Esimin ailesi hem maddi hem manevi mahvettiler bizi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Deliha tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Deliha
  1. Deliha

Deliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    4 yillik evliyiz saolsunlar esimin ailesi maddi manevi mahvettiler bizi,bir suru kredi cektirtmisler dugunde,o kadar parayla ala ala bi yatak odasi aldilar diyordum meger onunda parasini odememisler okadar krediden,o yatmezmis gibi bide kizlarina borclari varmis onuda biz ve abisi odedik,hemde tekrar kredi cekip,yani 15,000 euroya yakin borcumuz oldu,4 yildir hic durmadan oduyoruz,gecengun gittik bankaya az kalmistir belki diye 13,100 borcunuz var dedi kadin,sok olduk,yani butun odediklerimiz faize gitmis,parasizliktan tr ye gidemedik,ablasi borc para aldi bizden odeyin dedik iki yaildir odemediler ama izne gitti hanimefendiler,simdi utanmadan gene borc istiyolar,ha izne gitmeden oncede istemislerdi biz durumumuz kotu dedigimiz halde,ve vermeyinca gitmis annesine sikayat etmis,oglun karisinin sozunu dinliyo para vermedi diye,ve once aldigi borclarin hicbirini soylememis sanki ilk defa istemis gibi davranmis pislik,annemlerden borc para istedim butun takilarimi sattim toplam 7300 yatirdim bankaya,gerisi borc duruyo ve bankadada eksiye dustuk ne zamandir dunyanin faizinide ona oduyoruz kredi haric,babasigilde izne giiti,para istediler herzamanki gibi 300 euro gonderdik bugun gene istiyo 100,200 gonder diyo ve biletlere bak diyo geleceklermis,hamileyim uc kurusu hesapliyorum kendimiz icin ama esimin ailesine verdigi paralardan biktim artik,gercekten kotu durumdayiz ama millet aptal yerine koyuyo ooooooof of,bu adam hic degismeyecek,bi insan bu kadar iyi niyetli olurmu,kendi evin cocugun var artttttikYETEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER

2. 8 Eylül 2008
  3. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle Allah yardımcınız olsun ama burda tek hatalı kişi eşiniz.öncelikle eşini ve çocugunu düşünmesi gerekirdi bu kadar borcun altına girmeden.

4. 8 Eylül 2008
  5. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    gercekten artik dicek bi sey bulamiyorum ayni adam bende de var iyi yurekli ama cok saf benimki de oyle of offfff sabir rabbim sabirrrrrrrrrrrrrrr

6. 8 Eylül 2008
  7. gulo02

gulo02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne biçim görmemis insanlar var bu dunyada borca boguyor oglunu bir de ustelik izine gidiyor yuh yani baska bi sey denmez buna benim bildim buyukler yardim eder yeni evlilere bi çocunuz olacak yuh yuh yuh ALLAH SABIR VERSIN

8. 8 Eylül 2008
  9. SuLtan42

SuLtan42 Uykucuuu Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ah bacim ahhhhhhhhhhh
    nedense senin herifde ,benim babami hatirlatti bana :1no2:
    benim babamda cok para yedirdi zamaninda akrabalarimizi (AKREP).. kötükedihüso
    simdi simdi akli basina geldi ama is isten gecti tabi, hepsi hakkimizi zaptettiler, cocuk paralari vs hepsi gitti. biz rahat edemedik onlar rahat etti, ama helalmi? ASLA .. :kızgın:
    umarim senin kocaninda sonradan akli basina gelmez, insallah tez zamanda anlar neyin ne oldugunu benneyaptımki
    cidden üzüldüm bissürü borc ya
    allah askina al kocani karsina, deki cocugumuz doguyor de artik sorumluluk almalisin de, senin kendi ailen var artik de. biliyorum sen cok konusmussundur ama, bacim sIKistirman gerekiyor, benneyaptımki
    olmazki böylee :1no2:
    birde, ben sen olsam kaynanama kayinbabama laf sokustururum, altta kalmam ne olursa olsun...

10. 8 Eylül 2008
  11. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    pardon arkadasım bu degırmenın suyu nerden gelıyor??????
    yanı sızın bır maasınız varsa sureklı kredı o para bu para dagıtıyor esınızde
    cokmu kolay kazanılıyor para ya
    zor durumda olmak ayrı bunu alıskanlık etmek ayrı
    benım ıkı cocugum var ve geleceklerını dusunmek zorundayım
    esımde aynı sekılde,
    kımse kusura bakmasın ac acıkta olmadıgı surece bır ıkı sıkıntı dısında kımseyı besleyemem
    dusmez kalkmaz bır allah ılerde allah gostermesın bu savurganlıgın acısını cok ceker esınız
    gorun bakın ozaman yanınızda bulacagınız en son kısılerdır sımdı para yedırdıklerı
    allah yardımcınız olsun ne dıyeyım

12. 8 Eylül 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    İlahi Adalet diye bir şey var arkadaşım hayatta..
    Şu Mübarek günde hamile bir kadının bunları yaşamasını sağladıkları için inanki günn birinde acısını fazlasıyla çekecekler.:Saruboceq:
    Ama asıl kabahat eşinde burada.Ne kadar yumuşak yüzlü olursa olsun insan bu kadar kendini sömürttürmez.:mymeka:
    Şahsen senin yerinde olsam bir cıngar kopartırdım.:dilcikar:

14. 8 Eylül 2008
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Hani yazının sonunda yeter demişsin ya arkadaşım, vallahi okurken bende yeter diye bağırdım. Ne rahat aileymiş bunlar böyle. Yazıklar olsun.
    Madem hamilesin kendini üzme, karnındaki bebişini düşün. Allah kolaylık versin.

16. 8 Eylül 2008
  17. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    türkiyede bir zihniyet var yurtdışında yaşayanlar çalışmıyor orada paralar sokakda oluyor sizde toplayıveriyorsunuz evinizin önünden, maalesef acı ama durum bu canım ya.
    allah yardımcın olsun canım.

18. 8 Eylül 2008
  19. deniz_yildizi

deniz_yildizi Canımsın.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım sen iyi dayanıyorsun valla
    ben böyle bir durumda olsam çoktan tırlatmıştım yani
    Allah sabırlar versin canım, yurtdışında olduğun için para gani