Eşimin ailesi yüzünden çok şeyleri eşimle aşmaya çalışıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve meduze tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

25 Kasım 2009
    Konu Sahibi : meduze
  1. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben yorulduğumu tükendiğimi hissediyorum artık.Bir türlü ailesinden kurtulamıyorum.Ben bunlara iyi davrandıkça bunlar dahada beter oluyor,bana karşı iyi olmaya çalışıyorlar ama her lafları iğneleyici,nişnlandık bana çok iyilerdi ne zaman düğün oldu bunlar değişti.Görümcem zaten hiç sevmiyor önceden aramızda ufak bir tatsızlık yaşanmıştı geçti şimdi iyiyiz geziyoruz falan ama beni kıskanmasını gözlerinden anlıyorum belli ediyor ne olsada,kayınvalide deseniz aynı bir bakıyorum melekler bir bakıyorum şeytanlar anlamadım.Eşim için sabrediyorum birbirimizi çok seviyoruz ama onlar arada olunca çok huzursuzuz çok defa ayrılma kararı aldım, eşim her defasında sen ne istersen yapacam diyor ama bir türlü beceremiyor.Uzakta olmamıza rağmen her şeye karışmaya çalışıyorlar eşime söyleme onlara dedikçe e onlarda fikirlerini söylerler daha iyi olur diyor sanki bizimkinin aklı çalışmıyor.Ben ayrılmak istiyorum senden dedim gece saat 2:30 hemen ailesini aradaı beni bırakıyor diye aklı çalışmıyor bir türlü işi mesleği yerinde yaşıda yerinde ama bu insan bu kadar kafası çalışmaz olurmu.Annesi beni istedi telefona konuştum anne bu satte sizi arayıp niye söylüyor sabahı bekleyemedimi dedim eee kızım bizle dertleşmeyecekte kimle dertleşecek diyor.1 saat sonra gönlümü aldı bizimki barıştım ama bu tarz şeylerde hemen aileyi arayan erkeğe ne diyeyim ben.Demiyorki annesi benimkine ğolum eşler arasında kavga olur hemen herkese anlatılmaz demiyor,anlatacak tabiki demesi çıldırttı ben neden ailemden kimseye bir şey söyleniyorum.Birde ailesinin yanında çok şımarıyor yaşı olmuş 35 çocuk gibi onların yanında sadece bir surat yapayım allahhhhhh kıyametleri koparıyor demiyor bunların yanında kavga etmeyim diye her şeyi onlara anlatması bıktırdı.Ben yoruldum yaaaa hep idare eden benim şansını çok zorluyor bazen sevmesem çoktan bitmişti.Sizce ne yapmam lazım artık benim beynimde döndü döndürdüler.turkbayragi

2. 25 Kasım 2009
  3. Malen

Malen Hadi gel bebegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence kabahatin büyügü sende !
    Niyemi..? cok basit cevabi,
    sen herseyini annene anlatmazmisin?
    Hayir deme biz kadinlarin ruhunda var hemen annemizi arar söyleriz.
    Erkek isterse 40 yasinda olsun annesine danisma hakki vardir,sen sürekli gidicem ayrilcam,birakicam diye kaprisler yapiyor isen adam,i kilitli maymuna cevirirsin ve bir süre sonra aha kapi orda der yollar seni...
    Ne var bukadar kafaya taktin?Kaynana tamam anne dersin yine bildigini okursun bukadar zormu?
    Sen bide benim Kaynanami tanisan ne yapardin cok merak ediyorumkaydirigubbakcemile3
    Heralde iki günde esini terkeder giderdin...
    Ama ben esime asigim hemen öyle birakiyorum seni diyemedim.
    Yazik ya onuda bir anne dogurdu nihayetinde,sana anneni birak deseler hadi birak anneni at kenara atabilirmisin?
    Biraz büyü bence yada büyümeyi dene,cok sükür dayak yok siddet yok,her dedigini yapan bir esin var..Kücük seyleri kafanda dev haline getiri isen güzelim yuvan hergün huzursuzluklarla dolar,buda baskalarinin isine gelir....

4. 25 Kasım 2009
  5. nidam034

nidam034 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kırmıızıyla belırtıgım yerde kesınlıkle sana katılmıyorum..2 yıllık evlıyım..bugune kadar anneme suda şöyle olmuş demedim:eek:lmaz:

hem niye erkek annesine herşeyi danışsın ki ne munasebet canım..

6. 25 Kasım 2009
  7. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiçde sana katılmıyorum arkadaşım senin ruhunda olabilir ama herkesin ruhunda olacak değil...

helekii erkek ayrı kadın ayrıı... erkek gece annesini arayıp bu beni bırakır demesii harbiden çocukca

al işte 1 saat sonra barışmışlarr ne hemen yetiştiriyor...

8. 25 Kasım 2009
  9. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    Comic Sans MS"]yapacak birşey yok anakuzusu yetiştirmiş anaları :hulya:

onlarında işine geliyor her başı daraldığında koş anana :umursamaz:

kişilik yok günümüz erkeklerinde varsa yoksa anaları
    CADIARZUkötükedihüso
    çok korumacı yetiştirdikleri için katlanacaksın [/FONT], değişmezSIZE="2"]
    [/SIZE]

10. 25 Kasım 2009
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır, evliliğimle ilgili asla...anneye anlatılacak şey var anlatılmayacak şey var...
    Bir de ben bu çok şükür dayak yok şiddet yok olayını hiç anlamıyorum...ne demek çok şükür...iyi..bir de teşekkür edelim adamlara bizi dövmüyorlar diye...
    Hasbinallah...eğer onu da bir ana doğurduysa analığını bilecek...evlendirdi oğlunu tamam, sokmayacak herşeye burnunu...gece 3de evini arayan oğluna oğlum ayıp değil mi bu yaptığın demeyi bilecek...bunlar karı koca arasındaki şeylerdir diyebilecek...iyi o zaman adam anasını arasın, kadın arasını arasın, telefonda anaları görüştürsünler kendileri çıksın ardan...
    Eşiniz ana kuzusu malesef...yapabilecek bişey olduğunu sanmıyorum...koca adam...kaba tabirle ya bu deveyi güdeceksiniz, ya bu diyardan gideceksiniz...

Son düzenleme: 25 Kasım 2009
  12. 25 Kasım 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bu isler yasa basa bakmiyor güzelim....

Bazi insanlar böyle malesef.....evlenselerde en ufak bir sorunda solugu hemen ailelerinin yaninda aliyorlar.....Kadin erkek fark etmez....benim bir arkadasimda böyledir.:hulya:

Kocasi ile en ufak bir tartismasinda hemen annesine gider....herseyi anlatir, Annesi evliligini ondan iyi yorumluyor artik düsün!!! :nazar:

Kendine güvensizlik, olgunlasmamis kisilik herhalde bu.....Ben insanlarin degisecegine inanmayan biri olarak esinin bu konuda pek fazla yol alacagina inanmiyorum.....45 yasinada gelse böyle devam eder muhtemelen.:kahve:

Burda Ailelerdede cok kabahat var, Karin veya kocan ile olan Sorunlarini kendin cözmeye calis demeleri gerek, belki kayinvalidenle iylikle konussan oglunu bu konuda uyarsa bir ise yarar diyecegim ama anladigim kadariyla o bu konudan memnun....fisfisfis

Allah sabir versin:1hug:

14. 25 Kasım 2009
  15. hunter7

hunter7 bana düşen,hep sabır... Pro Üye

Beğenildi:
    4.455
    Ödül Puanları:
    238
    evet bende anneme hiç bir şeyimi anlatmayanlardanım, ama eşiminde annesine hemen herşeyi anlatmasına sinir olurdum. benimki de ilk evlendiğimizde ablasına dert yanıyordu.ablasıda sürekli bana
    kardeşim şöyle mutsuz,böyle pişman diye konuşuyordu .şimdi ablasıyla konuşmuyoruz.

konu sahibine gelecek olursak,eşiniz her şeyimi anlatıyor?. yoksa siz, seni bırakıyorum dediğinizde
    ailesinden yardım istemek amacıyla mı arıyor ?
    bir kere her tartışmada seni bırakıcağım demeniz yanlış.(eğer gerçekten bırakmayacaksınız)
    bir müddet sonra sizi hiç ciddiye almaz.

eşini al karşına konuş.her kavgamızda aileni arama,bak sonra biz barışıyoruz,ailen üzülüyor diye...
    sanırım bi müddet sonra vazgeçecek bu huyundan...

16. 25 Kasım 2009
  17. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bir erkegin herseyini annesine yetistirmesini ben hos karsilamiyorum..hemde gecenin bir yarisi.:kahve:
    anneninde isine geliyor ki hic anlatma kendiniz halledin demiyorr:kahve:

18. 25 Kasım 2009
  19. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Aşmaya çalışıyorum diyorsun ama
    Aşması gereken aslında eşin
    Artık büyümesi bi kişilik sahibi olması gerekiyor