden evlendirdiniz???neden neden.......yazık sana çok büyük yazık kardeşim..

14. 10 Aralık 2007
  15. gül-ün

gül-ün Guest

üzüldüm vallaha ama sen başta yapmışsın hatayı bence neden aynı çatı altında oturmayı kabullendin.benim annemde aynı senin durumundaydı depresyon tedavisi gördü yıllarca dr.babama hemen ayrı eve çıkmalısınız yoksa eşinden olacaksın demiş.ayrı bir eve taşındık çok sık görüşmüyorlar hala.annem şimdi rahat onları hiç takmıyo insan yerine bile koyduğu söylenemez aslında onun ezilmesine sebep olan babamıda takmıyo bak geziye gitti turla termal otelde kaldı 2 gün tatilini yaptı geldi tek başına artık kendi için yaşamayı öğrendi onu böyle gören babaannemde sinirinden çatlıyo ama artık hiçbirşey demiyolar annem buna fırsat vermiyo çünkü:eek:klava::eek:klava:

16. 10 Aralık 2007
  17. Biccere

Biccere Ne kadar fedakarlık, o kadar vefasızlık... Üye

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    23
    bu erkekleri aanlamıyorum.
    bir kadın evlendiği zaman o kadar olgunlaşıyor ki,artık kendisine ait bir ailesi oldğunu,önceliği ona vermesi gerektiğini ve daha bir çok sorumluluğu otomatik olarak üzerine alıyor.
    ama erkekler ve onların aileleri,evlendikten sonra artık yeni bir aile ve düzen kurduklarını,kendilerine ait yeni bir hayatları olduğunu bir türlü algılayamıyorlar.
    kendi aileleri yüzünden eşlerini kolayca kırabiliyorlar,evliliklerini yıpratabiliyorlar.
    kız ailesi genelde aman geçimleri bozulmasın diye uzakta durmaya razı olurken,erkek aileleri her türlü müdahele hakkına sahip oluyor.
    şu an bekar olmama reğmen evliliklerde en çok hazmedemediğim durum bu.yani neden böyle anlamıyorum.ama tabi ki olması gerektiği gibi davranabilecek olgunluğa erişmiş erkekler de var.ama çok az sanırım:1no2:

18. 10 Aralık 2007
  19. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    aynı durumları bizde yaşadık ama yıllar geçtikçe insan alışıyor onları öyle kabul etmek zorundayız biz yeni evliyken gezmeye giderken mutlaka nereye gittiğimizi söylerdik zamanla kendi kurallarına alıştırıyorsun eşinde yavaş yavaş onların hükmünden sıyrıllır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.