Eşimin Ailesine Isınamıyorum!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cicibebek tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : cicibebek
  1. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar ben 2.5 yıllık evliyim esimle cok kısa zamanda tanisip hemen evlendik esimin benden once keyfi yaptıgı yuklu bi borcu vardı ve tanıstıgımızda battı balık misali bi hayatı vardı onun bu durumda ve hep yanında olmak istedim iki koldan calısıp kısa zamanda borcları kapatırız dedik bu sırada esimin ailesi ile yasadık ikimizde durmadan yogun bi sekilde calisip duruyorduk ki bi an once borclar bitsin diye.annesi biraz rahatsizdi dugunumun ertesi gunu esini bizimle bırakıp baska sehre gitti kızının yanında kalmaya ve 1 sene orada kaldı.evin yemegi temizligine de isimden firsat buldukca kosuyordum esim de yardımcı olmaya calısıyordu bana.ama yeni evli oldugumuzdan bu borcların verdigi sıkıntıdan aileye aynı catı altında yasamaktan vs vs arasıra kavgalarımız oluyordu. esim ve ben cok farklıydık ben elimizi sıkıyor durmadan tasarruf yapıyordum esim tam tersi yemeye icmeye gezmeye hic ara vermek istemiyordu babası da oyle kıymasız dolma olmaz aksam yemegi etsiz olmaz kahvaltı 2 cesit peynir bal cesit zeytin salam pastırma benim hic alısık olmadıgım bi hayat ustelik kimin borcları icin didinip duruyordum ve savurganlıgına tahammul edemiyordum ben kıstıkca o sacıyordu bosa kurek sallıyor gibiydim yapma etme dedigimde de hep onu eziyo onu rencide ediyo oldum ailesinin gozunde komsulara hatta kendi aileme bile boyle empoze ettiler beni tutumlulugu hastalıkmıs gibi gosterip kayınvalidem anneme konuşun da psikologa gitsin demis bunu duydum o kadar sinir oldum ki neyse esimde sinirlendigi zaman bagırır cagırır baskasına degil ama kendisine zarar verir neyse beklemedigimiz halde ben hamile kaldım ve hala aynı evde yasıyorduk yaz tatili esimin annesi ve 12 yasında torunu ile geldiler biz yine esimle bi iyi bi kotuyuz bi gun evde bu cocugun yazisma gecmislerini gordum annesi ile babasi ayrı babasını durmadan bana kotuleyip dururlar farz gibi gunun 2 saati mutlaka agızalrına ne gelirse sayarlar ben de he diyip gecerim sonucta tanımıyorum etmiyorum. baktım ki cocugun babası durmadan benden konusuyor msn de bana sinsi diyor ve "sinsi ne yapıyor geldi mi calisiyor mu dayınla araları nasıl yine kavga ettiler mi" gibi sorular soruyor cocukta evde ne olup bitiyorsa katlayarak abartarak dokturuyor. Allah bana gosterdi sanki o yazilari. benim icin cok serefsiz cok adi bi kadın demis. esim benim yuzumden intihar edecekmis butun komsular esim icin endiseleniyolarmıs. esim benden bosanacakmıs ama hamileymişim artık yapacak bişey yokmuş.. yine de bebegi aldırıp boşana bilirmiş. bunları soylerken eglenerek soyluyor bir de. esim guya babama bu kızınla ya konus duzelsin ya da ayrılalım demiş babamı ezmiş yani ki benim babam asla ne beni ne kendini ezdirir her zaman arkamda olmuştur o donemde de oyleydi onlara laf soyetmedi hiç.kayınvalidem benim icin kaltak bilmem ne diyomus bana bagırıyomus kayınpederim bana uyuz oluyomus durmadan benimle ugrasıyormus o yuzden ( evet beni sinir etmek icin butun meziyetini kullanır) gorumcem yani annesi bu kızla evlenmesin sinsi demiş ama dinlememişler onu simdi esimin başını yakmışlar benimle evlendirerek vs. vs. ben bunları ogrendigim aksam esime bisey demedim yattım uyudum. ertesi gunu ise gittim. esimi isyerime cagirdim bu yazıların cıktısını alıp okuttum ve madem oyle ayrılalim dedim ve kesin kararımı vermiştim. 5 aylık hamile olmama ragmen. esim cocuk o bosver falan dedi. aksam onlara degilde babamın evine gidince ciddi oldugumu anladı gercekten de bosanma davası acacaktım kesin. esim hergun isyerime gelip aglıyor yalvarıyordu 1 hafta babamın evinde kaldım onlarda arkamdaydı. esimde benden ayrılmayacaını nerde kalıyosam orda kalacagını soyledi hemen ev tutup evi ayırdı gunler sonra yegenim senden ozur dileyecek diye eve goturdu beni ozur diledi neyse 1 sene oldu simdi 7 aylık bebegim var ama hic birinin yuzunu gormek istemiyorum benim yanımda yapmacık ve sirin davranmaya calısıyorlar hep insan hisseder ya yanlarından ayrılır ayrılmaz yine ah vah diye dovunduklerinden adım gibi eminim esimin babası hele durmadam igneliyor uyuz davranısları var bana karsı sinir etmek icin elinden geleni yapıyor ben de gitmek istemiyorum onlara hic. bana hep yabancı gibi davranırlar hic samimi degilller hep kibar cıt kırıldım insanlara karsı da oyleler benim yanımda oo üstadım bilmem ne bey bilmem ne hanım derler arkalarını donunce hemen laflarını ederer boyle insanlar. bide kayınpeder bu cocugu yanımda aslanım bitane oglum diye yuceltip duruyo deli oluyorum. esim de gormek istemedigimin farkında ama o da benim kinci oldugumu ailesinin melek oldugunu vurguluyor her zaman. bu durum cok canimi sıktı ve paylaşmak istedim .gercekten cok mu kinciyim. bu arada ailesi bizim icin cop almıyor şükürsüz hep yok yok diyolar ama dedigim gibi sofralarında et eksik olmuyor benim ailemse hep tek kaptan tek cesit yemek yer ama babam her gelisinde evin bi eksigini alıp gelir esimde bundan rahatsız olur hep kendi ailesi yapmıyo benim ailem yapıyo diye eziliyo istemiyorum baban bisi almasın bidaha diyo. dugunumuzu evimizi borclarımızı hep iki kisi calısarak hallettik. o yuzden pek saygı da duymuorum onlara! :enbuyukkk: bu arada eşimin benim ailemle cok arası cok iyi :nazar: ailem ona cok sıcak davranıyor ogullarından daha sıcak

2. 29 Temmuz 2010
  3. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    görüşme sende eşinin ailesi ile,
    ne halleri varsa görsünler..

4. 29 Temmuz 2010
  5. mavigece75

mavigece75 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Sallama ailesni sende numara yap seviyeli ol..daha iyi artık evinizede karışamazlar..bıak ne yaptıklarını yapmadıklarını...

6. 29 Temmuz 2010
  7. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    sonuna kadar okudum bana fenalıklar geldi tavrını net bir şekilde ortaya koymuşsun eşinde anlamış pişman olmuş keşke tavrını koyduğunda ailenle eski gibi olamayacaığını çok samimi olamayacaığını falan söyleseydin büyük ihtimal kabul ederdi seni kaybetmemek için bundan sonra resmi davranırsın çok fazla gitmezsin ayrıca kinci de değilsin

8. 29 Temmuz 2010
  9. Selayhus

Selayhus Dışı buz içi balım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    ne güzel tavrini ortaya koyup o yazilari gördükten sonra bunu icten ice yasamamisin , bunu anlatamayip icine atan okadar bayan varki... sen cok güzel bir yol kat etmisin esinde senin arkanda durmus, onlar arkandan konusup dursunlar , birak evinede bir parca bisey getirmesinler sen kendin calisip didinip yapmisin herseyini zaten...onlarin getirdigi bir parca hediye sana ilac olmaz ..
    sen yine mesafeni koru . kinci oldugunu düsünmüyorum ben olsam tavrim ayni olurdu belki hic görüsmezdim bile..

10. 29 Temmuz 2010
  11. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kayinvalidemin kronik bi rahatsizligi var ve haliyle esim cok duskun ozellikle annesine zaten cok kavga ettik bu durum yuzunden bazen kendi gidiyor bebegi alip bazen ben gidiyorum hep birlikteyken cunku bebegime soyleniyor " annen seni bana getirmiyo mu anne ben babanemi gorucem de" diyo iğneliyo

12. 29 Temmuz 2010
  13. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet canim ben de hic yuz goz olmuyorum fazlasıyla mesafeliyim ki esim neden aileme soguk davranıyorsun diyo hoş benim arkadaşlarımda kaynananlar sana cok soguk davranıyolar diyolar...

14. 29 Temmuz 2010
  15. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederim cnm vakit ayirdigin icin bu olay yasanalı neredeyse 1 yıl oldu ama en yakın arkadaslarıma bile anatmadım esim onlar karsısında rencide olmasın ya da boyle ciddi bi kavga yasadıgımızı bilmesinler diye o yuzden icime ata ata birikti sanki hersey icimde acaba gercekten esim haklı mı cocuktur diyip gecmek mi gerekir diye ilk defa burada sizden fikir almak istedim.

16. 29 Temmuz 2010
  17. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hic bisi istemem zaten evime cop alsalar aylarca konusurlar sıkıntı yaparlar ne benim ailem alsın ne onlar istemem kup kuru olsun en tatlısı kendi aldıgım olsun sagol yorumun icin :)

18. 29 Temmuz 2010
  19. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bencede kincilik felan değil.insan geçmişi ve onların yaptıklarını düşünüce elbetteki bu kadar soğuk davranman normal.Allahtan baştan tavrını koymuşunda eşinde arkanda durmuş.ama erkek milleti senin yerden göğe kadar haklı olduğunu bilsede bunu kabullenmez ve hemen bir aile savunmasına geçer laf söletmes saygı gösterilesini ister. insan soğudumu bidaha ısınamıyo işte hele bide yapmacık tavırlarını bildiğin zaman hiç.arkadaşalrında dediği gibi sık gitmessin.eşinle bu konuda problem çıkarsa da anlayışlı bir anında (hani erkeler değişipduruyoya) yapıcı bir şekilde konulup duygularını aktaracaksın.