eşimin ailesi ve bitmeyen dertleri

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kriegerin tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kriegerin
  1. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    nerden başlayım nasıl yazayım düşündüm biraz.
    6 yıllık evliliğimizde bir iğne bile görmediğim eşimin ailesi.babası iki kardeşi.her borç olduğunda bizi ararlar.asla yaptığımız iyilikler kayda geçmez.bir teşekktür etmezl er.borç dediğimde öyle 50-100 değil.en son şubatta 800 tl gitti.nisanda 200tl.haziranda eşim izne geldiğinde 1300 tl gitti.hiç makbulede geçmedi.devamlı icralar gelir evlerine.ne görümcem çalışır ki 26 yaşında ne kayınpeder 55 yaşında.kocam babasının bir tl sini bilmez ama her ihtiyacı olduğunda babam napim der.en son elektirk borcu yüzünden eve icra gelmiş.ki bu icrayı şubatta 800 tl olarak ödemiştik.icra gelmiş 1500 tl istedi.bana yolla ben yatırayım dedim eşime.babasına söylemiş babası ben çocukmuym neden bana yollamıyosun demiş.eşimde yollamış.benim haberim bile yok.ben tek kabahatli eşimi görüyorum.yalvarsam kavga çıkarsam ne yapsam boş.benim kocam neden böyle.

2. 31 Ağustos 2010
  3. kremkaramel

kremkaramel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Zor mevzu, ümidinizi kırmak istemem ama mucize beklememek lazım. Bu tarz bir aile ilişkisini değiştirmek çok zor. Amma velakin para kavgası da her iki tarafın da seviyeyi düşürdüğü, sevimsizleştiği bir haldir. Dikkatli olun derim evliliğiniz çatırdayabilir.
    Kolay gelsin..

4. 31 Ağustos 2010
  5. papatyalim

papatyalim uğur böceğim kollarımda Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canim bu durum sadece senin basinda oldugunu sanmiyorum genelde yurtdisindakilerin yasadigi birsey bu...yurtdisinda paralari havadan topluyoruz ya sen bunu bilmiyormusun? ben sahsen evlenmeden once sart kostum esime boyle durumlar yasaniyor bizde yasanirsa bole bole olur dedim bastan o isi halletim simdi kafam rahat biliyorum bir cok kisi bu yuzden mutsuz yasiyor yurtdisinda.Allah yardimcin olsun zor bir durum gercekten...

6. 31 Ağustos 2010
  7. kriegerin

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    cevaplarınız için teşekkür ediyorum
    ne yapayım bilemyorum her ihtiyaçlarını neden biz karşılıyoruz

8. 31 Ağustos 2010
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    insanları en başta böyle alıştırmamak gerek ama erkek milletine bu konularda söz geçirmek çok zor:1no2:
    eşin yardımları belki kesmez ama hiç olmazsa azaltın.en azından azaltması için eşini ikna etmeye çalış canım

10. 31 Ağustos 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence ailesi insaf etmedikten sonra sizin esinizin yapacagi birsey yok. eminim o da icinden cok kiziyordur ama sizi koruklememek icin birsey diyemiyordur. ailesine de ne desin? vermem bu ne kacinci diyemez, klasik baslarlar yoksa beni seni yedirdim, giydirdim, okuttum vs.
    sanirim sizin cok para kazandiginizi dusunuyorlar yada elinize gecen paradan haberleri var. para sikintiniz varmis gibi davranin. onlar sizden isteyemeden onlerini kesin. para sikintiniz da yoksa yatirim yapin, borclanin. yalan soylemeden anca boyle kurtulursunuz...cunku esiniz cebinde para varken babasina param yok diyemez. babasi da bunu bildigi icin ister de ister...

kocanizi parasiz birakin, anca ayaklari boyle kesilir..

12. 31 Ağustos 2010
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    yine devam ,demek canım. aynı hamam aynı tas devam ediyor..
    sizde kolay para kazanmıyorsunuz ki.
    meblağlarda,yüksek baksana..ne yapılabilir diye düşündüm. çıkamadım işin içinden.
    Allah yardımcın olsun tatlım....

14. 31 Ağustos 2010
  15. kriegerin

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım benim işin kötüsüde bu ya çok paramız yok.lafa gelince bbabasına kıızıyor ama bi türlü icraate dökemedi.benden gizli yapıyor ben kızınca

16. 31 Ağustos 2010
  17. kriegerin

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ah ablacığım kaç yıldır hiç değişiklik yok aynı tas aynı hamam

18. 31 Ağustos 2010
  19. melankolik28

melankolik28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Bence burda yapılması gereken ilk önce eşinizle oturup sakin sakin konuşmak ama asla ailesine laf söylemeyin yani ailen neden şöyle böyle diye bu durumlarda hemen ortam kavgaya dönüşüyor
    eşin babası istediği zaman karşı gelemiyor burda okuyoruz bir çok konuda anne babasının sözünden çıkamayanları eşinle konuş göndereceğiniz miktarı azaltın mesela 800 tlmi istediler siz 500 yada 400 yollayın bu ay sıkışıktık masrafımız oldu desin eşiniz azalta azalta birgün sorunu çözersiniz umarım yoksa ömür boyu kurtulamazsınız bu durumdan allah yardımcınız olsun ne diyim allah akıllarını başlarına getirsin