Eşimin ailesi düğünden sonra hiç birşey takmadı:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve flowersgarden tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : flowersgarden
  1. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Daha önce eşimin ailesinin sürekli eşimden para istemesinden yakınmıştım. Halada yakınıyorum çünkü devam ediyor. Yakınmaya başaldığımda hamileydim şimdi doğum yaptım. Acyip bir masraf oldu. ona rağmen eşim annesinin açtırdığı hesaba para yatırmaya devam etti. Eşimin ailesi doğumdan sonra ne bana beni bırakın bebeğimize bir çeyrek altın bile takmadılar. Eşimin ailesinin tarafından kimse bir şey takmadı. ne amcası ne dayısı, ne kızkardeşi. sinir oldum. kayınvalidem 9 aydır kenara bir çeyrek parası biriktiremedimi acaba dedim. nasıl olsa eşim ona sürekli para veriyor. kayınpeder araba aldı yeni, 3 kere filan bindim arabasına 3ündede eşimi benzinciye soktu arabasına benzin doldurttu. Hemde depoyu full yapalım demişte eşim o kadar veremem demiş. onuda nasıl söyledi ben bile saşırdım ya!!!
    Ne yapacağım ben? Eşimini ailesine para vermesinden bıktım usandım. Bana gelip ikide bir kredi kartımızın borcu bu ay şu kadar. ödeyemiyoruz diyip duruyo ama annesine gelince hala vermeye devam ediyor. Sizde olsanız benim gibi kafayı yermiydiniz acaba??

2. 4 Şubat 2010
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    canım seni kısıtlamasa dert etme üzülen sen olursun dicem ama sanada dert yanıomus karsına al konus cnm

4. 4 Şubat 2010
  5. betl_24

betl_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım eşinin ailesinin durumu nasıl? yardıma muhtaçlarsa el uzatmak en güzeli sonucta onlar annelerimiz babalarımız... yok, durumları gayet ıyı dersen
    eşinle açık açık konuşmalısın sonucta senin de bebeğin var ve masrafın coktur..
    bunun gibi durumlar bende yaşadım inan iyi gününde kapından eksik olmayan insanlar zor duruma düştüğünde yapabilecegımız birseyler var mı dıye nezaketen bıle sorma zahmetınde bulunmuyorlar:KK43:
    eşine onlara destek olmadıgında onların tavırlarının değişecegınden bahset ben denemiştim işe yaradı ..

6. 4 Şubat 2010
  7. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    düşündüm de aynı şeyleri yaşasaydım ne olurdu diye...haklısın yani sinir olmakta..
    kocanı alıp karşına ciddi ciddi konuş ve bu konuda tavizsiz bir şekilde bir karar alın bence ve bunu da eşin bir şekilde ailesine anlatsın...borcumuz var deyin ne bileyim ev alıcaz para biriktirmek istiyoruz deyin...

8. 4 Şubat 2010
  9. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkadaşlar benim dilimde konuşmaktan tüy bitti. artık okadar yoruldumki. konuşmak bile istemiyorum. Kayınvalidemler para filan biriktiremiyoruz diye kaç kere konuştum hani anlasın biraz diye. Doğumda masraf oldu oğlum bana para iflan veme diyen de yok. ne kadar çok masraf olduğunu gözleri ile gördükleri halde...Off off...ne yapacağımı bilemiyorum. Eşim hiç benim tarafımda değil onada çok sinir oluyorum. ben konuşup duruyorum yine o bildiğini okuyor:KK43:

10. 4 Şubat 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eğer eşinize muhtaç durumda iseler belirli miktarda sizide sıkıntıya sokmadan yardım etmesi normal karşılanabilir.

Eğer durumları kendilerini geçindirebilecek seviyede ise sizin fikrinizi ve rızanızı almadan hiç bir kuruşu kimseye vermemeli. Siz ayrı bir ailesiniz. Birde çocuğunuz varmış. Kredi borcuda diyorsunuz, önce kendi sorumluluğunu ve kendi ailesini düşünmeli.

Şunu anlayamadım pek neden para gönderiyor ki eşiniz çok mu kötü durumdalar?

12. 4 Şubat 2010
  13. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Allah bebeğinizi analı babalı büyütsün.
    Önemli olan sağlıcakla kucağınıza almanız.
    Zaten siz yardım ediyormuşsunuz. Onlardan bir şey beklemek yanlış olur o zaman.
    Size zarar vermesinler de takı meselesine takılmayın.
    Eşiniz konuşup öncelikle evini ailesini düşünmek zorunda olduğunu anlatmalı onlara.:hulya:

14. 4 Şubat 2010
  15. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yaavv muhtaç aile gidip kendine yeni araba mı alır allasen
    bunların yaptıkları resmen oğullarını sömürmek ne koparsak kardır mantığı
    anneler babalar bırakın artık şu çocuklarınızın yakasını yavvv
    arkadaşım sen de faturaları maturaları hiç sallama bebeğine ve kendine harca paraları bütün herşey sorumsuz eşinin üstüne kalsın da görsün gününü

16. 4 Şubat 2010
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha güzelim ben hicte öyle oturup kafayi yemezdim!!

Öncelikle güzel bir dil ile esim ve esimin ailesi ile bu konuyu konusurdum, bu böyle olmaz, bizimde masraflarimiz arti, bebegimiz var, bu cesme ne zamana kadar böyle akacak? Allah rizasi icin anlayisli olun elinizi vicdaniniza koyun, diye rica ederdim.....:hulya:

Baktim gördüm, kimsede tin yok, beni adam yerine koymuyorlar, öyle bir acardimki bayramlik agzimi üstlerine yeminle o emirvaki yaparak duygu sömürüsü yaparak hesabina yatirtdigi parayi fitil fitil burnundan getirirdim kayinvalide denilecek sahisin....:mymeka:

Esimede resti cekerdim, ya bundan sonra bu para konusu benim istedigim gibi cözülecek, yada ben bu evlilikte yokum, sen bilirsin derdim.
    Önceki konunu hatirliyorum, cok sinirlenmistim ordada, bazi insanlarin gercektende vicdani duygulari yok! :kızgın:

Insan hic evladini böyle zor bir durumuda birakirmi yahu? Ihtiyaci olsa bile, bosver oglum, sizin bebeginiz var, masrafiniz daha cok, biz babanla bir tas corbada yapsak karnimizi doyururuz, sen bizi merak etme demeleri lazim....
    Bir Büyüge, bir Anneye, bir Babaya bu yakisir...

Ama nerde?? Artik bazi büyük dediklerimiz kresteki cocuklardan daha anlayissiz vesselam.:kahve:

RyhnMlk bunu beğendi.
  18. 4 Şubat 2010
  19. bulazere

bulazere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede ihtiyacı olan insanlar kendilerine yeni araba almaya kalkmazlar kullanıyolar eşini belli,benim eltim doğum yaptı kayınbabam eltime kalın bilezik, kaynanam tam altın, nişanlımla ben bebeğe künye,kendi eşide altın taşlı bi kolye taktı. Onlarında takması lazımdı, adettendir neticede.