eşimin ailesinden sıkıldımm !!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve edoshs tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : edoshs
  1. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar öncelikle cok büyük bi sıkıntım yok biliyorum okudukca sizde anlıcaksınız ama artık bunaldım..derdimi söle anlatıyım. ben 1 senelik evliyim kayınvalidemlerle yakın oturuyoruz. beni sıkan konu calısıan biri oldugum için asagı yukarı 6 aydır aksam yemeklerini kaınvalidemde yiyoruz.kayınvalidem gelin bizde yiyin yemeginize sonra evinize gidersiniz ben zaten yemek yapıyorum sadece sizin için ocaga yemek koymıcamya die die die eşiminde kafasına girdi bu sefer esşim basladı senin için rahat olur işten gelince yemekle ugrasmazsın fln filan ki normelde yemek yapmak zor gelmiyor bana pratik seyler yapıyorum buzlukta köfte olur kızartırım makarna kızartma erken geldigim günler sebze yemekleri fln yaparım.neyse işte kızlar biz 6 aya yakın haftada en az 4 kere kayınvalidemlere gidiyoruz. gitmedigimiz zaman 10 kez telefon acıyolar nie gelmediniz yemek vardı sizin için cok yapmıstım gelin hemen yiyip gidersiniz yada gelin ben bi kaba koyıyım alın gidin.sonra görümcem arar benimle yasıt nie gelmedin ne işin vardı evde fln hepsini bi yanıt ver mahane bul sıkılıyorum.ve asıl beni sıkan sorun su cok muhabbet tez ayrılık getirir derler ya ben bu lafa cok inanırım. kayınpederimde bana karsı bi olumsuzluk hissediyorum garip böle sakasına laf sokmalar fln mesala bigün benim evimde balkonda yufka yapmıslardı büyük görümcem ve 2 cocuguda gelimişti tabi evin hamur ve un olmadık yeri kalmadı aksam işleri bitince kayınpederim kalkalım dedi kayınvalidemde dur surları toplıyalım dedi bende halılar cok kötü oldu die halıları yıkamaya gönderidim fln ama hani evin okadar kötü olmasına ragmen sakinim gayet neyse kayın pederim demezmi bırak ya gelin yapsın okadar para harcadık yapıcak tabi sok oldum nasıl bi laftır o öle ama hiç bozuntuya vermedim.ya böle garip bi adam eve gelio odalara bakıyo ayakkabılıga bakıyo.. gecen pazar annemler ve onlar vardı iftara almıstım mutfaga yanıma gelip noldu ikiayagın bi papucamı girdi misafir gelince dio bende o öle diyimce esime cattım garibim bana yardım edşyodu mutfakta ona bagırdım cık su mutfaktan karı gibi napıyosun die ikiside gitti.
    ay cok uzattım kızlar kusura bakmayın içim de doldu hapsi.
    yani kızlar ben artık uzaklasmak istiyorum ama öle hatır gönül kırmak istemiyorum kendimi yavas yavas cekmem lazım ama nasıl bilmiyorum bana yardım edin nasıl yapıcam

not: ayrıca hepsini okudugunuz için teşşekür ederim :)

2. 26 Ağustos 2010
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    kafaya takacak bir durum yok..

kayınvalidene de ki: anne her akşam sizde yiye yiye yemek yapmayı öğrenemicem ya da unutucam..
    biz arada kendi evimizde yiycez, geleceğimiz zaman biz size haber veririrz, yani artık her akşam bizi beklemeyin..diyeceksin ..

ya da arada biz bu akşam evde yiycez başbaşa öyle karar verdik, yani bu akşam beklemeyin gibisinden net ve kararlı konuşup her akşam gitme olayına son vereceksin yavaş yavaş..

ve en önemlisi bunu söylerken net ve kararlı olacaksın.
    o muhtemelen sana.: olsun kızım burda yiyin diycek ama sen ısrarla: hayır anne sağol vs vs vs diyceksin.

tabii bundan önce bu konuyu yine net bir şekilde eşinle konuşup destek alacaksın ki o da gerekirse annesine aynı şeyleri söyleyecek..

ayrıca hergün hergün birarada olmaya ben de karşıyım..
    ilişkiler ne kadar iyi olursa olsun, hergün hergün birarada olunca biryerden patlak verir birgün..

kayınpederine gelince : anlattıklarına göre kaynana gibi adam..
    takma duyma birşey dediği zaman duymamazlıktan gel..

Son düzenleme: 26 Ağustos 2010
  4. 26 Ağustos 2010
  5. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen hemen hemen aynı sorunu yaşıyoruz bende araya mesafe koymak sevıyelı olmak ıstıyorum ben 3 senelık evlıyım her mısafırde her iş yapacagı zaman benı cagırır bızı devamlı cagırır esımle devamlı tartışıyorum onlar yuzunden bende son 2aydır artık mesafelı olmam lazım dıye karar aldım ama nasıl yapacagımı bulamıyorum:gitme:

6. 26 Ağustos 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    her zaman söylerim evlilik nasıl başlarsa öyle gider..
    her misafirde her yemekte sen neden gidiyorsun?
    neyse..

bari topic sahibi arkadaş böyle örnekleri görüp baştan önlem alsın.

gerçi rahatsız olmayan gelinler için sorun yok , bazılarının işine gelir her dakka orda olmak, hazır sofraya oturmak vs..ama siz rahatsız oluyorsunuz diye böyle yorum yazıyorum ben.

8. 26 Ağustos 2010
  9. NAZ20

NAZ20 AŞK BİZE ÇOK YAKIŞTI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aynı durumdaydım hemde tıpatıp..
    ama arkadasın yukarıda yazdıklarını ısrarla yaptım..
    şimdi ne mi hafta da bir beraber yemek yiyoruz..
    hersey daha düzenli ve mesafeli..
    eşine de senle beraber yemeğimi yemek istiyorum..
    annen gilde haftada bir yeriz de..
    gec bile kalmıssın bunu yapmak için..

10. 26 Ağustos 2010
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.203
    Ödül Puanları:
    463
    sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni şaka gibi adam ya

kaynananda bi art niyet sezmedim, ama kayınpederinde pek densizmiş, içine mi oturdu acaba taktığı altınlar, hey allahım

hergün hergün sıkılır tabii insan

bence önce eşinle konuş, sonra beraber yavaş yavaş alıştırırsınız kaynananı, gönlünü kırmadan

seni yormayalım anne ben akşamdan yapmıştım yemek gibisine...

yavaş yavaş alışır bence

12. 26 Ağustos 2010
  13. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Eşinizin desteğini alarak kayınvalidenizle konuşun.. Sizi rahatsız edecek birşey söylediğinde kayınpederinize karşı saygılı bir şekilde tepkinizi de verin. Siz sustukça iğnelemelerinin dozunu abartacaktır.

Yalnız eşiniz size mutfakta yardım ederken babasının hıncını ondan alma şekliniz pek hoş olmamış. Söylemeden geçemeyeceğim :nazar:

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  14. 26 Ağustos 2010
  15. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dün aksam söledim zaten esime ben artık kendi evimde yemek yemek isiyorum dedim tamam hayatım sen nasıl istiyosan dedi.
    evet kesinlikle haklısın deniz_günes kararlı sölylemek gerekki bende böle yapıcam artık.
    kesin net ve kararlı sölicem evde olmak istedigimi.
    kayınvaliden art niyetli degildir allah ragzı olsun cok yardımcı olur bana her konuda ama kayınpederim bi garip işte.. ama dedigim gibi kırmak üzmek istemiyorum su 3 günlük dünyada.
    ahh yagmurluk bende yaptıktan sonra cok üzüldüm eşimin bi sucu yokken kayınpederime sinirimi ondan cıkarttım ama napıyım biden cıktı agzımdan eşime patladım :KK43: sonradan özürdiledim gerci.

16. 26 Ağustos 2010
  17. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    cnm kesinlikle eşini ikna etmelisin bu duurma eşinin uygun bir dillle söylemesi onlara batmaz ama senin söylemen birqaz yalnış anlaşılır nekadar güzelliklede söylesen yalnış anlaşılabilirsin.
    biz atlı üstlüyüz 3 yıllık evliyim ilk evlendiğimizde gidelim yemeğe dediğimde eşim nasıl başlarsa öyle gider derdi herkes evinde yesin derdi ilk başlarda kırıldılar darıldılar ama eşim asla taviz vermdi mğer onun bildiği varmış bendekırılıcaklar die inelim diyenlerdendim meğer öyle değilmiş 6 ay sonra pes ettiler ende yaptığımyemekten onlarda aban yaptıkları yemekten muhakak veririler ama asla birbirmizde yemeyiz ramazanlarda 1 gece iftara bayramlarda sadece mesafe gerçekten güsel bişey çok vazla içiçe olunca tadı kaçıyor seni çok iyi anlıyorum eşinle özelin kalmıyor gidip yenip kalkılmıyor bulaşıktı çaydı sohbetti gecen orda geçiyor üstelik siz yeni evliyken bu durum başlamış yani birbirinize vakit ayıracağınız zamn onların yanında geçmiş

18. 26 Ağustos 2010
  19. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşim sorun cıkartmaz zaten son zamanlarda anlıyor gitmek istemedigimi..bende ilk 6 ay cok direndim ama anne baba eşim kardesi o kadar baskı yapnca yitirdim direncimi..
    evet yemek yiyip hemen kalkamıyorsun ben zaten normalde 9 da cıkıyorum işten şimdi ramazan die 7 bucuk ta cıkıyorum ee 9 bucukta kayınvalidemlerde oluyorum 11 de anca cıkıyoruz onlardan ee ben eve gelince kendimi zor atıyorum yataga evimde işi yapamıyorum bide tabi camasırı var ütüsü var olmuyo yani...esşimle şöle oturup hem sohpet edip hemde yemek yedigimiz zamanlarımızı özledimm :KK43: bakalım kızlar inş. düzene sokucam...